Tędy Poszli

Musisz dowiedzieć się czegoś o ludziach, którzy chcieli Cię zabić. Dobrym początkiem będzie wykonanie zadania Tędy Poszli. To główne zadanie, więc nie spodziewaj się, że zdobędziesz te informacje szybko.

Możesz wypytać robota Victora o to, jak znalazł Cię umierającego na Pustkowiu. Co by się nie działo jedyny ślad prowadzi do miasta Primm, gdzie znajduje się oddział Mojave Express, którego kurierem jesteś. Musisz więc udać się do Primm. Lokację miasta zdobędziesz rozmawiając z Trudy – barmanką saloonu.

Primm

Na miejscu okaże się, że miasto zostało przejęte przez byłych więźniów. Zachodnia strona została zabezpieczona przez strażników NCR, ale wschodnia nadal jest opanowana przez bandytów. Żołnierze nie pomogą Ci oswobodzić miasta, bo nie mają sprzętu, a poza tym leży ono poza ich jurysdykcją…

Musisz zatem sam dostać się do wschodniej części miasta i zabić każdego, kto będzie chciał zabić Ciebie. Musisz znaleźć budynek o nazwie Kasyno Vikki i Vance’a. W środku znajduje się Johnson Nash , który jest miejscowym kierownikiem oddziału Mojave Express. Opowie Ci co nieco o Twojej przesyłce i zaproponuje, byś skontaktował się z zastępcą szeryfa Beaglem. Kłopot polega na tym, że został on porwany przez więźniów. Musisz go zatem odbić. Jednocześnie dostaniesz nowe zadanie poboczne Mój rodzaj miasta. I to tam opiszę proces odbijania zastępcy.

Gdy już będzie wolny, powie Ci, że Twoi oprawcy udali się do Novac przez Nipton. Czas więc ruszać ich śladem.

Nipton

Nipton to ciekawe miasteczko, gdy tylko się w nim pojawisz, spotkasz gościa – najwyraźniej szalonego – który będzie bredził coś o loterii. Po krótkiej rozmowie ucieknie. Ucieszyłem się widząc na kompasie przyjazne wskaźniki. Pomyślałem, że może ktoś z mieszkańców przeżył. Okazało się, że to tylko ukrzyżowani, konający Kajdaniarze, a wspomniana loteria została zorganizowana przez Legion Cezara, który przejął miasteczko. Nagrodą główną było… życie.

Novac

Nie ma Co siedzieć tutaj dłużej niż potrzeba. Ruszaj za wskaźnikiem, droga do Novac jest dość długa. Gdy już będziesz na miejscu, standardowo wypytaj się o człowieka w marynarce w kratkę. Ja trafiłem na właścicielkę motelu Jeannie May Crawford, która kazała mi udać się do Manny’ego Vargasa o moich „znajomych”. Manny siedzi często w konstrukcji wyglądającej jak Tyranozaur i bawi się tam w snajpera. Jestem pewien, że również rozmowa z innymi osobami w Novac doprowadzi Was w końcu do Manny’ego.

Znaleźć go można w jego pokoju motelowym lub na szczycie Dinusia. Czatuje tam w dzień jako snajper. Dowiesz się od niego niewiele… na razie. Zawrze z Tobą układ. Masz pozbyć się okolicznych Ghuli, a on powie Ci wszystko co wie. Prowadzi to do kolejnego zadania pobocznego Poleć ze mną. Musisz je ukończyć, by uzyskać interesujące Cię informacje.

Zadanie wykonane? Świetnie – dowiesz się od Vargasa, że Benny zmierzał do Boulder City. Zaznaczy też tę lokację na Twoim PipBoy’u. Czas ruszać w drogę.

Boulder City

W samym Boulder City niewiele jest do zrobienia – miasto to ruiny, jedynym mieszkańcem, który w nim pozostał, jest właściciel saloonu Ike. Na uwagę może zasługiwać holodysk na piętrze jednego ze zrujnowanych budynków. Leży tam pełno szkieletów, kapelusz strażnika, nóż bojowy i standardowy karabin wojskowy. Nieopodal ukrywa się Porucznik Monroe. Od niego dowiesz się, gdzie stacjonują Wielcy Chanowie i przy okazji dostaniesz kolejne zadanie – Pojedynek w Boulder City.

Podczas wykonywania zadania w Boulder City dowiesz się, że Benny wykiwał Chanów i uciekł na Strip Nowego Vegas. Ta część głównego wątku zostanie zakończona i rozpocznie następna o dźwięcznej nazwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.