Zadania RNK

[nextpage title=”Gambit królewski” ]

GAMBIT KRÓLEWSKI

RNK chce umocnić swoją pozycję w Nowym Vegas. Chodzi konkretnie o dzielnicę Freeside. AmbasadorCrocker poprosi Cię o rozwiązanie sprawy gangu Króli. Stosuje on niepotrzebnie nadmiar przemocy.
Zadanie można rozwiązać na dwa sposoby: zabijając Pikawę, albo spróbować dyplomacji.

Jeśli zdecydujesz się usunąć Pikawę, musisz to zrobić delikatnie – tak, by nie posądzono o to RNK.
Udaj się na Freeside w okolice sklepu U Mick’a i Ralph’a. Przed budynkiem po prawej stronie sklepu powinien siedzieć ghul Zgnilec. Za kapsla opowie Ci jedną ciekawostę na temat Nowego Vegas. Niech Ci je opowiada dopóki nie dowiesz się, że Pikawa ma na pieńku z rodziną Van Graff’ów i o jego upodobaniu do narkotyków i słabym sercu. Już pewnie masz pomysły, jak go zabić.
By wywołać u niego zawał musisz posiadać umiejętność Medycyna na 60 punktów i Psycho. Udaj się do siedziby gangu Króli i wejdź na drugie piętro. Niedaleko schodów znajduje sie pokój Pikawy. Po lewej stronie łóżka znajdziesz karton z Odlotem. Twoja umiejętność pozwoli Ci dodać tam nieco Psycho i sporządzić z tego zabójczą mieszankę. Teraz wystarczy odczekać, aż Pikawa sięgnie po prochy…

By wrobić w zabójstwo Van Graff’ów podejdź do sklepu Mick’a i Ralph’a i poproś tego drugiego o napisanie podrobionej notki do Pikawy. Z notką idziesz do pokoju Pikawy i podkładasz ją w pudełku obok łóżka, zabierając z niego Odlot. Gdy Pikawa zajrzy do pudełka, pobiegnie do Silver Rush i zostanie tam zabity przez Van Graff’ów. Jeśli zabiłeś ich wcześniej po prostu idź za nim i zam go załatw, ale pamiętaj, że musisz to zrobić bronią energetyczną.
Możesz go zabić też oficjalnie, bez ogródek, co poskutkuje nie wykonaniem zadania, ale jeśli wrócisz do Ambasadora i przeprosisz, będziesz mógł kontynuować linię fabularną RNK.

Sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli chcesz się bawić w dyplomatę. Jeśli wykonałeś zadanie G.I. Blues i nie prosiłeś Króla od przysługę, możesz teraz na niego wpłynąć, by przemówił do rozsądku swoim ludziom. W innym przypadku pozostaje udać się do pułkowników, których zaproponował ambasador.
Poproszenie o pomoc Pułkownik Moore owocuje tym, czym zabicie Pikawy bez kombinowania – nie wykonasz zadania, ale dostaniesz następne. Ta metoda wymaga udania się do pułkownika na Zaporę Hoover’a. Pułkownik przyzna Ci oddział do pomocy i każe przekazać Królowi, żeby przystopował, albo zostanie spacyfikowany. Gangowi się to nie spodoba i zacznie się walka.
Pułkownik Hsu podchodzi do sprawy inaczej. Obieca wspomóc Króli, jeśli Ci przestaną sprawiać kłopoty. Jeśli nie obrazisz Króla podczas rozmowy, ten się zgodzi na takie rozwiązanie, ale zaatakuje Pikawa i ewentualnie kilku jego popleczników. Zabij go i będzie po wszystkim. Wystarczy wrócić do ambasadora i zdać zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.