MUD fallouto-podobny

Większość z was myśli: “Po co mi jakiś MUD, w ogóle co to jest. Jakiś czat czy co, sam text zero grafiki. Ciekawe kto w to będzie grał. Wolę se włączyć Quake 3 albo UTeka. Jak ktoś chce pograć w postnuklearnego multi playera to jest F:T.”

Ok, wy tak myślicie, bo nie wiecie co to MUD, po co to jest i w ogóle.

Dobra, zaczynamy!
MUD – co to znaczy, może Musze Umyć Du***. Nie raczej nie.
MUD znaczy Multi User Dungeon, co znaczy w wolny tłumaczeniu: “podziemia dla wielu garaczy”. A wiec MUD to jest takie cuś co nazwiemy grą. Czy ktoś się sprzeciwia?? Widzę, pan pod scianą w zielonym meloniku. Pan mówi, że MUD to nie gra. To powiem panu ze pan nic nie wie o grach.
Pierwsze gry polegały na tym, że wystukiwałeś polecenia na klawiaturze, a tekst sypał ci się po ekranie. Że co, że niby nie ma 3d i 32 bitowej tekstury. Powiedz mi który serwer by to wytrzymał: setki graczy, niekończące się walki, wybuchy, pociski, krew. Nie ma szans nie mamy teraz 2011 rok. Może za pare lat.
Ale co tam wy się nie znacie. Pomyślcie sobie przeogromny postnuklearny świat, upgrade co kilka tygodni. Możliwość ingerencji w świat gry. MUD to setki inteligentnych graczy którzy walczą przeciw sobie. Tworzy przymieża, klany, tworzy nowe zdolnosci, lokacje, bronie.

W skrócie, MUD daje praktycznie nieograniczone możliwość w związku z lokacjami, ogromny ciągle się powiększający teren gry, oraz ekwipunek. Setki, a nawet może tysiące przeciwników każdy inny z własnym mózgiem i taktyką. Czego chcesz więcej …. ?!?

Autor: Spicmir

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.