MFKiG 2013

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2013

MFKiG odbywa się co roku w październiku. To największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Przyciąga ich do Łodzi wiele rzeczy – od możliwości spotkania najsłynniejszych twórców komiksowych, przez zakupy na stoiskach targowych, udział w warsztatach twórczych i zwiedzanie wystaw, po zabawę na festiwalowych imprezach. Festiwal odbywa się w Łodzi od 1991 roku, a jego organizatorami są Stowarzyszenie Twórców „Contur” i Łódzki Dom Kultury.

Konwent Kapitularz

Kapitularz 2013

Łódzki Festiwal Fantastyki „Kapitularz 2013” jest organizowany przez Stowarzyszenie Łódzki Klub Miłośników Fantastyki „Kapituła” i wolontariuszy z nim współpracujących w dniach 20-22 września 2013. Będzie to impreza gromadząca fanów literatury, komiksu, gier i filmów o tematyce szeroko rozumianej fantastyki.

Konwent Rafineria

Rafineria 2011

Konwent Rafineria to ogólnopolski zjazd miłośników postapokalipsy odbywający się w dniach 10-17 lipca 2011 w Głuchołazach. Z różnych postapokaliptycznych uniwersów największy nacisk w programie położony jest na Neuroshimę. Również w Neuroshimowych ZSA – Zasranych Stanach Ameryki – odbywa się akcja gry terenowej.

Konwent Zakonki

Zakonki 2011

Nowa Verona była małą społecznością, taką jakich wiele powstało po zagładzie. Założyciel miasteczka – don Copulletti – ustalił prawa i obowiązki oraz pilnował ich przestrzegania. To jego wizja, silna wola oraz konsekwencja w realizacji swoich celów umożliwiła przetrwanie ludziom w nowych warunkach.

Patronujemy czwartej edycji konwentu Zakonki.

Konwent Zakonki

Zakonki 2010

Zapraszamy na trzecią już odsłonę imprezy, ale tylko jeżeli lubisz dobrą zabawę z przymrużeniem oka, masz ochotę spędzić trzy dni wśród bandy pozytywnie nastawionych wielbicieli postapo i piwa, a mówiąc postapo myślisz Fallout, Neuroshima i Piwo. Nie masz tak – wiesz drinki z palemką czekają.

Konwent Tornado

Tornado 8

Konwent Tornado to ogólnopolski zjazd miłośników post-apokalipsy.

Z różnych postapokaliptycznych uniwersów największy nacisk w programie położony jest na Neuroshimę. Również w Neuroshimowych ZSA – Zasranych Stanach Ameryki – odbywa się akcja gry terenowej. Pod naszym patronatem odbył się konwent w roku 2010.

Vault Boy

Krypta

Taka wikipedia, tylko że falloutowa. Prowadził ją Ausir – legenda sceny i żywa encyklopedia, jeśli chodzi o sprawy z Fallout związane. Na jego prośbę objęliśmy patronat nad polską wersją Krypty… Obecnie jej angielskojęzyczna wersja jest jednym z najlepszych źródeł newsów na temat Fallout.