Zadania poboczne

G.I. BLUES

Pierwsze zadanie, które zleca Ci Król. Masz wynająć ochroniarza Orrisa i sprawdzić, co takiego niezwykłego jest w jego usługach. Dostaniesz na ten cel 200 kapsli. Znajdź swój cel podążając za wskazaniem kompasu.
Po wynajęciu Orrisa ten każe Ci trzymać się go i nie zbaczać z drogi. Tuż przed południową bramą zatrzyma się na chwilę i postanowi obrać inną drogę. Po chwili wybiegnie naprzód i odda kilka strzałów. Jeśli masz wystarczająco wysoką Inteligencję, zauważysz, że oddał tylko 3 strzały, a na ziemi leżą 4 trupy. W przeciwnym wypadku po prostu zacznij drążyć temat. Jeśli masz Handel na poziomie 45 możesz zażądać zwrotu kapsli.
Wiadomo już, że Orris po prostu prezentuje klientom marne przedstawienie, a Ci myślą, że zawdzięczają mu życie. Trzeba o tym powiadomić Króla.

Następne zadanie – musisz się dowiedzieć, kto stoi za atakami na mieszkańców Fort Mormon. Król zaznaczy Ci to miejsce na mapie. Miejsce to znajduje się w granicach Freeside i zamieszkują go Uczniowie Apokalipsy.
Na miejscu spotkasz Roy’a i Wayne’a. Napierw porozmawiaj z tym pierwszym. Poda Ci kilka informacji i poleci zapytać drugiego. Wayne zacznie mówić dopiero teraz. Nie wyciągaj od niego informacji na siłę, tylko podziękuj. Za oskarżenie go o ukrywanie informacji stracisz reputację, a za kulturalne zachowanie zyskasz. W obu przypadkach chłopak przypomni sobie imię gości, który go napadł. Przekaż informacje Królowi.

Następne polecenie. Masz dowiedzieć się, czego ludzie z RNK szukają w okolicy. Informacje powinny się znajdować w jednym z obozów osiedleńców. Opcjonalnie można też wypytać o tą sprawę Julie Farkas, która jest jednym z Uczniów Apokalipsy. Przed chwilą tam byłeś, więc dobrze pamiętasz drogę. Od Julie nie usłyszysz niczego konkretnego, ale odeśle Cię do swojej przyjaciółki Elizabeth. Nadszedł czas, by udać się do któregoś z obozów. Trafisz na Misjonarza. Zaoferuje Ci darmowy posiłek, ale tylko jeśli jesteś członkiem RNK. Żeby to potwierdzić, będziesz musiał przejść test. Nie będziesz miał z nim problemów, jeśli grałeś w stare Fallouty. Odpowiedzi na pytania to: Tandi, Shady Sands, dwugłowy niedźwiedź.
Trzeba zobaczyć, czym takim są te darmowe posiłki. Jak już wiesz posiłki wydawane są tylko sympatykom RNK. Przyczynę tego stanu rzeczy wyjaśni Ci Elizabeth, jeśli wspomnisz o tym, że przysyła Cie Julie. Wraz ze zdobytymi informacjami wracaj do Króla.
W szkole Króla zaczepi Cię Pikawa. Wie jakie niesiesz informacje. Zapewne on pozbył się posłańca RNK. Będzie chciał Cię przekonać, byś nie mówił o tym Królowi. Postąpisz, jak chcesz. Żeby wykonać zadanie trzeba go poinformować tylko o posiłkach. Ja nie przystanąłem na tym i powiedziałem Królowi wszystko, czego się dowiedziałem.

To jeszcze nie koniec. Ktoś robi burdy przy punkcie wydawania posiłków. Masz się tam udać i załagodzić sytuację. Na miejscu żołnierze RNK będą się bronić przed atakiem Króli. Powiedz Elizabeth, że Król nie wiedział o posłańcu. Kobieta każe żołnierzom się wycofać. No i znów do Króla.

Nareszcie koniec. Dostaniesz masę doświadczenia, a Król postanowi Cię wynagrodzić za Twoje trudy. Upomnij się o przysługę, którą jest Ci winien i poproś, żeby wprowadził się na Strip. Dla Króla nie jest to problemem. Wyśle Cię do sklepu Mike’a i Ralph’a. Udaj się tam i odbierz Fałszywy paszport, który jest jednym ze sposobów wejścia na Strip.

3 thoughts to “Zadania poboczne”

  1. Wzywam kelnera by wziął wino lub jedzenie, i gdy ten przychodzi zaczyna się z nim walka? Czy to jest wina towarzyszy czy to, że w dialogach ugadałem się też z Mortim o tym, że mu pomogę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.