Fallout Corner https://fallout-corner.pl Najstarszy polski fansite poświęcony wyłącznie grom z serii Fallout - Fallout 1, Fallout 2, Fallout: New Vegas Sat, 17 Mar 2018 08:30:19 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.4 https://i2.wp.com/fallout-corner.pl/wp-content/uploads/2015/07/cropped-icon-55b173f5v1_site_icon.png?fit=32%2C32&ssl=1 Fallout Corner https://fallout-corner.pl 32 32 95853631 Mod Capital Wasteland anulowany po rozmowach z Bethesdą https://fallout-corner.pl/2018/03/14/mod-capital-wasteland-anulowany-po-rozmowach-z-bethesda/ https://fallout-corner.pl/2018/03/14/mod-capital-wasteland-anulowany-po-rozmowach-z-bethesda/#comments Wed, 14 Mar 2018 16:22:19 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=8125 Ambicją twórców moda Capital Wasteland było przeniesienie Fallouta 3 na silnik Fallout 4. Niby pomysł nie jest porywający, ale nie zmienia to faktu, że wypada docenić wysiłek ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas. Tym bardziej, jeśli robią coś za darmo dla sceny falloutowej. Niestety okazało się, że nawet takie darmowe projekty, robione przez fanów, dla fanów, […]

Artykuł Mod Capital Wasteland anulowany po rozmowach z Bethesdą pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Ambicją twórców moda Capital Wasteland było przeniesienie Fallouta 3 na silnik Fallout 4. Niby pomysł nie jest porywający, ale nie zmienia to faktu, że wypada docenić wysiłek ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas. Tym bardziej, jeśli robią coś za darmo dla sceny falloutowej.

Niestety okazało się, że nawet takie darmowe projekty, robione przez fanów, dla fanów, nie zawsze są mile widziane. Tym bardziej żal, gdy torpedują je twórcy gier, dla których fani poświęcają swój czas.

Przechodząc do sedna sprawy: twórcy wspomnianego moda postanowili skontaktować się z Bethesdą, by dogadać się jakoś w sprawie wykorzystywania assetów z Fallout 3. Chodziło przede wszystkim o pliki dźwiękowe z głosami postaci.

Niedawno rozmawialiśmy z firmą Bethesda o planowanej metodzie implementacji dubbingu i innych dźwięków z Fallout 3 w modzie Capital Wasteland. W trakcie konwersacji stało się jasne, że nasze rozwiązanie mogłoby wywołać poważne obiekcje. Postanowiliśmy więc zmienić podejście, by kontynuować prace.

Zmiana podejścia wiązała by się z samodzielnym nagraniem dialogów. Po przemyśleniu sprawy twórcy doszli jednak do wniosku, że gra nie jest warta świeczki.

Początkowo nie chcieliśmy wstrzymywać prac i rozważaliśmy nagranie na nowo wszystkich kwestii. Szybko zdaliśmy sobie jednak sprawę, że musielibyśmy zastąpić takich kultowych aktorów, jak Liam Neeson, Malcolm McDowell, Ron Perlmann i oczywiście fenomenalnego Erica Todda Dellumsa. Bez nich Fallout 3 straciłby swój urok i osobowość.

Bethesda znana jest z nadgorliwości w ściganiu ludzi choćby stojących niedaleko rzeczy, które są chronione ich prawami autorskimi. Ponieważ nie widziano szans na jakąkolwiek ugodę, w obawie przez konsekwencjami, postanowiono zrezygnować z moda.

Po przemyśleniu sytuacji, okazało się, że nie istnieje w pełni legalny sposób, by w Capital Wasteland dodać treści z Fallout 3. Podobne projekty zawsze są w prawnej szarej strefie… Jeżeli nadal rozwijalibyśmy modyfikację, ja – jako szef zespołu – najprawdopodobniej w największym stopniu odpowiadałbym za piractwo i naruszenie praw autorskich.

No i to by było na tyle. Grupa pracująca nad modem zapewnia, że jest to tylko koniec Capital Wastelands. Nie zamierzają się rozwiązywać. Może w przyszłości zobaczymy coś innego, zrobionego przez nich.

