Towarzysze

ED- E
(Eddie) [Szperacz]

ED-EPo udanym ataku i zajęciu Navarro siły RNK zaczęły poszukiwać technologii Enklawy. Mimo, iż nie wiedzieli do czego służą, poznali symbole pozwalające do nich trafić. Zauważyli, że takie same symbole pojawiały się w Rozpadlinie. Wysłali tam Kuriera z przesyłką, która po aktywacji obróciła to miejsce w pył. Na pierwszy rzut oka ED-E przypomina głównego bohatera przedwojennego serialu RALPHIE. Między innymi odtwarzał muzykę z tego serialu. W trakcie podróży długą drogą, przy punktach kontrolnych ED-E odtwarza dziennik Dr. Whitley’a w którym ten opowiada historię swojej pracy nad robotem. Robot wykorzystywany jest również przez Ulysses’a do komunikowania się z Kurierem.

ED-E jest jedną z niewielu postaci oznaczonych, jako niezbędne w trybie Hardcore, jeśli został zabity podczas drogi w Rozpadlinie, dalsza droga Kuriera stanie się niemożliwa do pokonania, tym samym nie da się przejść dodatku.

Po zakończeniu dodatku ‘Droga przez Pustkowia’ ED- E otrzymuje dodatkowe atrybuty towarzysza, które miał jego “brat” z dodatku:

 • Możliwość naprawy broni gracza 1 raz na dobę
 • Tworzenie ogniw energetycznych/ fuzyjnych
 • Zamiennie – tworzenie paliwa do miotacza ognia, zamiast ogniw energ./fuz.
 • Warsztat amunicyjny
 • Stół Warsztatowy
 • Odtwarzanie holotaśm

ED- E, który towarzyszy nam podczas drogi przez Rozpadlinę, dysponuje innym strumieniem energii, niż ED- E z Postkowi Mojave, a mianowicie wiązka lasera posiada także tzw. Efekt EMP (dodatkowe obrażenia przeciwko pancerzom wspomaganym i robotom [dlatego ma niebieski kolor i iskrzy].

ED-E zostaje nam odebrany pod koniec tułaczki, tuż pod świątynią Ulissesa. Gdy wejdziemy do świątyni, w jednym z pokoi znajdziemy naszego towarzysza, który jak zwykle ucieszy swoją metalową mordeczkę na nasz widok…

11 thoughts to “Towarzysze”

 1. Ten Raul Alfonso Tejada był robiony jakby na wzór Vica z fallouta 2. On też ciągle gada do nas szefie tyle, że tym razem zamiast wyzwolić go z gildii łowców niewolników wyzwolimy od supermutantów. Ponadto moim zdaniem dziwne jest to, że rex i ed-e mogą dźwigać wyposażenie (gdzie oni w ogole to mieszczą) ? Ale cóż byliby miernymi towarzyszami gdyby nie mogli tego robić

 2. Kochani jak się naprawia sprzęt u Raula? Ciągle mówi o jakiejś swojej chacie gdzie ma narzędzia. Gdzie ona jest?

 3. hmmm,mam lipę,co teraz,jak Raul sam się gdzieś zawieruszył,na mapce go nie widać,gdzie jest,gdy mu kazałem poczekac,po jakiejś tam chwili automatycznie każdy poszedł w swoją stronę,musiałem na nowo iść do tych miejsc,gdzie są towarzysze i ich do siebie przywołać i chodzić z nimi,ale nie mogę znaleźć Raula,byłem na Czarnej Górze i go tam nie ma,a nie mam jeszcze Lucky odblokowanego,aby tam się udał

  1. Możesz zawsze użyć kodów, żeby teleportować się do niego, albo teleportować go do Ciebie. Czasami się zdarza, że postacie wychodzą poza mapę, albo gdzieś utykają i nie da się ich znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.