Fallout – polskie wydania, a cenzura

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #8553
  Pawuloniasty
  Participant

  Witam, piszę ten temat gdyż ostatnio zainstalowałem mojego starego Fallouta 1 ze starej, niebieskiej extra klasyki od CD Projektu (każda część była wydana osobno) i czegoś mi w nim zabrakło. Mianowicie nigdzie nie było dzieci w Cienistych Piaskach. W F2 ten problem już nie występuje, ale F1 został ocenzurowany, a byłem pewien, że w tej edycji wszystko jest OK… Wracając do sedna tematu – w jakich polskich wydaniach zbiorczych cenzura nie występuje? Czy aktualnie sprzedawane Fallout Classic Collection w pomarańczowym pudełku od Cenegi, z logiem Bethesdy na dole ma cenzurę? A może Saga Fallout od CD Projekt? Proszę o pomoc i zapraszam do dyskusji.

  #8554
  Drako_Schiffer
  Participant

  Z tego co się orientuję to wersja F1 wydana dla Europy i Wielkiej Brytanii [JAKAKOLWIEK] została w ten sposób ocenzurowana. Niektóre patche i mody usuwają cenzurę z gry.

  #8582
  bosy
  Participant

  Nie wiem, w których wersjach są dzieci, w których nie – wiem, że nie było ich chyba w wersji brytyjskiej. Natomiast w necie jest patch (Children Patch do F2 i Child Patch do F1), który polega głównie na wgraniu critterów. Z wersji zbiorczych polecam Antologię Fallout, płaci się 200 zł, ale za 5 gier i bombę atomową. :d

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.