Fallout Corner https://fallout-corner.pl Najstarszy polski fansite poświęcony wyłącznie grom z serii Fallout - Fallout 1, Fallout 2, Fallout: New Vegas Thu, 14 Dec 2017 09:17:14 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.1 https://i2.wp.com/fallout-corner.pl/wp-content/uploads/2015/07/cropped-icon-55b173f5v1_site_icon.png?fit=32%2C32&ssl=1 Fallout Corner https://fallout-corner.pl 32 32 95853631 Projekt F poszukuje twórców https://fallout-corner.pl/2017/12/12/projekt-f-poszukuje-tworcow/ https://fallout-corner.pl/2017/12/12/projekt-f-poszukuje-tworcow/#respond Tue, 12 Dec 2017 16:24:02 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7962 Mógłbym zacząć ten wpis na różne sposoby, ale nie ma co kombinować. Bez owijania w bawełnę powiem wprost – jest spora szansa stworzyć wspólnie grę w klimatach postapo. Jeśli ktoś z Was chciałbym w tym przedsięwzięciu pomóc, to niech się teraz skupi 😉 . Dla ludzi z doświadczeniem może to być ciekawy sposób na zapewnienie […]

Artykuł Projekt F poszukuje twórców pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Mógłbym zacząć ten wpis na różne sposoby, ale nie ma co kombinować. Bez owijania w bawełnę powiem wprost – jest spora szansa stworzyć wspólnie grę w klimatach postapo. Jeśli ktoś z Was chciałbym w tym przedsięwzięciu pomóc, to niech się teraz skupi 😉 .

Dla ludzi z doświadczeniem może to być ciekawy sposób na zapewnienie sobie w przyszłości dodatkowego dochodu, a dla początkujących twórców, coś dzięki czemu zyskają również cenne doświadczenie.

Chodzi o projekt gry MMO, w której każdy gracz przemieszcza się po mapie świata, mogąc eksplorować jej sektory. Rozgrywka skupia się na rozwoju postaci, walce z innymi graczami i wykonywaniu zadań PvE. W planach są również potyczki klanowe, zarządzanie i budowa osad. Mechanika walki w dużym stopniu opierać się będzie na posiadanym ekwipunku i umiejętnościach.

To oczywiście tylko ogólny zarys. Do dyspozycji mielibyśmy powstający już od dwóch lat backend, stworzony przez doświadczony zespół (mający już na koncie grę MMO). Osoby zainteresowane mogą otrzymać więcej informacji, po wysłaniu maila na adres: projekt.f@fallout-corner.pl.

Przydadzą się nie tylko programiści, ale (przede wszystkim) również graficy, marketingowcy, designerzy i ludzie z dobrymi pomysłami. Jeśli jesteś kimś takim, to szukamy właśnie Ciebie!

Jeżeli zaliczasz się do grona osób, które wolą grać, a nie tworzyć gry, to spokojnie – też będziesz nam mógł pomóc, ale o tym później. Najpierw musimy się upewnić, że projekt ma szansę powstać.

Artykuł Projekt F poszukuje twórców pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/12/12/projekt-f-poszukuje-tworcow/feed/ 0 7962
Modderzy chcą przenieść New Vegas na silnik Fallout 4 https://fallout-corner.pl/2017/12/05/modderzy-chca-przeniesc-new-vegas-silnik-fallout-4/ https://fallout-corner.pl/2017/12/05/modderzy-chca-przeniesc-new-vegas-silnik-fallout-4/#comments Tue, 05 Dec 2017 18:33:13 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7954 Modderzy często mają bardzo ambitne plany. Niestety, nie zawsze udaje się im dokończyć to, co zaczęli. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Pewna grupa od niedawna pracuje and całkowitym odtworzeniem New Vegas na silniku Fallout 4. Postęp prac możecie śledzić na oficjalnym blogu projektu. Przez większość graczy to właśnie New Vegas jest uznawany za […]

Artykuł Modderzy chcą przenieść New Vegas na silnik Fallout 4 pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Modderzy często mają bardzo ambitne plany. Niestety, nie zawsze udaje się im dokończyć to, co zaczęli. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Pewna grupa od niedawna pracuje and całkowitym odtworzeniem New Vegas na silniku Fallout 4.

