Patronaty / Konkursy

Od początku istnienia Fallout Corner wspierał wiele różnych inicjatyw. Zarówno tych fanowskich, jak i komercyjnych. Organizowaliśmy też wiele konkursów. Poniżej znajdziecie wszystkie większe projekty, w których braliśmy udział oraz te, które objęliśmy patronatem medialnym.


VOID RPG

VOID RPG

VOID to gra RPG w klimatach horroru sci-fi, kładąca nacisk na przetrwanie i eksplorację. Gracze odgrywać będą rolę żołnierzy wyposażonych w zaawansowane biopancerze, w których przyjdzie im przemierzać niebezpieczne tereny Ziemi, zajętej przez obcą cywilizację.

Zakonki 2119

Zakonki

Każdego roku zapewnialiśmy patronat medialny konwentowi Zakonki. Impreza odbywa się latem w okolicach Brzegu.

Morte Plays - Postapo

Postapo – Morte Plays

Postapo to drugi album kwartetu Morte Plays. Jest to pierwszy concept album w dorobku zespołu i będzie zawierał osiem utworów, których tematyka dotyczy różnych aspektów oraz zjawisk świata po zagładzie nuklearnej. Wszystkie kompozycje na płycie są autorskie i oscylują wokół jazzu z domieszką innych gatunków – funku, post-rocka czy muzyki alternatywnej.

Angel.A

Angel.A

Film „Angel.A” to krótkometrażowa opowieść o człowieczeństwie, osadzona w postapokaliptycznym świecie przyszłości. Jeśli lubisz klimat „Matrixa”, atmosfera „Łowcy Androidów” robi na Tobie wrażenie, to… „Angel.A” jest tym filmem który koniecznie musisz zobaczyć!

Zakonki 2117

Zakonki 2017

Jak co roku, obejmujemy patronatem medialnym konwent Zakonki. Tegoroczna edycja będzie jubileuszową, dziesiątą. Wiadomo już, że odbędzie się w dniach 12-15.08.2017.

Konwent Zakonki

Zakonki 2016

Jak co roku, patronujemy konwentowi Zakonki. W tym roku odbędzie się dziewiąta edycja tej imprezy.

Fallout 4

Premiera Fallout 4

Pierwszy konkurs, w którym byliśmy organizatorem i sponsorem nagród. Po premierze Fallout 4 daliśmy Wam możliwość zdobycia premierowego wydania tej gry. Przyznaliśmy też nagrodę specjalną.

Mad Max

Premiera Mad Max

Z okazji premiery gry Mad Max zorganizowaliśmy dla Was konkurs. Rozdano w nim dwa zestawy gadżetów związanych z grą. Sponsorem nagród była Cenega Polska.

MFKiG 2013

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2013

MFKiG odbywa się co roku w październiku. To największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Przyciąga ich do Łodzi wiele rzeczy – od możliwości spotkania najsłynniejszych twórców komiksowych, przez zakupy na stoiskach targowych, udział w warsztatach twórczych i zwiedzanie wystaw, po zabawę na […]

Konwent Kapitularz

Kapitularz 2013

Łódzki Festiwal Fantastyki „Kapitularz 2013” jest organizowany przez Stowarzyszenie Łódzki Klub Miłośników Fantastyki „Kapituła” i wolontariuszy z nim współpracujących w dniach 20-22 września 2013. Będzie to impreza gromadząca fanów literatury, komiksu, gier i filmów o tematyce szeroko rozumianej fantastyki.

Konwent Rafineria

Rafineria 2011

Konwent Rafineria to ogólnopolski zjazd miłośników postapokalipsy odbywający się w dniach 10-17 lipca 2011 w Głuchołazach. Z różnych postapokaliptycznych uniwersów największy nacisk w programie położony jest na Neuroshimę. Również w Neuroshimowych ZSA – Zasranych Stanach Ameryki – odbywa się akcja gry terenowej.

Konwent Zakonki

Zakonki 2011

Nowa Verona była małą społecznością, taką jakich wiele powstało po zagładzie. Założyciel miasteczka – don Copulletti – ustalił prawa i obowiązki oraz pilnował ich przestrzegania. To jego wizja, silna wola oraz konsekwencja w realizacji swoich celów umożliwiła przetrwanie ludziom w nowych warunkach. Patronujemy czwartej edycji konwentu Zakonki.

Konwent Zakonki

Zakonki 2010

Zapraszamy na trzecią już odsłonę imprezy, ale tylko jeżeli lubisz dobrą zabawę z przymrużeniem oka, masz ochotę spędzić trzy dni wśród bandy pozytywnie nastawionych wielbicieli postapo i piwa, a mówiąc postapo myślisz Fallout, Neuroshima i Piwo. Nie masz tak – wiesz drinki z palemką czekają.

Metro 2033 - zapowiedź

Premiera Metro 2033

Organizowaliśmy konkurs z okazji premiery gry Metro 2033. Do wygrania była edycja kolekcjonerska zawierająca grę, książkę na podstawie której gra powstała, plecak wojskowy, maskę przeciwgazową i instrukcję.

Konwent Tornado

Tornado 8

Konwent Tornado to ogólnopolski zjazd miłośników post-apokalipsy. Z różnych postapokaliptycznych uniwersów największy nacisk w programie położony jest na Neuroshimę. Również w Neuroshimowych ZSA – Zasranych Stanach Ameryki – odbywa się akcja gry terenowej. Pod naszym patronatem odbył się konwent w roku 2010.

Vault Boy

Krypta

Taka wikipedia, tylko że falloutowa. Prowadził ją Ausir – legenda sceny i żywa encyklopedia, jeśli chodzi o sprawy z Fallout związane. Na jego prośbę objęliśmy patronat nad polską wersją Krypty… Obecnie jej angielskojęzyczna wersja jest jednym z najlepszych źródeł newsów na temat Fallout.

Fallout 3

Premiera Fallout 3

Fallout Corner był organizatorem oficjalnego konkursu z okazji premiery Fallout 3 i wspierał medialnie jego wydanie. Dostarczaliśmy i nadal dostarczamy najświeższe newsy dotyczące trzeciego Fallouta.

Fallout 4

Reaktor

Reaktor był jedyny ukazującym się w miarę regularnie polskim e-zinem postapo. Co oczywiście nie oznacza, że był pierwszy – wcześniej było już kilka 😉 … Założony przez Rudą, znaną również jako Ogoniok, i Deat(c)hClaw’a, redaktora naczelnego Fallout Corner. Dzięki temu jako pierwsi objęliśmy patronat nad tym projektem. Wszystkie numery Reaktora można ściągać z naszego działu […]

Tales of Burned Earth

Tales of Burned Earth

Komiks postapo, którego autorem jest cichyiszary. My umożliwiliśmy mu publikację komiksu, a on w zamian dał nam wyłączność, więc raczej nie zobaczycie go nigdzie indziej…

Fallout 1

fMUD

Jedyny taki projekt na polskiej scenie. Zapoczątkowany i prowadzony przez naszego redaktora Spicmira. Celem projektu było stworzenie polskiego MUDa rozgrywającego się w świecie Fallout.(projekt zamknięty)

Tylko oryginalny Fallout

Akcja zapoczątkowana na SHAMO, a obejmująca teraz większość znaczących serwisów na polskiej scenie. Każdy serwis, który ją wspiera odcina się od pirackich źródeł, z których można zdobyć Fallouty. Tak więc nie udziela pomocy, ani wsparcia użytkownikom, którzy przyznają się do tego, że posiadają piracką kopię gry. Nie znajdziecie na tych serwisach linków do nielegalnych źródeł, […]