Sedit

Przyłącz się do ataku bandytów na karawanę

Tutaj trzeba cholernie uważać, karawaną którą atakujemy zainteresowała się grupka ghuli w pancerzach wspomaganych, którzy w dodatku chcą nas zabić. Dysponują bardzo dużą siłą ognia w postaci broni laserowej, z łatwością nas zabiją, jeżeli staniemy za blisko nich. Jest to naprawdę trudna walka jak na ten etap gry, ale postępując taktycznie i rozsądnie zapisując grę, powinno się udać. Warto używać w tej walce broni obszarowej, na przykład granatnika. Powinien się nam gdzieś nawinąć po drodze, a jak nie, to jeden z przeciwników prawdopodobnie ma go przy sobie i można go wziąć z jego zwłok, nawet w trakcie walki. Jeżeli jest dla Was za trudno, nic nie stoi na przeszkodzie by ustawić poziom trudności gry i walki na najłatwiejszy. Po robocie, zbieramy absolutnie co się da, z naciskiem na trupy w pancerzach wspomaganych. Mają bowiem naprawdę niezłe rzeczy, także na handel. To czego sami nie udźwigniemy, dajemy Keri.

Zaginione Miasto - atak na karawanę

Wracamy do miasta, konkretnie do południowej części. Pora na ostre dozbrojenie. Posiadając tyle wyposażenia, można go bez problemu opchnąć pani, która sprzedaje broń. Polecam przerobić posiadany karabin snajperski DKS na pistolet DKS, który ma takie same statystyki jak karabin, ale korzystając z niego zużywamy tylko 4 punkty akcji, a nie 5. Karabin posiadał jeden z ghuli atakujących karawanę. Jeżeli go nie mamy, zawsze można go kupić. Warto kupić również inne rzeczy, to wedle uznania. Polecam przerobić drugi karabin snajperski, tak aby Keri także mogła skorzystać z dobrodziejstw pistoletu DKS. Najważniejsze by zostawić sobie jak najwięcej miejsca, i kupić sobie jak najlepsze rzeczy. Mój ekwipunek po zakupach wygląda tak:

Zaginione Miasto - zakupy

Zwróćcie uwagę na statystyki pistoletu. Wyruszamy na wyprawę. Najpierw udamy się do miejsca zaznaczonego na mapie numerem [1], Corath. To będzie nasz następny przystanek, gdy już zamkniemy wszystkie sprawy w Sedit.

Sprzedaj “Dary Boga” Gordonowi. Znajdziesz go w Corath

Przechodzimy na wschód Corath, do posterunku policji i sprzedajemy narkotyki Gordonowi.

Corath - Gordon

Zabierz złom od Charliego i zanieś Jonathanowi

Kierujemy się w stronę Wysypiska [2] i rozmawiamy z Jonathanem. Sprzedajemy mu części, a on poprosi nas o sprawdzenie co się dzieje w jaskini nieopodal Wysypiska. To zadanie będzie wymagało stoczenia batalii z wymagającymi potworami takimi jak Wisielce czy Centaury, dlatego odłożymy sobie to zadanie na troszeczkę później, gdy będziemy mieć lepszy sprzęt. Na Wysypisku znajduje się pewna część maszyny, która bardzo nam się przyda w Abq. Bierzemy ją.

Pora rozprawić się ukrywającymi się bandytami i gangiem Sancheza. Z obecnym wyposażeniem nie powinno to sprawiać kłopotu, wystarczy odpowiednio się dozbroić w Starówce.

Pozbądź się bandytów ukrywających się w Zaginionym Mieście

Wchodzimy, strzelamy się i zabieramy wszystko co zdołamy unieść.

Zaginione Miasto - bandyci zabici

Zabij Juana Rodrigueza i jego zastępcę Sancheza

Nie inaczej będzie i w tym przypadku, jednak przed rozpoczęciem masakry uprzejmie prosimy gości o wyjście z lokalu, za pomocą opcji dialogowej z Sanchezem. Można tego nie robić, goście nie powinni sprawiać kłopotu, da nam to wtedy szansę na dogodne umiejscowienie się i zainicjowanie walki w wybranym przez nas momencie. Najważniejsze w tej potyczce to nie dopuścić do stania się ofiarą otwartego ognia ze strony każdego człowieka Rodrigueza, najlepiej to zrobić chowając się za ścianą [1] lub jakimś obiektem [2].