Postęp prac możecie śledzić na oficjalnym blogu projektu.

Przez większość graczy to właśnie New Vegas jest uznawany za najlepszego Fallouta w 3D. Niestety, graficznie gra się postarzała i to bardzo. Wiadomo, że prawdziwym fanom trochę słabsza grafika w niczym nie przeszkadza, ale jednak chyba każdy wolałby, żeby gra wyglądała trochę ładniej. Silnik Fallout 4 to lekarstwo na wspomniany problem.

Do tego dochodzą oczywiście pewne zmiany w mechanice nowszego silnika. Jedną moich najbardziej ulubionych jest nowe podejście do sprawy pancerzy wspomaganych. Na Fallout 4 można narzekać, ale trzeba przyznać, że dopiero w nim porządnie odwzorowano ten aspekt uniwersum. Sam chętnie przejdę klona New Vegas jeszcze raz, choćby po to, by przespacerować się w pancerzu wspomaganym po Pustkowiu Mojave.

Artykuł Modderzy chcą przenieść New Vegas na silnik Fallout 4 pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/12/05/modderzy-chca-przeniesc-new-vegas-silnik-fallout-4/feed/ 1 7954
DIY: Fallout: New Vegas Monopoly https://fallout-corner.pl/2017/11/25/diy-fallout-new-vegas-monopoly/ https://fallout-corner.pl/2017/11/25/diy-fallout-new-vegas-monopoly/#respond Sat, 25 Nov 2017 10:21:09 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7946 Zapewne wiecie, że jakiś czas temu Bethesda wypuściła swoją wersję Monopoly, stylizowaną na Fallout. A wiedzieliście, że dwa lata temu, jeden z fanów New Vegas zrobił coś lepszego samemu? Mi to umknęło, ale wiecie jak jest – o dobrych rzeczach lepiej dowiadywać się późno, niż wcale. Przedstawiam Wam więc dzieło człowieka znanego jako KongoBoom. Jest […]

Artykuł DIY: Fallout: New Vegas Monopoly pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Zapewne wiecie, że jakiś czas temu Bethesda wypuściła swoją wersję Monopoly, stylizowaną na Fallout. A wiedzieliście, że dwa lata temu, jeden z fanów New Vegas zrobił coś lepszego samemu? Mi to umknęło, ale wiecie jak jest – o dobrych rzeczach lepiej dowiadywać się późno, niż wcale.

Przedstawiam Wam więc dzieło człowieka znanego jako KongoBoom. Jest to plansza i zestaw kart lokacji. Niestety, nie ma wszystkich kart szansy, ale dla bardzo upartych ludzi to nie jest żaden problem. Można przecież użyć kart z oryginalnego Monopoly, albo zrobić swoje. Podstawa jest już gotowa 😉

I jak Wam się podoba taka wersja Monopoly?

Fallout: New Vegas Monopoly
Fallout: New Vegas Monopoly

Artykuł DIY: Fallout: New Vegas Monopoly pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/11/25/diy-fallout-new-vegas-monopoly/feed/ 0 7946
Fallouty w promocyjnej cenie na Steamie https://fallout-corner.pl/2017/11/22/fallouty-promocyjnej-cenie-steamie/ https://fallout-corner.pl/2017/11/22/fallouty-promocyjnej-cenie-steamie/#respond Wed, 22 Nov 2017 21:46:24 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7943 Zbliża się Czarny Piątek. W związku z tym pojawia się coraz więcej promocji na gry komputerowe. Obecnie można wyrwać taniej Fallouty na Steamie. Fallout, Fallout 2 lub Fallout Tactics kupicie za trochę ponad 11 zł alternatywą jest zakup paczki zawierającej powyższe trzy Fallouty. Kosztuje ona 22,50 zł, więc jest bardziej opłacalna New Vegas i Fallout […]

Artykuł Fallouty w promocyjnej cenie na Steamie pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Zbliża się Czarny Piątek. W związku z tym pojawia się coraz więcej promocji na gry komputerowe. Obecnie można wyrwać taniej Fallouty na Steamie.

