Sedit

Zdobądź niezbędne zapasy dla Lotu Sokoła: 15 piw, 10 owoców, 5 xanderowych korzeni

Te rzeczy są ogólnodostępne, i niezbyt trudno je znaleźć. Zawsze można dokupić to czego nie aktualnie nie mamy.

Wychodząc, porozmawiamy ze starą znajomą, Panią Stampleton. Wystąpiła w pierwszym Falloucie. Można u niej kupić trochę książek i ciekawe holodyski.

Sedit - Pani Stampleton

Kierujemy się teraz do Karmazynowej Karawany, firmy znanej także z pierwszego Fallouta. Rozmawiamy z szefem w skórzanej kurtce [2]. Da nam odbezpieczony granat, możemy go albo zwrócić albo zatrzymać. Lepiej go oddać, zleci nam wtedy zadanie.

Dobij targu pomiędzy Karmazynową Karawaną a Nową Nadzieją

To można zrobić w zasadzie o każdej porze, wystarczy odwiedzić Nową Nadzieję i porozmawiać z burmistrzem o ofercie Karmazynowej Karawany, powinna się zgodzić.

Tutaj właśnie zwerbujemy kolejnego członka naszej grupy – Keri [1]. Kolejna znajoma twarz z jedynki. Jej wadą jest niechęć do noszenia standardowych pancerzy skórzanych, woli zostać przy swojej kurtce. Z tego względu przez dłuższy czas podróży trzeba będzie uważać by nie dostawała większych obrażeń. Dobrze strzela, nożem posługuje się całkiem niczego sobie. Będzie nam co jakiś czas mówić co myśli o danej sytuacji czy problemie, a także będzie można ją zapytać co uważa że powinniśmy zrobić. Jest to nowością i fajnym urozmaiceniem, bo wcześniej nie można było aż tak komunikować się z towarzyszami.

Chłopak w czapce [3] zleci nam kilka zadań dla Karmazynowej Karawany.

Sedit - Karmazynowa Karawana

Zabezpiecz dostawę paszy dla brahminów od Petera dla Karmazynowej Karawany

Idziemy do tego samego czarnoskórego rolnika z którym wcześniej rozmawialiśmy. Jeżeli potrafimy się targować, powinniśmy uzyskać niższą cenę, czego wymaga od nas pracodawca.

Zajmij się modliszkami na polu Petera

Peter poprosi nas o pomoc z modliszkami na jego polu. Wystarczy je wszystkie powystrzelać.

Sedit - modliszki

Po wykonaniu drobnej przysługi dla Petera, ten przystanie na nasze warunki, co poskutkuje wykonaniem zadania.

Zabij Tadeusa, byłego członka Dzieci Katedry

Następne zadanie zrobimy w tym samym miejscu co poprzednie. Chodzi o zabójstwo człowieka w purpurowej szacie, Tadeusa. Zaproponuje nam inne rozwiązanie, czyli zaaplikowanie szefowi karawany serum mutagennego. Absolutnie na to nie przystajemy, trzymamy się pierwotnego planu i zabijamy z zimną krwią byłego członka Katedry. Tutaj bardzo WAŻNA sprawa: z jego zwłok koniecznie trzeba będzie zabrać szaty Dziecka Katedry, bardzo nam się przyda pod koniec gry. Pozwoliłem sobie ją zaznaczyć żółtym kolorem.

Sedit - szata

Ukradnij szeryfowi bryłki złota dla ghuli z Lotu Sokoła

Jeden ze strażników bramy szeryfa posiada informacje, jak włamać się do jego domu. Rozmawiamy z nim i dowiadujemy się, że należy odczekać do późnej godziny.

Przechodzimy do wschodniego muru, na którym powinna wisieć lina. Używamy jej, i jesteśmy po drugiej stronie. Powinniśmy uważać na spacerujących strażników, a gdy do nas zagadają, używamy odpowiedniej opcji dialogowej. W willi, przekupiona kucharka odwróci uwagę szeryfa, dzięki temu zdołamy wejść do jego pokoju i obrobić sejf z bryłek. Używamy umiejętności Otwierania zamków (2). Odnosimy bryłki do Lotu Sokoła.

Nasze kolejne zadanie od ghuli będzie polegało na wyeliminowaniu gangu Juana Rodrigueza, który szkodzi ghulom. To, i inne zadania będziemy wykonywać na terenie Zaginionego Miasta, oddzielonej od Sedit dzielnicy.

13 thoughts to “Sedit”

 1. Poradnik jak najbardziej przydatny i bardzo dobrze zrobiony. Dopatrzyłem się tylko 3 aspektów które warto zmienić. Po pierwsze w zadaniu “Znajdź Davida Carpentera i zabierz go do domu” zamieniona jest kolejność. Najpierw trzeba zabić Zbirów w Little Hub (Ci na których członka czeka się przy zagrodzie Braminów). A następnie jeden z nich ma notkę o Karawanie na podstawie której możemy wypytać Sedycką Karawanę. Drugi temat to zadanie “Zdobądź niezbędne zapasy dla Lotu Sokoła: 15 piw, 10 owoców, 5 xanderowych korzeni” ja osobiście go nie dostałem i prawdę powiedziawszy nie wiem co trzeba zrobić by móc wykonać tego Questa. Po przyjściu do Sokoła od razu dostałem zadanie kradzieży bryłek od Szeryfa. Ostatnia kwestia to fakt, że warto wspomnieć iż należy mieć wysoki współczynnik charyzmy aby Keri się do nas przyłączyła. Nie wiem dokładnie jaka wartość liczbowa jest potrzebna jednak jest to ważny aspekt.

 2. Ta walka z tymi gulami w pancerzach jest praktycznie nie do zwyciężenia na tym etapie gry mam 6 lvl, a zadania robię wszystkie w kolejności jak przedstawione.

  1. zaczynałem na trudnym i było ok, ale już tą potyczkę z gulami przełączyłem na najniższy, gram tą typową postacią pod broń lekką, retorykę i otwieranie zamków. Staty optymalne praktycznie takie jak w solucji oraz 110 % na broń palną reszta w retorykę i otwieranie. Mam wrażenie że lvl jest za niski i trzeba tą walkę przeprowadzić znacznie później.

    1. Jeśli chodzi o umiejętności główne to są optymalne, chociaż ja osobiście wybieram walkę bronią, zamiast lekkiej b. palnej, a broń lekką rozwijam książkami. Gorzej właśnie z profitami, sam popełniałem takie błędy jak ‘pojętny uczeń’, czy ‘pojmowanie’. Na tym etapie zainteresowania Falloutem zakładam, że każdy gracz powinien już znać: http://web.archive.org/web/20080923000330/http://www.novak.blink.pl/fo2walkth/#intro , ale jak to mawia Skeeter – mechanik z Gecko: “Założyć można wiele rzeczy, np. majtki na dupę, pod warunkiem, że ma się dupę”. ;D Pozdrawiam!

 3. Dla czego nie mogę oddać narkotyków Gordonowi? Mam w ekwipunku 6 sztuk psycho a po kliknięciu na niego on mi mówi żebym “się przy nim pilnował” i mam odpowiedź “NIC”. Zadanie nadal widnieje w Pipboyu a podróż do zleceniodawcy nic nie daje. Dodam tylko że zrobiłem zadanie aby zabić Hendwicka.

  1. Dobra, już wiem o co cmn. Musiałem mieć jeszcze w plecaku 3x Wygrzew (zielone tabletki). Jak dobrze robić savey co minutę 😛 Mogłem powrócić do momentu gdy przyjmowałem misję i sprawdzić co pojawiło się w plecaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.