Kapitularz coraz bliżej

Już wkrótce Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2016! W nowym miejscu, z tym samym zapałem, świetnym programem i pozytywna atmosferą. W tym roku to 12 nitek programowych, każda mocno osadzona w fantastyce i popkulturze. Impreza po raz pierwszy odbędzie się w budynku Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, praktycznie w samym centrum Łodzi.

Kapitularz to niezmiennie popularne punkty programu, które stały się już nieodłącznym elementem Festiwalu. To atrakcje takie jak Wielki konkurs Strojów, Mocne Granie Nocne oraz darmowy, nastawiony na rozrywkę rodzinną Łódzki Port Gier. Jednak tegoroczny festiwal obfitował będzie także w nowe wydarzenia, które przyciągną do Łodzi tych, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić Miasta Włókniarzy, a tym, którzy są już stałymi bywalcami stworzą okazję do poznania i zasmakowania czegoś nowego.

Kapitularz po raz pierwszy gościć będzie Ogólnopolski Zlot Fanów Gry o Tron, którego wcześniejsze, odbywające się we Wrocławiu edycje odwiedzali fani Westeros z całej Polski. Kolejnym nowym elementem festiwalu będzie Treksfera – konwent miłośników Star Treka, cykliczna impreza odbywająca się w ramach różnych polskich festiwali i konwentów fantastycznych.

Piąta edycja Kapitularza to także Game Jam – trwający przez całą imprezę konkurs, w którym kilkuosobowe drużyny mają za zadanie stworzyć funkcjonalną i grywalną grę komputerową. Teren festiwalu to również przestrzeń targowa na której wystawcy, autorzy i artyści będą mogli zaprezentować swoje dzieła uczestnikom festiwalu.

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2016 odbędzie się w dniach 23-25 września w Łodzi. Organizatorzy zachęcają osoby zainteresowane pomocą w organizacji i obsłudze tej i kolejnych edycji do zgłaszania się przez dostępny na stronie formularz.

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.