Artykuł Fallouty w promocyjnej cenie na Steamie pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/11/22/fallouty-promocyjnej-cenie-steamie/feed/ 0 7943
Premiera polskiej wersji Fallout: Adventures https://fallout-corner.pl/2017/11/15/premiera-polskiej-wersji-fallout-adventures/ https://fallout-corner.pl/2017/11/15/premiera-polskiej-wersji-fallout-adventures/#comments Wed, 15 Nov 2017 11:01:54 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7919 Jakiś czas temu, razem z fanpagem Brotherhood of Steel Poland obiecaliśmy Wam polską wersję karcianki Fallout: Adventures. Dzisiaj jest ten dzień, w którym dotrzymujemy słowa 🙂 . Oryginalna, angielska wersja językowa, została stworzona przez Oskara Potockiego. Tłumaczenie przygotowali: Brotherhood of Steel Poland, Radionieaktywni oraz my – Fallout Corner. Grę możecie pobrać z naszego serwera, klikając poniższy przycisk. Następnie należy wydrukować […]

Artykuł Premiera polskiej wersji Fallout: Adventures pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Jakiś czas temu, razem z fanpagem Brotherhood of Steel Poland obiecaliśmy Wam polską wersję karcianki Fallout: Adventures. Dzisiaj jest ten dzień, w którym dotrzymujemy słowa 🙂 .

Oryginalna, angielska wersja językowa, została stworzona przez Oskara Potockiego. Tłumaczenie przygotowali: Brotherhood of Steel PolandRadionieaktywni oraz my – Fallout Corner.

Grę możecie pobrać z naszego serwera, klikając poniższy przycisk. Następnie należy wydrukować zawartość archiwum, zapoznać się z zasadami i można grać. Pieniędzy za to nie chcemy nic 😉 . Miłego grania!

Uwaga! Kilka osób informowało, że mają problemy z pobraniem paczki z naszego serwera. Jeśli zdarza się to też u Ciebie, skorzystaj z pobierania przez Google Drive, udostępnionego przez Brotherhood of Steel Poland.

Fallout: Adventures PL
Fallout: Adventures PL
fallout-adventures-pl.rar
Version: 1.0
1.2 GiB
639 Downloads
Szczegóły

Artykuł Premiera polskiej wersji Fallout: Adventures pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/11/15/premiera-polskiej-wersji-fallout-adventures/feed/ 2 7919
Ash & Rubble – przeglądarkowe cRPG https://fallout-corner.pl/2017/11/12/ash-rubble-przegladarkowe-crpg/ https://fallout-corner.pl/2017/11/12/ash-rubble-przegladarkowe-crpg/#comments Sun, 12 Nov 2017 18:48:00 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7914 Pamiętacie czasy, gdy gry takie jak pierwszy Fallout potrafiły przymulić komputer? Pamiętam nie tylko długie ekrany ładowania, ale i walkę o każdy wolny megabajt na dysku, bo przecież pełna instalacja Fallouta wymaga 600 MB. Teraz gry można zrobić w przeglądarce. Nie trzeba nic instalować, a bywają one bardziej złożone, i ładniejsze, niż dwudziestoletnie tytuły. Jednak […]

Artykuł Ash & Rubble – przeglądarkowe cRPG pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Pamiętacie czasy, gdy gry takie jak pierwszy Fallout potrafiły przymulić komputer? Pamiętam nie tylko długie ekrany ładowania, ale i walkę o każdy wolny megabajt na dysku, bo przecież pełna instalacja Fallouta wymaga 600 MB.

Teraz gry można zrobić w przeglądarce. Nie trzeba nic instalować, a bywają one bardziej złożone, i ładniejsze, niż dwudziestoletnie tytuły. Jednak te stare gry mają w sobie to coś, co wciąż inspiruje i motywuje, nawet dzisiaj.

Fan klasycznych Falloutów, Michał Puławski, postanowił wykorzystać swoje umiejętności i stworzyć cRPG, w którego można grać za pomocą przeglądarki. No i oto powstaje gra Ash & Rubble – projekt mocno inspirowany klasycznymi Falloutami. Jak napisał sam autor:

Ash & Rubble to post-apokaliptyczne przeglądarkowe cRPG, które zostało mocno zainspirowane głównie grą Fallout.

Spotkamy tu, znany z powyższego tytułu system tworzenia postaci S.P.E.C.I.A.L oraz mechanikę komunikacji ze światem za pomocą linii dialogowych.