Źródło cytatów: Eurogamer

Artykuł Mod Capital Wasteland anulowany po rozmowach z Bethesdą pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2018/03/14/mod-capital-wasteland-anulowany-po-rozmowach-z-bethesda/feed/ 1 8125
Zakonki 2018 https://fallout-corner.pl/2018/03/02/zakonki-2018/ https://fallout-corner.pl/2018/03/02/zakonki-2018/#respond Fri, 02 Mar 2018 18:31:52 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=8104 Ogłaszamy, że XI edycja Zakonek będzie mieć miejsce 17-19.08.2018 w Skarbimierzu na terenie opuszczonej bazy lotniczej. W tym roku nastąpiły zmiany w koncepcji całej imprezy, jednakże organizatorzy nie poinformowali jeszcze nas na czym one polegają. Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniem na Facebooku. fanpage Zakonek strona Zakonek

Artykuł Zakonki 2018 pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Ogłaszamy, że XI edycja Zakonek będzie mieć miejsce 17-19.08.2018 w Skarbimierzu na terenie opuszczonej bazy lotniczej.

W tym roku nastąpiły zmiany w koncepcji całej imprezy, jednakże organizatorzy nie poinformowali jeszcze nas na czym one polegają.

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniem na Facebooku.

Artykuł Zakonki 2018 pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2018/03/02/zakonki-2018/feed/ 0 8104
Angel.A – świeże informacje na temat projektu https://fallout-corner.pl/2018/03/01/angel-a-swieze-informacje-na-temat-projektu/ https://fallout-corner.pl/2018/03/01/angel-a-swieze-informacje-na-temat-projektu/#respond Thu, 01 Mar 2018 16:24:12 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=8097 Objęty naszym patronatem medialnym projekt Angel.A, doczekał się swojej oficjalnej strony internetowej. Polecam się z nią zapoznać i zapisać do newslettera. Dzięki temu prostemu zabiegowi dorwiecie bonusy: fragmenty scenariusza, concept arty, piosenkę promocyjną, itp. Film Angel.A to krótkometrażowa opowieść o człowieczeństwie, osadzona w postapokaliptycznym świecie przyszłości. Jeśli lubisz klimat “Matrixa”, atmosfera “Łowcy Androidów” robi na […]

Artykuł Angel.A – świeże informacje na temat projektu pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Objęty naszym patronatem medialnym projekt Angel.A, doczekał się swojej oficjalnej strony internetowej. Polecam się z nią zapoznać i zapisać do newslettera. Dzięki temu prostemu zabiegowi dorwiecie bonusy: fragmenty scenariusza, concept arty, piosenkę promocyjną, itp.

Film Angel.A to krótkometrażowa opowieść o człowieczeństwie, osadzona w postapokaliptycznym świecie przyszłości. Jeśli lubisz klimat “Matrixa”, atmosfera “Łowcy Androidów” robi na Tobie wrażenie, to… “Angel.A” jest tym filmem który koniecznie musisz zobaczyć!

Dla zainteresowanych przygotowano też filmy promujące projekt. Znajdziecie je w rozwinięciu newsa.

Artykuł Angel.A – świeże informacje na temat projektu pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2018/03/01/angel-a-swieze-informacje-na-temat-projektu/feed/ 0 8097
Premiera cRPG Book – kompletnego kompendium na temat cRPG https://fallout-corner.pl/2018/02/05/premiera-crpg-book-kompletnego-kompendium-temat-crpg/ https://fallout-corner.pl/2018/02/05/premiera-crpg-book-kompletnego-kompendium-temat-crpg/#respond Mon, 05 Feb 2018 21:37:58 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=8070 O kurde! Właśnie się dowiedziałem o niesamowitym projekcie, zrealizowanym przez fanów komputerowego RPG. Dzisiaj miała miejsce premiera cRPG Book. Jest to chyba największa baza wiedzy o komputerowych grach RPG, jaka kiedykolwiek istniała. cRPG Book został wydany jako dokument PDF. Posiada on ponad 520 stron! Opisuje dokładnie historię komputerowego role-playing. Jak to działa? Autorzy podzielili historię […]

Artykuł Premiera cRPG Book – kompletnego kompendium na temat cRPG pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
O kurde! Właśnie się dowiedziałem o niesamowitym projekcie, zrealizowanym przez fanów komputerowego RPG. Dzisiaj miała miejsce premiera cRPG Book. Jest to chyba największa baza wiedzy o komputerowych grach RPG, jaka kiedykolwiek istniała.

cRPG Book został wydany jako dokument PDF. Posiada on ponad 520 stron! Opisuje dokładnie historię komputerowego role-playing. Jak to działa? Autorzy podzielili historię gier na etapy po 5 lat każdy. W każdym z tych okresów opisany zostały tytuły należące do gatunku cRPG. Podróż zaczynamy od roku 1975.

