Fallout Shelter

Fallout Shelter – Jak przenieść stan gry z Androida na PC?

Ostatnio jeden z użytkowników Fallout Corner zapytał, czy w grze Fallout Shelter da się przenieść save’a z telefonu na komputer. Wiadomo, że jeśli ktoś zainwestował dużo czasu w rozbudowę Krypty na urządzeniu mobilnym, nie chce zaczynać od nowa na PC.

Okazuje się, że nie tylko jest to możliwe, ale i bardzo proste. Przeczytajcie dalszą część tego posta, by dowiedzieć się, jak to zrobić.

Plik zapisu na telefonie

Fallout Shelter - zapis stanu gry
Zapis stanu gry

Na początku musimy oczywiście dostać się do zapisanego stanu gry na naszym urządzeniu mobilnym. Gra tworzy pliki zapisu w następującej lokacji:

\Phone\Android\data\com.bethsoft.falloutshelter\files

Wystarczy podpiąć telefon kablem USB do komputera i we wspomnianym wyżej miejscu znaleźć plik o nazwie Vault[numer].sav (gdzie [numer] to oczywiście jakaś cyfra).

Mi nie chciało się szukać kabla, więc użyłem managera plików w telefonie i wysłałem sobie plik zapisu mailem na komputer. Obrazek po prawej pokazuje, jak nazywa się taki przykładowy plik zapisu.

Gdzie wstawić plik zapisu na PC?

Oczywiście, zanim będzie można wstawić plik stanu gry w odpowiednie miejsce, trzeba zainstalować Fallout Shelter. W tym celu pobierz klienta Bethesda Net, zainstaluj go i ściągnij grę.

W Twoim systemie został utworzony katalog, w którym gra będzie przechowywała zapisany stan gry. Znajduje się on w następującym miejscu:

Ten Komputer\Dokumenty\My Games\Fallout Shelter

Po prostu wklej tam plik skopiowany z Androida. Teraz możesz odpalić grę i wczytać stan gry. Nie trzeba konwertować zapisu. Wersja gry na Androida i PC wykorzystuje dokładnie ten sam typ plików.

Jeśli szukasz porad dotyczących samej rozgrywki, zapraszamy do naszego Poradnika dla Fallout Shelter.

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.