Drako_Schiffer

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądają 15 wpisy - 1 przez 15 (z 64 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #12541
  Drako_Schiffer
  Participant

  Zarówno i ze Szponem jak i z Szakalem możemy się zgodzić co do serialu. Szpon ma rację; w porównaniu do różnych adaptacji gier, serial nie wypada źle. Wiele rzeczy można byłoby zrobić lepiej, moja ocena to też 7/10.

  Co wypada na plus:
  – Sceneria; trzyma się ładu i składu:
  – Prezencja „głównej” bohaterki – równie tak zagubiona jak każdy gracz i każdy mieszkaniec Krypty. Jednakże nie idzie zignorować wrażenia, że to Copper Howard tak naprawdę jest głównym bohaterem i antybohaterem tej opowieści. Dodatkowo, to jego ścieżka jest najbardziej ciekawa.
  – Wiele nawiązań do klasycznych części Fallouta – od Hydroprocesora, przez uzbrojenie czy widoczne, czy aktywnie wykorzystywane.

  Zaś co do wad:
  – Wiele nieścisłości fabularnych – zaczynając od sąsiedztwa Krypt z Katedrą Mistrza, przez RNK i słowo „Fall”, na Bractwie Stali kończąc,
  – Zbyt dużo głupkowatego humoru Bethesdy – widać czasem nawiązania do starych easter eggów jak giermek noszący torbę Rycerza (Istne nawiązanie do Monthy Pythona oraz do popularyzacji obciążania swoich towarzyszy)
  – I definitywnie zbyt dużo głupkowatego podejścia do „trzech bohaterów” – Powielanie wzorców wielu innych seriali, tak popularnych w ostatnim czasie.

  Co do RNK oraz Nowego Vegas; tu się nie zgodzę z Szakalem do czasu Sezonu 2. Wszystkie zakończenia FNV nie były idealne, mogące doprowadzić do samodestrukcji, co jednak nie zmienia faktu że zniszczenie dwóch, najważniejszych dla większości fanów frakcji pozostawia niesmak.

  #11502
  Drako_Schiffer
  Participant

  Wersja F1 z Kolekcji Klasyki nie posiada dzieci. Do tego potrzebne są modyfikacje US.

  „In the Fallout 1 versions of the game released outside of the U.S. (including the GOG release), the children were removed to avoid controversy about child killing. However, the children can still be killed with explosives as only their sprites were removed.”

  Oznacza to że dzieci zostały usunięte przez kontrowersje. Można je zabić poprzez ładunki wybuchowe rzucane [podkładane] w miejscach w któych stoją.

  Wersja F2 z ww. posiada dzieci, możliwość ich zamordowania, uzyskania niezbyt chwalebnego perka i tym bardziej zasłużonej za to śmierci.

  #10743
  Drako_Schiffer
  Participant

  Mimo że od mojego pytania minęło, nie ujmując, pięć lat, serial można obejrzeć na witrynie filman.cc 😀

  #10732
  Drako_Schiffer
  Participant

  Wybacz że odpowiadam tak późno.

  By uruchomić Fallouta 4 w przypadku posiadania dwóch kart graficznych [zintegrowana AMD/Intel] oraz dedykowanej [jak w twoim przypadku 1650], w Windows 11, należy uczynić jak opiszę poniżej w punktach.

  1. Wejdź w System -> Wyświetlacz -> Grafika. Jeśli nie wiesz jak wejść, wpisz w oknie wyszukiwania frazę „graf”, dzięki czemu pojawi ci się aplikacja systemowa „Ustawienia grafiki”.
  2. Po otwarciu okna systemowego, w okienku „Dodaj aplikację”, wybierz „Aplikacja klasyczna”, po czym na dole kliknij „Przeglądaj”.
  3. Dodaj dwa pliki; launcher oraz oryginalny plik rozruchowy.
  4. Po dodaniu, kliknij każdy z plików, po czym wybierz „Opcje”. Ustaw na „Wysoka Wydajność”.

  To powinno załatwić sprawę. 🙂

  #10686
  Drako_Schiffer
  Participant

  Musisz zmienić pliki dotyczące czcionki. Gorzej, jeśli błąd zawarty jest w formatowaniu plików tekstowych.

