Harmonogram Zakonek 2024

Harmonogram Zakonek 2024

Organizatorzy Zakonek udostępnili właśnie harmonogram tegorocznej edycji. Jasno z niego wynika, że uczestników czekają trzy dni po brzegi wypełnione atrakcjami. Na LARP przeznaczono jeden cały dzień. Jeśli chodzi o szczegóły wydarzeń w pozostałych dniach, to za dużo tego jest, by o tym pisać. Zamiast tego odsyłam zainteresowanych do oficjalnego posta, gdzie znajdziecie grafikę z rozpiską wszystkich atrakcji.

Czytaj więcej
Fallout Yesterday

Mod Fallout: Yesterday w wersji 0.6

Na forum NMA pojawił się post z linkami do najnowszej wersji moda Fallout: Yesterday. Modyfikacja ta to próba odtworzenia znanego fanom projektu Van Buren na silniku gry Fallout 2. Miał on być trzecią główną odsłoną serii Fallout, gdy prawa do niej posiadał ciągle Interplay i Black Isle. Gra nigdy jednak nie została dokończona, a markę Fallout przejęła Bethesda.

Część pomysłów, które miały się pojawić w Van Buren, wykorzystano w Fallout: New Vegas. Jednak ze znaczącej ich części trzeba było zrezygnować. Jak zawsze w takich przypadkach, społeczność fanów postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Czytaj więcej

Ruszyła sprzedaż koszulek tegorocznej edycji Zakonek

Niedawno pojawiła się możliwość zakupu merchu tegorocznych Zakonek. Jeszcze przez ok. miesiąc możecie nabyć koszulki z kompozycją w stylu edycji 2024. Cena jest bardzo atrakcyjna, więc nie ma na co czekać 😉

Przy okazji przypomnę, że ciągle trwa druga tura akredytacji. Jeśli jeszcze nie nabyliście wejściówek, to teraz jest dobry moment, by to zmienić.

Więcej informacji na temat koszulek w poście na fanpage’u Zakonek.

Czytaj więcej

Twórcy pierwszego Fallout komentują speedrun

Na kanale serwisu IGN pojawił się filmik, w którym rolę komentatorów pełnią dwaj twórcy pierwszego Fallouta. Tim Cain i Leonard Boyarsky oglądają razem dwa speedruny do gry, która rozpoczęła serię Fallout.

Pierwszy speedrun jest niesamowicie szybki i doprowadza do „złego” zakończenia gry. Drugi jest dłuższy, ale jego autor spełnia wszystkie warunki wymagane do tego, by otrzymać „dobre” zakończenie.

Poniżej znajdziecie materiał, podczas którego Tim i Leonard oglądają te speedruny i dzielą się swoimi przemyśleniami.

Czytaj więcej