The Fall: Last Days of Gaia

The Fall: Last Days of Gaia do pobrania z Archive.org

Jeden z naszych Czytelników – ZapomnianyLogin – donosi, że z serwisu Archive.org można pobrać (całkowicie za darmo) najbardziej aktualną wersję gry The Fall: Last Days of Gaia.

Gra jest w wersji 1.10.1. Haczyk tkwi w tym, że ta najnowsza wersja gry została wydana tylko w języku niemieckim. Istnieje jednak patch zamieniający teksty w grze na angielskie. Go również pobierzecie z internetowego archiwum.

TF:LDoG to leciwa gierka, stworzona przez studio Silver Style Entertainment. Warto się nią zainteresować, bo ma nasz ulubiony klimat, a gry-online.pl oceniły ta grę na 7/10.

Miłego grania!

Avatar

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

9 thoughts to “The Fall: Last Days of Gaia do pobrania z Archive.org”

 1. Pewnie polskiej lokalizacji nie da się wydoić z premierówki i wkleić do Reloaded w taki sposób, aby to śmigało? Stary już jestem i nieco za leniwy aby przymuszać do wysiłku obie moje szare komórki celem przełożenia z Shakespeare’a (tym bardziej Goethego) na nasze. A konkretnie – proces tłumaczenia wybija mnie z immersji, bo mój angielski nie jest na poziomie „native speakera”.

   1. Znalazłem coś takiego: https:–www.filetypeadvisor.com-pl-extension-ubn
    Zamiast myślnika – slash /. Nie wiem jednak, czy zadziała, bo aktualnie nie mam TF: LDoG na dysku.

   2. Pliki *.ubn to są zipy ze zmienionym rozszerzeniem 😉
    Sam o tym pomyślałem, żeby wydłubac polskie tłuamczenie z premierówki i spróbować wkleić/połączyć do wersji reloaded, ale jak zwykle, niemaczasu… 🙁
    Szponixie, zmień rozszerznei ubn na zip i działaj 🙂

    1. konkretnie, plik scripts.ubn/globaltext/polish.py i wszystkie pliki. Część plików trzeba potem skompilowac pythonem w wersji 2.7 bodajże.
     Nawiasem mówiąc, kiedyś „patchowałem” tę grę, bo w 3 lub 4 miejscowosci był bug bardzo utrudniajacy pchnięcie rozgrywki do przodu.
     Ciekawe, czy jest to poprawione w Reloaded.

     1. Premierówkę po polsku mam, chciałem jednak zagrać w tą wyłataną. Intro i outro po polsku sobie wyciągnąłem i podmieniłem, śmiga aż miło. Teraz tylko trochę czasu trzeba sobie wykombinować. 🙂

 2. Dodatkowo, jak wiadomym dookoła wszystkim, technologia ciśnie do przodu. Rozdzielczość 800×600 jest… kiepska.

  By zmienić rozdzielczość, wystarczy w skrócie do gry [domyślnie nazywa się „The Fall”] w domyślnym „Miejsce Docelowe” dopisać „-o”. Przykład poniżej.

  „C:\Program Files (x86)\The Fall – Last Days of Gaia\thefall.exe” -o

  Warto pozmieniać sobie ustawienia, ponieważ gierka leciwa i kłuje w oczy, co źle kontrastuje z Falloutem 1/2/FT. Rozszerzone Jagged Alliance moim zdaniem i niebywale miłe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.