  #10590
  Drako_Schiffer
  Participant

  Wiele się zmieniło od czasów gdy miałem okazję siedzieć nad tą modyfikacją. Niestety, nie zmieniło się jedno; służba nie pozwala mi na rozwijanie pasji wobec serii.

  Stąd prośba do fanów, regularnie zaglądających na naszą stronę.

  Chcecie pomóc? Macie wiedzę jak naprawić błędy wewnętrzne? Przysyłajcie mi pliki, a razem może uda nam się skompilować po raz pierwszy faktycznie pełnoprawną wersję!

  Wiem, proszę o wiele, jednak najbardziej proszę o wyrozumiałość. Nie zawsze mam czas na to by siedzieć nad polonizacjami, ale zawsze jestem tutaj, na forum. W razie pytań, piszcie w wątku bądź prywatnie. 🙂

  #10569
  Drako_Schiffer
  Participant
  #10532
  Drako_Schiffer
  Participant

  Wybacz późną odpowiedź. Jeśli wciąż tu jesteś, będę szczęśliwy jeśli udzieliłem jakiejkolwiek informacji.

  Składanka zwana „Fixed Edition” zawiera Restoration Project 2.3.3. oraz kilka Minifixów. Aktualnie znajduje się wyłącznie w rosyjskiej wersji językowej; dla spokoju ducha, warto korzystać z ostatniej wersji RP, która i tak łata masę błędów zawartych w F2.

  #10525
  Drako_Schiffer
  Participant

  Od 2 lat nikt prawdopodobnie nie zaglądał do stanu modyfikacji, jednak w najbliższym czasie się to zmieni. Ze względu na służbę i obowiązki, sam nie posiadam czasu na przyglądanie się modyfikacji, dlatego liczę na was, fanów; każda pomoc się przyda! 🙂

  #10322
  Drako_Schiffer
  Participant

  W którym miejscu wybierałeś Pełny Ekran? Z Menu Hi-Res czy z menu głównego Fallouta po jego uruchomieniu?

  #10315
  Drako_Schiffer
  Participant

  Pierdółka dotyczy West-Tek podczas rozmowy z ZAX 1.1. Jeśli chodzi o crashe podczas nieudanej kradzieży, podczas angielskiej wersji miałem to samo.

  #10312
  Drako_Schiffer
  Participant

  Oczywiście! Podsłyłaj wszelkiej maści błędy oraz niedoróbki. Niestety, niektóre błędy są na poziomie skryptowym, przez co nie będę w stanie ich pominąć.

  #10299
  Drako_Schiffer
  Participant

  No cześć!

  Jaką modyfikację próbujesz zainstalować?

  #10274
  Drako_Schiffer
  Participant

  Jaką masz kartę graficzną? Seria 20′ GeForce?

  #9961
  Drako_Schiffer
  Participant

  Tutaj zagłębiamy się w sferę filozoficzną, próbując odnaleźć motywy Nadzorców Krypt. Równie dobrze, możemy popatrzeć na wszystkie Krypty i wysnuć wnioski:

  Krypta 13 – Nadzorca najprawdopodobniej z desperacji wierzył w zwycięstwo Enklawy, to znaczy; w Stany Zjednoczone. Można to wywnioskować z ostatniego wpisu, nim został zamordowany po wygnaniu bohatera Fallouta 1.

  Krypta 15 – Porzucona. Doszli do wniosku że nie ma to sensu.

  Krypta 101 – Nadzorca wierzy nie tyle co w projekt, a to że zapewni on bezpieczeństwo mieszkańcom Krypty. Rzecz jasna, jest również despotą, chcącym trzymać wszystko w garści.

  Krypta 111 – Nadzorca raczej długo nie pożył. Doszło do buntu a w kolejności do upadku Krypty.

  To tylko kilka krypt; patrząc na Krypty na terenie Dystryktu Kolumbia, głównie przeprowadzane były tam eksperymenty wojskowe, co podpowiada nam że Enklawa trzymała nad nimi pieczę aż eksperymenty nie siadły. Z drugiej strony, Krypty zostały skonstruowane tak, że zawsze coś się psuło albo miało coś stać, co wymuszało na nowych generacjach Nadzorców decyzje zaplanowane odgórnie przez Vault-Tec; tak jak z Kryptą 34, nie było tam właściwie „lojalności” a przymus przystosowania się do warunków.

Przeglądają 15 wpisy - 1 przez 15 (z 64 w sumie)