Easter Eggs

Easter Eggs to rzeczy, zdarzenia lub osoby, które występują w grach i można znaleźć ich odpowiedniki w rzeczywistości. Tutaj opiszę (mam nadzieję, że wszystkie) takie właśnie rzeczy, które można spotkać w grze. Autorzy nie zawsze planują takie właśnie powiązania, ale czasem zdarzają się po prostu przez przypadek.

 

SOUTH PARK

Przysłała: Aria

Gdy w Hub zabijesz zastępce szeryfa – Kenny’ego, który stoi przy szeryfie, w okienku wyskoczy taki text. Jest to oczywiste nawiązanie do popularnego serialu animowanego South Park. Tam osobnik imieniem Kenny ginie często i w najróżniejszych sytuacjach.

 

MITOLOGIA EGIPSKA W POSTNUKLEARNYM ŚWIECIE

Przysłał: mjutent

W Necropolis, jak pewnie Wam wiadomo, można spotkać ghula o imieniu Seth (Set). Jego rolę w tym mieście chyba znacie. A czy znacie jego rolę w mitologii egipskiej? Kto się pilnie uczy, wie, o kogo chodzi. Set to bóg burzy i PUSTYNI, który m.in. walczył z Horusem o PANOWANIE W EGIPCIE. Przedstawia się go jako NIEZIDENTYFIKOWANE ZWIERZĘ. Widać podobieństwa 🙂 ?

 

SKŁAD NUKA-COLI

Przysłał: mjutent

W siedzibie gangu Blade (Ostrz) w Boneyard (Gruzach) jest pewien gość, przed którym stoi kilka butelek Nuka-Coli. W jednej ze swoich wypowiedzi recytuje skład tego „życiodajnego napoju”. Już od samego czytania chce się rzygać 🙂 … BTW: porównajcie sobie skład Coca-Coli z jej postnuklearnym odpowiednikiem i spróbujcie znaleźć szczegóły 🙂 .

 

SAMOCHÓD PRZYSZŁOŚCI

Przysłał: mjutent

W intro Fallouta pokazany jest telewizor, który wyświetla reklamy. Jedna z nich mówi o Chryslusie Corvega – aucie za „jedyne” 199999 $, które do 60 mil na godzinę (100 km/h) przyspiesza w sekundę. Każdy chyba wie, że samochody Chryslera są znane i lubiane w USA, zaś konkurencja – Chevrolet – produkuje sportowego Corvette. Przypadkowa zbieżność nazw? 🙂

 

BATMAN

Przysłał: kain

Przy ratowaniu zakładnika w Hub należącego do BoS jeden z porywaczy wypowiada następujące słowa: „Czy zdarzyło Ci się tańczyć z diabłem w świetle księżyca?” To samo zdanie wypowiedział Joker w Batmanie 1 do Batmana lub jego dziewczyny. Scena miała miejsce pod koniec filmu w tej katedrze.

 

MÓWIĘ, ŻE MUU

Przysłał: Erudito

Gdy będziemy „męczyć” bramina, rozmawiając z nim, Odpowie w takiej kolejności:

  • „muu.”
  • „Mówię, że muu.”

Tak samo mówił dziwak przebrany za krowę w Tristam z Diablo: Hellfire.

[Cytaty z dwóch powyższych easter eggow pochodzą z polskiej wersji Fallout 2 – Wybieraniec]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.