Na liście opisanych pozycji nie zabrakło oczywiście Falloutów. Dlatego właśnie napisałem tego newsa.

Projekt powstał dzięki 112 ochotnikom z całego świata. Wszystko zaczęło się w roku 2014, kiedy to ogłoszono wyniki plebiscytu na najlepszego cRPGa wszech czasów. Wygrał wtedy Planescape: Torment, ale Fallout i Fallout 2 zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Postanowiono dowiedzieć się, co sprawiło, że takie, a nie inne gry znalazły się na liście najlepszych. Opisano 70 produkcji. Na tym jednak nie skończono. Obecnie w cRPG Booku znajdują się opisy ponad 400 gier!

Nie będę już więcej zanudzał. Miłej zabawy!

Artykuł Premiera cRPG Book – kompletnego kompendium na temat cRPG pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2018/02/05/premiera-crpg-book-kompletnego-kompendium-temat-crpg/feed/ 0 8070
Możesz dołączyć do zbiorowego druku Fallout: Adventures https://fallout-corner.pl/2018/01/10/mozesz-dolaczyc-zbiorowego-druku-fallout-adventures/ https://fallout-corner.pl/2018/01/10/mozesz-dolaczyc-zbiorowego-druku-fallout-adventures/#comments Wed, 10 Jan 2018 16:17:55 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=8057 Na forum serwisu Gry-Planszowe.pl trwa akcja tworzenia listy osób chętnych do grupowego druku karcianki Fallout: Adventures. Chodzi oczywiście o polską wersję, w której tłumaczenie był zaangażowany fanpage Brotherhood of Steel Poland, Radionieaktywni i nasz serwis. Zaletą takiego grupowego druku jest oczywiście niższa cena. Jeśli zgłosi się odpowiednia ilość osób, koszt gry dla jednej osoby wyniesie 199 zł w […]

Artykuł Możesz dołączyć do zbiorowego druku Fallout: Adventures pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Na forum serwisu Gry-Planszowe.pl trwa akcja tworzenia listy osób chętnych do grupowego druku karcianki Fallout: Adventures. Chodzi oczywiście o polską wersję, w której tłumaczenie był zaangażowany fanpage Brotherhood of Steel Poland, Radionieaktywni i nasz serwis.

Zaletą takiego grupowego druku jest oczywiście niższa cena. Jeśli zgłosi się odpowiednia ilość osób, koszt gry dla jednej osoby wyniesie 199 zł w wersji bez pudełka lub 229 zł w wersji z pudełkiem. Dobra okazja, żeby stać się właścicielem całego kompletu.

Chętnych odsyłamy do wątku na forum Gry-Planszowe.pl. Tam też znajdziecie więcej zdjęć gotowej, wydrukowanej gry.

Fallout: Adventures -  gotowa gra
Fallout: Adventures –
gotowa gra

Artykuł Możesz dołączyć do zbiorowego druku Fallout: Adventures pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2018/01/10/mozesz-dolaczyc-zbiorowego-druku-fallout-adventures/feed/ 2 8057
Ponowna wizyta na pustkowiach postnuklearnej Rosji, czyli ATOM RPG w wersji early access https://fallout-corner.pl/2018/01/08/ponowna-wizyta-pustkowiach-postnuklearnej-rosji-czyli-atom-rpg-wersji-early-access/ https://fallout-corner.pl/2018/01/08/ponowna-wizyta-pustkowiach-postnuklearnej-rosji-czyli-atom-rpg-wersji-early-access/#respond Mon, 08 Jan 2018 17:51:43 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=8053 Jakiś czas temu w ramach Fallout Corner ukazała się recenzja poświęcona inspirowanej klasycznymi odsłonami Fallouta grze Atom RPG. Bazą do jej napisania była funkcjonująca wówczas wersja demo gry. Od czasu publikacji artykułu upłynęło już jednak kilka miesięcy, a odpowiedzialne za produkcję studio ATOM TEAM zdążyło ostatniego dnia listopada 2017 roku umożliwić zapoznanie się entuzjastom z […]