Niestety, projekt nie jest jeszcze skończony – jak pewnie zdążyliście się domyślić. Ale nic to! Można się rejestrować i próbować grać z tą częścią zawartości, która już jest gotowa.

Zachęcamy Was do polubienia fanpage’a Ash & Rubble na FB. To na pewno zmotywuje twórcę. Kilka ciepłych słów i dostrzeżenie wysiłków naprawdę potrafi zmotywować do pracy. A fajnie by było, gdyby Michał swoją pracę kontynuował, bo zapowiada się ciekawie.

Artykuł Ash & Rubble – przeglądarkowe cRPG pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/11/12/ash-rubble-przegladarkowe-crpg/feed/ 1 7914
Fallout Shelter otrzyma tryb multiplayer https://fallout-corner.pl/2017/11/09/fallout-shelter-otrzyma-tryb-multiplayer/ https://fallout-corner.pl/2017/11/09/fallout-shelter-otrzyma-tryb-multiplayer/#respond Thu, 09 Nov 2017 19:15:48 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7906 Fallout Shelter Online ma być wersją wieloosobową znanego już od jakiegoś czasu Fallout Shelter. Na początek gra będzie dostępna tylko na rynku azjatyckim. Wydawcą gry będzie niejakie Shanda Games. Pierwsi zagrają Chińczycy. Na razie nie ma informacji, czy i kiedy gra będzie dostępna w innych rejonach. Podobnie jak wersją single player, FSO będzie się skupiało na […]

Artykuł Fallout Shelter otrzyma tryb multiplayer pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Fallout Shelter Online ma być wersją wieloosobową znanego już od jakiegoś czasu Fallout Shelter. Na początek gra będzie dostępna tylko na rynku azjatyckim. Wydawcą gry będzie niejakie Shanda Games. Pierwsi zagrają Chińczycy. Na razie nie ma informacji, czy i kiedy gra będzie dostępna w innych rejonach.

Podobnie jak wersją single player, FSO będzie się skupiało na procesie budowania i zarządzania Kryptą, a gracz wcieli się w rolę Nadzorcy. Oczywiście trzeba będzie zwracać uwagę na najróżniejsze zagrożenia, znane z obecnego Fallout Shelter – pożary, mutanty, bandyci.

Dodatkowymi atrakcjami będą tryby PvP i potyczki między klanami. Prawdopodobnie podziemia będą podzielona na oddzielne instancje z kilkoma Kryptami.

Daty premiery nie podano, ale wiadomo, że testy mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Artykuł Fallout Shelter otrzyma tryb multiplayer pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/11/09/fallout-shelter-otrzyma-tryb-multiplayer/feed/ 0 7906
Polskie tłumaczenie moda JSawyer https://fallout-corner.pl/2017/10/23/polskie-tlumaczenie-moda-jsawyer/ https://fallout-corner.pl/2017/10/23/polskie-tlumaczenie-moda-jsawyer/#respond Mon, 23 Oct 2017 16:20:59 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7889 Nie wiem, czy wiecie, ale dzisiaj przypada 60. przedrocznica wybuchu Wielkiej Wojny. Za dokładnie 60 lat nastąpi armagedon znany z uniwersum Fallout. Wiadomo, że seria Fallout ma najlepszych fanów. Jeden z nich, nasz rodak o ksywce Matt, postanowił uczcić dzisiejszą okazję, wypuszczając polską wersję moda JSawyer. Możecie ją pobrać bezpośrednio u nas, klikając poniższy przycisk. Co […]

Artykuł Polskie tłumaczenie moda JSawyer pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Nie wiem, czy wiecie, ale dzisiaj przypada 60. przedrocznica wybuchu Wielkiej Wojny. Za dokładnie 60 lat nastąpi armagedon znany z uniwersum Fallout.

Wiadomo, że seria Fallout ma najlepszych fanów. Jeden z nich, nasz rodak o ksywce Matt, postanowił uczcić dzisiejszą okazję, wypuszczając polską wersję moda JSawyer. Możecie ją pobrać bezpośrednio u nas, klikając poniższy przycisk.

Mod JSawyer PL
Mod JSawyer PL
jsawyer-pl.zip
145.8 KiB
33 Downloads
Szczegóły

Co to za mod?

