Dead Money (Krwawa Forsa)

FIRES IN THE SKY

Zadanie nie jest zbyt trudne i można je ukończyć na kilka sposobów. O tym później. Najpierw trzeba się dostać do Podstacji w Salida del Sol. Bierzemy Super Mutanta jako kompana i podążając za znakami, idziemy w odpowiednie miejsce. Problemem może okazać się samo przekonanie wielkoluda, żeby udał się z nami w odpowiednie miejsce. Dog’a można przekonać do pomocy posiadając 65 Retoryki. Można też zamienić go w God’a i porozmawiać z nim. Po prostu, jeśli jeden nie chce iść, spróbuj z drugim.
Gdy dotrzesz już do Salida del Sol, przygotuj się na liczne walki i pułapki. Gdy przebywasz na zewnątrz, korzystaj z pomocy Dog’a. We wnętrzach budynków bardziej przyda się God. Jeśli natkniesz się na chmurę, postaraj się ominąć ją przechodząc piętrem pobliskiego budynku. Mi udało się dojść do stacji przełączników bez styczności z trującymi oparami. Na piętrze jednego z budynków znalazłem nawet terminal dzięki któremu wyłączyłem miejscowe głośniki.
Dotrzesz do stacji przełączników. Jak pisałem na początku jest kilka sposobów, by zmusić Super Mutanta do pozostania w klatce. Po pierwsze możesz starać się przekonać God’a, by zajął się włączeniem oświetlenia. Będzie się obawiał, że podczas czekania na sygnał od Ciebie zgłodnieje i Dog przejmie kontrolę. W takim wypadku trzeba dostarczyć mu dwa kawałki ciał Ludzi-duchów. Wystarczy ich zabić i zabrać ze zwłok resztki. Inny sposób to użycie Inteligencji. Jeśli masz jej 7 punktów powinno się udać przegadać God’a. Trzeba oczywiście użyć odpowiedniej opcji dialogowej. Ostatecznie można też po prostu zamknąć w środku Dog’a – podobnie jak w przypadku jego alternatywnej osobowości.

12 thoughts to “Dead Money (Krwawa Forsa)”

 1. Mam pytanie odnośnie tego zadania. Ponieważ kiedy wchodzę to tej bramy/klatki z tymi dźwigniami to na początku przemawia Dog. Kiedy klikam na opcje dialogową, że musi on zostac i czekać tu na mój znak, o mówi że potrzebuje jedzenia i na tym koniec. W zadaniu jest napisane że “zmuś Dog’a żeby został…”Co mam robic? Pomożecie? Dzięki z góry!

   1. No dobrze. 1.Ale jakie to mięsko? Radrakana? Jak mu je daje do ekwipunku nic się nie dzieje, a w ciałach tych duchów jest tylko broń (nawet próbowałem przeciągnąć ciała do tej klatki). 2.Jedyna opcja z inteligencją to ta za 6pkt. za którą dostaje jakiegoś perka, a druga opcja to diagram tych dźwigni, ale jak ją odczytam to nic, zero nowych opcji dialogowych. 3.Jak go zamykam w klatce to on zaraz wychodzi i przylatuje do mnie. Nawet komenda “poczekaj tu na mnie” albo “rozejdźmy się”(czy coś takiego) nie działa.
    Może coś się zbugowało, sam nie wiem bo wszystko inne działa 🙁

    1. Ale serio… Czytałeś, opis tego zadania? Przecież tam masz WSZYSTKO opisane.

     1. Musisz mu podać mięso Ludzi-duchów. Najpierw zapytaj, czego potrzebuje, żeby nie być głodnym. Na Twojej mapie pojawią się dwa znaczniki. Idziesz do nich, zabijasz Ludzi-duchów i z ich ciał wyciągasz po kawałku mięsa.

     2. Wyraźnie jest napisane, że potrzebujesz 7 punktów Inteligencji, by użyć opcji dialogowej. Jeśli masz 6 punktów, to po prostu nie pokazuje Ci się odpowiednia kwestia.

     3. Drzwi musisz zamknąć. Ale nie po prostu zatrzasnąć, tylko zablokować. Użyj do tego celu terminala.

     Bardziej szczegółowo się tego nie da opisać.

  1. Mialam to samo. Musisz go zamienic w Goda , czyli puscic mu nagranie tasmy z glosem, ktorego uzyles do wyciagniecia go z posterunku. Tym nagraniem przemieniasz jego osobowosci. Dalej idzie wszystko tak jak powinno.

  1. Kurcze, gościu. Masz wszystko napisane powyżej. Chyba umiesz czytać, nie ? Nie ma bezpiecznego miejsca. Musisz wszystko szybko robić na czas…

 2. Witam. Nie mogę zamkną Elijaha w skarbcu. Wymykam się niezauważony z skarbca. Chowam z kolumna i czekam. Elijah podchodzi do terminala przy drzwiach potem do drzwi iwlancza się alarm a on rzuca jakis teks ze chce go oszukać i ucieka. Mogę go jedynie zabić. Droga sprawa to jak uciec z tymi wszystkimi sztabkami 😛 wazy to 1700kg i nijak nie zdążam sie wygramolić ze schronu przed eksplozja Glowy 😛

 3. dziwne miałem dziś zakończenie tego DLC,wczesniej zabiłem Elijaha,bo już grałem w ten dodatek,ale postanowiłem na nowo zagrać,by go zamknąć w skarbcu,ale dziś nie wiem dlaczego,ale miałem dziwne zakończenie,otóz musiałem podejść do tego termianla,wczytać taśmę Very,później odczytać to i owo i koniec,pokazało mi sie,że kurier został uwieziony itd itd,chyba,ze w opcji dialogowej z Christine nie wybrałem tego,że chodzi oto,aby go zabić,muzszę jeszcze raz go przechodzić,bo zapomniałem zapisać grę w różnych postępach,lipa troche,ale teraz wiem,co i jak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.