Artykuł Ponowna wizyta na pustkowiach postnuklearnej Rosji, czyli ATOM RPG w wersji early access pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Jakiś czas temu w ramach Fallout Corner ukazała się recenzja poświęcona inspirowanej klasycznymi odsłonami Fallouta grze Atom RPG. Bazą do jej napisania była funkcjonująca wówczas wersja demo gry. Od czasu publikacji artykułu upłynęło już jednak kilka miesięcy, a odpowiedzialne za produkcję studio ATOM TEAM zdążyło ostatniego dnia listopada 2017 roku umożliwić zapoznanie się entuzjastom z wersją gry w opcji wczesnego dostępu. Co zmieniło się od momentu ukazania się dema? W jakim kierunku zmierza rozwój produkcji? Oraz, co najważniejsze, czy już na tym etapie warto sięgnąć po gotówkę i zagubić się w pokrytej radioaktywnym pyłem sowieckiej Rosji?

Z odpowiedziami ponownie spieszą autorzy poprzedniego artykułu poświęconemu ATOM RPG – twórcy serwisu NajmroczniejszyLoch.pl.

Atom RPG – recenzja wersji early access

Artykuł Ponowna wizyta na pustkowiach postnuklearnej Rosji, czyli ATOM RPG w wersji early access pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2018/01/08/ponowna-wizyta-pustkowiach-postnuklearnej-rosji-czyli-atom-rpg-wersji-early-access/feed/ 0 8053
Galakta wyda falloutową planszówkę w tym półroczu https://fallout-corner.pl/2018/01/06/galakta-wyda-falloutowa-planszowke-tym-polroczu/ https://fallout-corner.pl/2018/01/06/galakta-wyda-falloutowa-planszowke-tym-polroczu/#respond Sat, 06 Jan 2018 10:56:56 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=8023 Jakiś czas temu wydawnictwo Galakta, zapowiedziało planszówkę w uniwersum Fallout. Wczoraj na ich profilu facebookowym pojawił się post, zdradzający przewidywany termin premiery. Ma ona nastąpić w pierwszej połowie tego roku. Jeśli chcecie znać więcej szczegółów na temat wspomnianej planszówki, zapraszam do przeczytania zapowiedzi. Ja tutaj dodam tylko, że gracz będzie mógł wcielić się w jedną […]

Artykuł Galakta wyda falloutową planszówkę w tym półroczu pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Jakiś czas temu wydawnictwo Galakta, zapowiedziało planszówkę w uniwersum Fallout. Wczoraj na ich profilu facebookowym pojawił się post, zdradzający przewidywany termin premiery. Ma ona nastąpić w pierwszej połowie tego roku.

Jeśli chcecie znać więcej szczegółów na temat wspomnianej planszówki, zapraszam do przeczytania zapowiedzi. Ja tutaj dodam tylko, że gracz będzie mógł wcielić się w jedną z pięciu postaci:

  • mieszkańca Krypty
  • tubylca
  • ghula
  • supermutanta
  • byłego członka Bractwa Stali

Każda postać ma inne właściwości, które wpływać będą na sposób gry.

Ghul Mieszkaniec Krypty Supermutant Tubylec

Artykuł Galakta wyda falloutową planszówkę w tym półroczu pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2018/01/06/galakta-wyda-falloutowa-planszowke-tym-polroczu/feed/ 0 8023
Fan stworzył model broni z Fallout 4 – Thirst Zapper https://fallout-corner.pl/2018/01/05/fan-stworzyl-model-broni-fallout-4-thirst-zapper/ https://fallout-corner.pl/2018/01/05/fan-stworzyl-model-broni-fallout-4-thirst-zapper/#respond Fri, 05 Jan 2018 16:46:17 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=8018 Być może nie darzymy Fallout 4 jakąś specjalną sympatią, ale twórczość fanów zawsze potrafiliśmy docenić. Zwłaszcza, jeśli są to polscy fani. Właściciel kanału Grzywa art stworzył pistolet znany z Nuka World – dodatku do Fallout 4. Broń ta to Thirst Zapper – taki pistolet na wodę, mający promować Nuka Colę. W grze ten przedmiot może zostać zmodyfikowany. […]

Artykuł Fan stworzył model broni z Fallout 4 – Thirst Zapper pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Być może nie darzymy Fallout 4 jakąś specjalną sympatią, ale twórczość fanów zawsze potrafiliśmy docenić. Zwłaszcza, jeśli są to polscy fani.