W oryginale został on stworzony przez J. E. Sawyer – kierownika projektu Fallout: New Vegas. Jest to więc poniekąd jego wizja gry. Dzięki Mattowi mod teraz idealnie wpisuje się w polską wersję gry.

Jeśli chodzi o szczegóły, to zadaniem moda jest sprawić, by rozgrywka była trudniejsza, ale bardziej realistyczna. Gracz poczuje się mieszkańcem Pustkowia, a nie niepokonaną postacią z gry. Takie są przynajmniej założenia. Sami spróbujcie, czy tak odmieniona rozgrywka przypadnie Wam do gustu 😉 .

Instalacja moda

  1. Skopiuj plik *.esp do katalogu /data/ w folderze instalacji Fallout: New Vegas
  2. Odpal Launcher gry
  3. Wybierz “Pliki danych”
  4. Zaznacz moda
  5. Graj

Artykuł Polskie tłumaczenie moda JSawyer pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/10/23/polskie-tlumaczenie-moda-jsawyer/feed/ 0 7889
Premiera albumu Postapo grupy Morte Plays https://fallout-corner.pl/2017/10/08/premiera-albumu-postapo-grupy-morte-plays/ https://fallout-corner.pl/2017/10/08/premiera-albumu-postapo-grupy-morte-plays/#respond Sun, 08 Oct 2017 09:35:53 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7865 Dwa dni temu miał miejsce koncert premierowy najnowszego albumu grupy Morte Plays – Postapo. Przypominamy, że płyta jest objęta naszym patronatem medialnym. Postapo zawiera osiem utworów, zainspirowanych postapokaliptyczną wizją naszego świata. Wszystkie kompozycje na płycie są autorskie i oscylują wokół jazzu z domieszką innych gatunków – funku, post-rocka czy muzyki alternatywnej. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym […]

Artykuł Premiera albumu Postapo grupy Morte Plays pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Dwa dni temu miał miejsce koncert premierowy najnowszego albumu grupy Morte Plays – Postapo. Przypominamy, że płyta jest objęta naszym patronatem medialnym.

Postapo zawiera osiem utworów, zainspirowanych postapokaliptyczną wizją naszego świata. Wszystkie kompozycje na płycie są autorskie i oscylują wokół jazzu z domieszką innych gatunków – funku, post-rocka czy muzyki alternatywnej.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym fanpage’u.

Miałem okazję przesłuchać cały album. Polecam go z pełną odpowiedzialnością. Nie jest to oczywiście ambient znany z Falloutów, ale nostalgiczna muzyka jazzowa. Bardzo przyjemnie słuchało mi się jej wieczorem, gdy jeszcze bardziej pobudza do myślenia.

Artykuł Premiera albumu Postapo grupy Morte Plays pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/10/08/premiera-albumu-postapo-grupy-morte-plays/feed/ 0 7865
Pierwszy Fallout za DARMO na Steam! https://fallout-corner.pl/2017/09/30/pierwszy-fallout-darmo-steam/ https://fallout-corner.pl/2017/09/30/pierwszy-fallout-darmo-steam/#comments Sat, 30 Sep 2017 08:50:24 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7849 Z okazji 20. rocznicy premiery Fallouta, przygotowano piękną niespodziankę na Steamie. Do ok. 9:00 rano dnia jutrzejszego można przypisać całkowicie za darmo Fallouta do swojej biblioteki. By to zrobić odwiedźcie stronę gry i kliknijcie “Zainstaluj“. Staniecie się właścicielami kopii cyfrowej gry i będziecie mogli ją pobierać i grać za darmo, nawet po zakończeniu promocji. Podziękowania […]

Artykuł Pierwszy Fallout za DARMO na Steam! pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Z okazji 20. rocznicy premiery Fallouta, przygotowano piękną niespodziankę na Steamie. Do ok. 9:00 rano dnia jutrzejszego można przypisać całkowicie za darmo Fallouta do swojej biblioteki. By to zrobić odwiedźcie stronę gry i kliknijcie “Zainstaluj“. Staniecie się właścicielami kopii cyfrowej gry i będziecie mogli ją pobierać i grać za darmo, nawet po zakończeniu promocji.

Podziękowania za cynk dla Wojciecha Kręckiego.

Artykuł Pierwszy Fallout za DARMO na Steam! pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/09/30/pierwszy-fallout-darmo-steam/feed/ 9 7849