FEV – informacje

FEV – Forced Evolutionary Virus – Historia

(Tekst napisany na podstawie Fallout Bible, opisuje historię wirusa oraz skutki działania FEV na żywe organizmy.)

Prace nad FEV zostały rozpoczęte w 2055 roku przez FSEF. Miał on na celu powstrzymanie „New Plague”, epidemii opanowującej USA, prawdopodobnie wywołanej sztucznie przez inne państwo. Początkowo wirus był testowany jedynie na zwierzętach. W 2062 roku odkryto niesamowite właściwości FEV – wypełnia luki w DNA nowymi informacjami, przez co zwierzęta stają się mądrzejsze, następuje przyrost masy ciała, ale skutkiem ubocznym jest zwiększenie agresywności. W 2071 roku badania przeprowadzane do tej pory w The Glow zostają przeniesione do bazy wojskowej w południowej Kalifornii. Wyniki badań w FSEF wykazują że po dłuższym czasie zwierzęta stają mniej inteligentne, lecz utrzymuje się przyrost masy. W 2072 roku nastąpił wypadek w FSEF – kilka zwierząt laboratoryjnych zabiło 4 naukowców. Ostatecznie potwierdziło to fakt zwiększonej agresywności – ubocznego działania FEV. 3 lata później rozpoczęto testy na ludziach – żaden pacjent ich nie przeżył. 21 marca w objętym kwarantanną miasteczku na północy kontynuowano testy na ludziach – mimo początkowych wyników pozytywnych po dwóch miesiącach wszyscy pacjenci zmarli. W lutym 2077 badania nad FEV są bliskie ukończenia, jednak opinia publiczna postrzega go nie jako lek, lecz kolejne zagrożenie. 23 października 2077 centrum badawcze FSEF zostaje trafione pociskiem nuklearnym – zostają uszkodzone wszystkie pojemniki z wirusem, następuje potężny wyciek do atmosfery. Na skutek promieniowania radioaktywnego wirus zaczyna się mutować, atakując żywe organizmy. Zbiorniki w bazie Omega pozostają nienaruszone, a zgromadzeni tam naukowcy rozpoczynają pracę nad FEV-2. Przeprowadzają oni eksperymenty na strażnikach kompleksu, lecz kiedy wychodzi to na jaw wybucha bunt. Podczas walk zostaje uszkodzony jeden z pojemników FEV, żołnierze opuszczają bazę wyruszając na pustynię. Kilkanaście lat później do bazy Omega przybywa ekspedycja z doktorem Richardem Grayem na czele. Do tego czasu ekipa która pozostała w skażonej wirusem bazie przekształciła się w mutanty, zawiązuje się między nimi walka. Richard Grey zostaje zanurzony w kadzi z FEV, następują u niego niesamowite mutacje. Przyjmuje on imię „The Master” i zaczyna planować stworzenie Unii. Od roku 2120 rozpoczynają się eksperymenty z FEV-2, rozpoczyna się powolne tworzenie armii mutantów.

Organizmy które poddały się działaniu FEV i uległy mutacjom:

  • Manti
  • Większość gatunków szczurów
  • Jaszczurki Gecko
  • Brahminy
  • Mrówki
  • Różne rodzaje roślin, w tym Venus Flytrap

Poza tym zostały stworzone (prawdopodobnie przez Graya) centaury i floatery, mieszanka ludzkiego, psiego i nie wiadomo jakiego jeszcze DNA.

Wanamingo żyjące w kopalniach Redding i spotykane w okolicach San Francisco także są skutkiem eksperymentów z FEV. Początkowo miały być bronią ofensywną, ale wymknęły się spod kontroli. Można je spotkać tylko na obszarze przedstawionym w Fallout 2 i nigdzie indziej. Żyją dość długo, ale w czasach F2 są już na wymarciu.

FEV powoduje sterylność niektórych istot, na przykład ghuli i super-mutantów. U innych natomiast może nawet przyspieszyć tempo rozrodu, jak u szczurów, mantis, radscorpionów i deathclawów (mimo eksperymentów przeprowadzanych przez Enclave deathclawy z Vault 13 także mogą się rozmnażać, choć planowano sterylizację – prawdopodobnie jest to tylko przypadek).

Autor: SzymcioO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.