Zaginione Miasto - oczyszczanie baru

Po wyczyszczeniu wszystkiego na dole, przystępujemy do rzezi na górnym piętrze. Tutaj również można skorzystać ze sposobu chowania się za ścianą [1] pod koniec tury, wyjścia zza niej na początku następnej i oddania ognia. I znowu chowania.

Zaginione Miasto - górne piętro

Po wszystkim warto pamiętać o sejfie [2]. Dobranie się do niego jest dosyć trudne, by to zrobić należy mieć odpowiedni poziom Pułapek. Mi się nie udało, ale polecam spróbować Wam.

Ghule i Fryderyk będą nam bardzo wdzięczni za to co zrobiliśmy. Otrzymamy kolejne zadania.

13 thoughts to “Sedit”

 1. Poradnik jak najbardziej przydatny i bardzo dobrze zrobiony. Dopatrzyłem się tylko 3 aspektów które warto zmienić. Po pierwsze w zadaniu “Znajdź Davida Carpentera i zabierz go do domu” zamieniona jest kolejność. Najpierw trzeba zabić Zbirów w Little Hub (Ci na których członka czeka się przy zagrodzie Braminów). A następnie jeden z nich ma notkę o Karawanie na podstawie której możemy wypytać Sedycką Karawanę. Drugi temat to zadanie “Zdobądź niezbędne zapasy dla Lotu Sokoła: 15 piw, 10 owoców, 5 xanderowych korzeni” ja osobiście go nie dostałem i prawdę powiedziawszy nie wiem co trzeba zrobić by móc wykonać tego Questa. Po przyjściu do Sokoła od razu dostałem zadanie kradzieży bryłek od Szeryfa. Ostatnia kwestia to fakt, że warto wspomnieć iż należy mieć wysoki współczynnik charyzmy aby Keri się do nas przyłączyła. Nie wiem dokładnie jaka wartość liczbowa jest potrzebna jednak jest to ważny aspekt.

 2. Ta walka z tymi gulami w pancerzach jest praktycznie nie do zwyciężenia na tym etapie gry mam 6 lvl, a zadania robię wszystkie w kolejności jak przedstawione.

  1. zaczynałem na trudnym i było ok, ale już tą potyczkę z gulami przełączyłem na najniższy, gram tą typową postacią pod broń lekką, retorykę i otwieranie zamków. Staty optymalne praktycznie takie jak w solucji oraz 110 % na broń palną reszta w retorykę i otwieranie. Mam wrażenie że lvl jest za niski i trzeba tą walkę przeprowadzić znacznie później.

    1. Jeśli chodzi o umiejętności główne to są optymalne, chociaż ja osobiście wybieram walkę bronią, zamiast lekkiej b. palnej, a broń lekką rozwijam książkami. Gorzej właśnie z profitami, sam popełniałem takie błędy jak ‘pojętny uczeń’, czy ‘pojmowanie’. Na tym etapie zainteresowania Falloutem zakładam, że każdy gracz powinien już znać: http://web.archive.org/web/20080923000330/http://www.novak.blink.pl/fo2walkth/#intro , ale jak to mawia Skeeter – mechanik z Gecko: “Założyć można wiele rzeczy, np. majtki na dupę, pod warunkiem, że ma się dupę”. ;D Pozdrawiam!

 3. Dla czego nie mogę oddać narkotyków Gordonowi? Mam w ekwipunku 6 sztuk psycho a po kliknięciu na niego on mi mówi żebym “się przy nim pilnował” i mam odpowiedź “NIC”. Zadanie nadal widnieje w Pipboyu a podróż do zleceniodawcy nic nie daje. Dodam tylko że zrobiłem zadanie aby zabić Hendwicka.

  1. Dobra, już wiem o co cmn. Musiałem mieć jeszcze w plecaku 3x Wygrzew (zielone tabletki). Jak dobrze robić savey co minutę 😛 Mogłem powrócić do momentu gdy przyjmowałem misję i sprawdzić co pojawiło się w plecaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.