Tales of Burned Earth

Scenariusz: cichyiszary & R.ave.N
Rysunki: cichyiszary
Tusz: cichyiszary
Obróbka komputerowa: cichyiszary
Korekta: Fallen Burak
Pomoc techniczna: Bea & R.ave.N

Tales of Burned Earth: Two Stupid Dudes & Dog
Copyright 2006 by Łukasz „cichyiszary” Dobija.
For the internet edition: Copyright 2006 by Fallout Corner,
Łukasz „cichyiszary” Dobija.
All Rights Reserved

Autor chciałby podziękować:
Fallen Burakowi – za pomoc przy ortografii i że pokazał mi Fallouta
R.ave.Nowi – za użyczenie sprzętu i dobre rady, co do komiksu
Bei – za użyczenie sprzętu i cierpliwość
Całej trójce i Elionowi za przyjaźń
Mojej byłej dziewczynie – za cierpliwość
Mamie – za przymrużenie oka podczas całonocnego rysowania
i za dzielne zniesienie rachunku za prąd
Rawdanowi, Szponowi i reszcie Fallout Corner – za możliwość publikacji
Klanowi Czahi – za świetnie spędzony Oldtown 2006
Brotherhood of Beer i Rangersom – za „medyk!medyk!” i „sanitariusz!sanitariusz!”
gotmorrowi – inspiracje
oraz wszystkim, o których zapomniałem

Komiks ten dedykuje wszystkim, którzy odważyli się go przeczytać. Smacznego 🙂

Tales of Burned Earth
Kliknij w powyższy obrazek, by przejść do galerii, w której znajdują się wszystkie części ToBE, jakie ukazały się na FC…

Na dół (2043) – po licznych atakach terrorystycznych stolica USA, Waszyngton zostaje przeniesiona pod ziemię i tam rozkwita. Na powierzchni zostają tylko instalacje wojskowe.

„Ostateczny krach systemów korporacji” (2091) – wielkie korporacje padły, rynek światowy przestał istnieć, totalny krach na giełdzie, pieniądze przestały cokolwiek znaczyć, ogólnoświatowy chaos.

Phoenix (2171)
– USA podnosi się z kolan i staje się państwem zamkniętym (ale mimo to nie występuje z ONZ)

„Matka Ziemia” (2174) – po częściowym przywróceniu świata do pionu organizacja terorystyczno-antyglobalistyczna (odpowiedzialna także za wydarzenia z roku 2091), uwalnia do atmosfery powolny, ale skuteczny wirus „Matkę Ziemię”, który zabija tylko ludzi, nie szkodząc zwierzętom i roślinom.

„Goodbye blue sky” (2178) – rada ONZ postanawia użyć broni nuklearnej przeciwko największym skupiskom zarazy (przez pierwsze dni po wypuszczeniu wirusa do atmosfery, wirus osiadał na powierzchni, a potem przenosił się przez kontakt bezpośredni).

Fortyfikacja (2185) – zagrożenie ze strony wirusa zostało zmniejszone, ale niezażegnane. Ludzie ze strachu fortyfikują miasta i zamykają się w nich pogłębiając swoją ksenofobię.

„Matka Natura”=”Ewolucja” (2183) – wirus „Matka Natura” mutuje po kontakcie z promieniowaniem. Na początku nie szkodliwy dla roślin i zwierząt zaczął wprowadzać do DNA nowe pule genów wszystkim napotkanym organizmom. Nowy szczep wirus zostaje nazwany „Ewolucja”.

Polis (2185) – większość miast-fortec uznaje się za niepodległe i niezależne od USA.

Początek końca (2186) – prezydent USA, John Carterson próbuje znowu zjednoczyć stany. Gdy mu się to nie udaje grozi użyciem siły. Polis zaczynają się zbroić. W miastach powstają garnizony.

Wojna domowa (2186-2197) – wybucha wojna i trwa przez 11 lat. Podczas wojny Carterson z ogromnym poparciem obywateli zostaje dożywotnim prezydentem. Jego szaleństwo się pogłębia.

Koniec (2197) – wszyscy wierni Cartersonowi obywatele USA zostają sprowadzeni do podziemnego Waszyngtonu, wyjścia zostają zapieczętowane, a Carterson zarządza masowy atak nuklearny na resztę świata.

Dzień świstaka 🙂 (2300) – nowoczesna broń nuklearna zmniejszyła utrzymywanie się promieniowania do około 100 lat. Prezydent USA, Alan Garet zarządza wysłanie zwiadu na powierzchnię. Zwiad donosi o korzystnych warunkach do egzystencji na powierzchni.

Kolonizacja i Eksterminacja (2301) – zaczyna się ponowna kolonizacja Ameryki Północnej. USA zmienia nazwę na United States of North America. Pojawiają się pierwsze donosy o mutantach. Garet zarządza ich eksterminację.

Sorrow, Maveric i Nuke (2310)
– w Lincolnpolis zanika promieniowanie. Zbieracze, mutanci, żołnierze N.U.S.N.A, koloniści i różnej maści dranie wyjęci spod (nowego) prawa wyruszają by wygrzebać z ruin miasta skarby niegdysiejszej cywilizacji. Nasi bohaterowie są wśród nich…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.