Właściciel kanału Grzywa art stworzył pistolet znany z Nuka World – dodatku do Fallout 4. Broń ta to Thirst Zapper – taki pistolet na wodę, mający promować Nuka Colę. W grze ten przedmiot może zostać zmodyfikowany. Wtedy z zabawki zamienia się w śmiercionośną broń.

Bartosz Klimas wykonał swoją replikę wykorzystując drukarkę 3D. Cały proces możecie prześledzić, oglądając poniższy filmik.

Artykuł Fan stworzył model broni z Fallout 4 – Thirst Zapper pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2018/01/05/fan-stworzyl-model-broni-fallout-4-thirst-zapper/feed/ 0 8018
Fallout 4: New Vegas – gameplay i prezentacja SPECIALa https://fallout-corner.pl/2018/01/03/fallout-4-new-vegas-gameplay-prezentacja-specjala/ https://fallout-corner.pl/2018/01/03/fallout-4-new-vegas-gameplay-prezentacja-specjala/#comments Wed, 03 Jan 2018 06:42:26 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=8014 Prace nad modem Fallout 4: New Vegas posuwają się naprzód. Tym, którzy nie są w temacie, spieszę z wyjaśnieniami. Jest to modyfikacja do Fallout 4, której celem jest odtworzenie New Vegas na nowszym silniku. Nie chodzi tylko o fabułę, ale też mechanikę. Poza lepszym wyglądem, gra otrzyma normalny system SPECIAL, zepsuty w najnowszej odsłonie przez […]

Artykuł Fallout 4: New Vegas – gameplay i prezentacja SPECIALa pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Prace nad modem Fallout 4: New Vegas posuwają się naprzód. Tym, którzy nie są w temacie, spieszę z wyjaśnieniami. Jest to modyfikacja do Fallout 4, której celem jest odtworzenie New Vegas na nowszym silniku. Nie chodzi tylko o fabułę, ale też mechanikę. Poza lepszym wyglądem, gra otrzyma normalny system SPECIAL, zepsuty w najnowszej odsłonie przez Bethesdę.

Sprawdźcie sami, jak to wygląda w chwili obecnej.

Artykuł Fallout 4: New Vegas – gameplay i prezentacja SPECIALa pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2018/01/03/fallout-4-new-vegas-gameplay-prezentacja-specjala/feed/ 3 8014
Wesołych Świąt! https://fallout-corner.pl/2017/12/24/wesolych-swiat-3/ https://fallout-corner.pl/2017/12/24/wesolych-swiat-3/#respond Sun, 24 Dec 2017 09:49:39 +0000 https://fallout-corner.pl/?p=7990 Wszystkim naszym Czytelnikom składamy życzenia spokojnych i wesołych Świąt. Cieszcie się spotkaniem z bliskimi, a jeśli są tacy goście, którzy powodują u Was irytację, niech jak najszybciej wrócą do siebie 😉 . Oby wszystko na Waszym świątecznym stole było smaczne. Bawcie się dobrze świętując nadejście Nowego Roku. Niech on cały będzie dla Was pozytywny i […]

Artykuł Wesołych Świąt! pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
Wszystkim naszym Czytelnikom składamy życzenia spokojnych i wesołych Świąt. Cieszcie się spotkaniem z bliskimi, a jeśli są tacy goście, którzy powodują u Was irytację, niech jak najszybciej wrócą do siebie 😉 . Oby wszystko na Waszym świątecznym stole było smaczne. Bawcie się dobrze świętując nadejście Nowego Roku. Niech on cały będzie dla Was pozytywny i pełen przyjemnych niespodzianek.

Artykuł Wesołych Świąt! pochodzi z serwisu Fallout Corner.

]]>
https://fallout-corner.pl/2017/12/24/wesolych-swiat-3/feed/ 0 7990