Drako_Schiffer

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądają 15 wpisy - 1 przez 15 (z 50 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #9961
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Tutaj zagłębiamy się w sferę filozoficzną, próbując odnaleźć motywy Nadzorców Krypt. Równie dobrze, możemy popatrzeć na wszystkie Krypty i wysnuć wnioski:

  Krypta 13 – Nadzorca najprawdopodobniej z desperacji wierzył w zwycięstwo Enklawy, to znaczy; w Stany Zjednoczone. Można to wywnioskować z ostatniego wpisu, nim został zamordowany po wygnaniu bohatera Fallouta 1.

  Krypta 15 – Porzucona. Doszli do wniosku że nie ma to sensu.

  Krypta 101 – Nadzorca wierzy nie tyle co w projekt, a to że zapewni on bezpieczeństwo mieszkańcom Krypty. Rzecz jasna, jest również despotą, chcącym trzymać wszystko w garści.

  Krypta 111 – Nadzorca raczej długo nie pożył. Doszło do buntu a w kolejności do upadku Krypty.

  To tylko kilka krypt; patrząc na Krypty na terenie Dystryktu Kolumbia, głównie przeprowadzane były tam eksperymenty wojskowe, co podpowiada nam że Enklawa trzymała nad nimi pieczę aż eksperymenty nie siadły. Z drugiej strony, Krypty zostały skonstruowane tak, że zawsze coś się psuło albo miało coś stać, co wymuszało na nowych generacjach Nadzorców decyzje zaplanowane odgórnie przez Vault-Tec; tak jak z Kryptą 34, nie było tam właściwie „lojalności” a przymus przystosowania się do warunków.

  #9952
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Wygląda jakby gra działała w tle. Zerknij czy nie masz jej odpalonej w oknie w niepoprawnej rozdzielczości.

  Jeśli to nie zadziała, zmień tryb graficzny [Direct 7 -> Direct 9]

  Jeśli to nie zadziała, spróbuj tryb kompatybilności z Windows XP/7/8/8.1.

  #9948
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  No tak jak napisałem wyżej; mod. KP zwiększa szansę trafienia poprzez obniżenie progu o ilość punktów. Amunicja AP to amunicja przeciwpancerna, przeznaczona do przebijania pancerzy; tu opisy po angielsku dot. modyfikatorów.

  AC Mod: Indicates how much the target’s Armor Class is modified when using this ammo. Negative values yield a higher chance to hit.
  DR Mod: Indicates how much the target’s Damage Resistance is modified when using this ammo. Negative values yield higher damage.
  Damage Mod: Indicates how much the base damage of the weapon is modified when using this ammo. This number represents a fraction of the base damage, i.e. ‚80%’ means the weapon does 80% of its base damage.

  #9946
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Właśnie z powodu obniżonego progu KP. Ogółem amunicja AP jest bardzo niedostosowana w F1/F2, lepszy egzamin zdawała dopiero w FT.

  Ta 4 „chyba” oznacza obniżenie Klasy Pancerza o 4 punkty, co zwiększa szansę trafienia. Nie wiem, czy ten moduł nie jest przydatny wobec korzystania z systemu V.A.T.S. by trafić oponenta prosto w ślepia.

  #9944
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Po pierwsze: Nexus Mod Manager, uniwersalna platforma do modyfikowania gier.

  Po drugie: komplety patchy:

  New Vegas Anti Crash (NVAC)
  New Vegas Tick Fix
  New Vegas Stutter Remover (NVSR)
  Yukichigai Unofficial Patch (YUP)
  Unofficial Patch Plus
  JIP LN NVSE Plugin
  NVSE
  4GB Patch

  Dzięki nim zyskasz stabilność podczas rozgrywki. Pisz na PW, pomogę z modyfikacjami.

  #9943
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Mod. Obr. – Pokazuje w jakim stopniu dana amunicja może zadać obrażenia i jest to wzorzec brany z dwóch powyższych, OO plus KP minus obrażenia broni/Mod. Obr. Może zadawać ona pełne obrażenia, 1/3, 3/4, itd., zależnie od typu amunicji.

  Mod. OO – Dotyczy on Ochrony <przed> Obrażeniami. Amunicja AP to amunicja przeciwpancerna i tak, obniża ona wartość KO oponenta.

  #9929
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Rekrutowałeś go już wcześniej? Lenny zwykle stoi obok Harolda i nie rusza się stamtąd.

  Jeśli nie zostawiłeś go gdzieś indziej, to możliwy jest błąd oprogramowania a nie jest znany żaden sposób na spawnowanie NPCów.

  #9742
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Tak. Znalazłem starą kopię między płytami.

  Do tej pory, nie miałem żadnych błędów związanych z polonizacją, oprócz tego który wymieniłem wyżej. Nie wspominam rzecz jasna o błędzie o którym wspomniałem wyżej, czyt. granie na zapisie z angielskiej/niemieckiej/francuskiej wersji gry, zostawia swój wcześniejszy ślad, nawet w nazewnictwie amunicji.

  Co zmieniłem, to czcionki. Zunifikowałem wszystkie na te posiadające polskie, tzn. ą, ć, ó, etc.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 months temu przez AvatarDrako_Schiffer.
  #8627
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Uruchamiasz grę jako Administrator?

  Masz miejsce poza tym na dysku? 😀

  #8556
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  UWAGA!

  Pod spodem znajduje się absolutnie prototypowa wersja polonizacji Fallout FixT. W tym wątku proszę wypisywać wszelkie błędy które znaleźliście [wymieńcie proszę postacie w jakich lokalizacjach z błędami bądź przedmioty].

  Prototypowa polonizacja Fallout FixT

  Coś na poprawę humoru!

  #8555
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Możesz mieć tyle pancerzy wspomaganych ile znajduje się w grze i DLC [czyli coś ok. 60]. Nie liczę tych co dodają także mody!

  #8554
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Z tego co się orientuję to wersja F1 wydana dla Europy i Wielkiej Brytanii [JAKAKOLWIEK] została w ten sposób ocenzurowana. Niektóre patche i mody usuwają cenzurę z gry.

  #8533
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Niestety, ten problem występuje także na XBOX oraz na PC. Jest to spowodowane zbyt szybką reakcją w stosunku do synchronizacji napisów. Przykładowo podczas pierwszej rozmowy z Prestonem w muzeum, napisy Sturgesa nie wyświetlają się. To niestety problem do nie pominięcia. Jednak jeśli znalazłbym modyfikację dotyczącą synchronizacji napisów, natychmiast dam ci znać.

  #8532
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Próbowałeś odpalić Steam w trybie Administratora a następnie odpalić NVSE także w trybie administratora?

  #8418
  AvatarDrako_Schiffer
  Participant

  Siemka! Odpisywałem ci na Facebooku. 😀

  Aktualnie zerkam do możliwych do pobrania rozdziałów Biblii Fallouta. Jeśli coś się ruszy, szybko się dowiesz obserwując nasz fanpage.

  Póki co, cierpliwości! 😀

Przeglądają 15 wpisy - 1 przez 15 (z 50 w sumie)