Patronaty

Fallout Corner patronuje kilku projektom polskiej sceny postapokaliptycznej, oto ich lista:

ZAKONKI 2016 – jak co roku, patronujemy konwentowi Zakonki. W tym roku odbędzie się dziewiąta edycja tej imprezy.

Zakonki 2016

 

Tylko oryginalny FalloutTYLKO ORYGINALNY FALLOUT – akcja zapoczątkowana na SHAMO, a obejmująca teraz większość znaczących serwisów na polskiej scenie. Każdy serwis, który ją wspiera odcina się od pirackich źródeł, z których można zdobyć Fallouty. Tak więc nie udziela pomocy, ani wsparcia użytkownikom, którzy przyznają się do tego, że posiadają piracką kopię gry. Nie znajdziecie na tych serwisach linków do nielegalnych źródeł, a tym bardziej bezpośrednich odsyłaczy umożliwiających ściąganie nielegalnych Falloutów.

 

KRYPTA – taka wikipedia, tylko że falloutowa. Prowadzi ją Ausir – legenda sceny i żywa encyklopedia, jeśli chodzi o sprawy z Fallout związane. Na jego prośbę objęliśmy patronat nad Kryptą… Obecnie jej angielskojęzyczna wersja jest jednym z najlepszych źródeł newsów na temat Fallout.

 

TALES of BURNED EARTH – komiks postapo, którego autorem jest cichyiszary. My umożliwiliśmy mu publikację komiksu, a on w zamian dał nam wyłączność, więc raczej nie zobaczycie go nigdzie indziej…

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier – MFKiG odbywa się co roku w październiku. To największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Przyciąga ich do Łodzi wiele rzeczy – od możliwości spotkania najsłynniejszych twórców komiksowych, przez zakupy na stoiskach targowych, udział w warsztatach twórczych i zwiedzanie wystaw, po zabawę na festiwalowych imprezach. Festiwal odbywa się w Łodzi od 1991 roku, a jego organizatorami są Stowarzyszenie Twórców „Contur” i Łódzki Dom Kultury.

Każdy festiwal to spotkania z rysownikami, scenarzystami i wydawcami, którzy przyjeżdżają do Łodzi z całego świata. Festiwal gościł już twórców m.in. z USA, Kanady, Rosji, Belgii, Francji, Szwajcarii, Włoch, Czech, Portugalii, Austrii czy Wielkiej Brytanii. Gośćmi MFK byli m.in. Moebius, Milo Manara, Stan Sakai, Marvano, Peter Milligan, Tanino Liberatore, Jean-Louis Mourier, Yves Sente, Dany, Andre-Paul Duchateau, Pat Mills, Nick Abadzis, Ivan Brun, Clint Langley, Max Andersson, Sylvain Savoia i Marzena Sowa, Giuseppe Barbati, Marco Soldi, Maurizio di Vincenzo, Karel Saudek, Mawil, Gianluca Panniello i Elisabetta Melaranci. Festiwal odwiedzili też niemal wszyscy polscy klasycy rysowanych opowieści (Grzegorz Rosiński, Zbigniew „Kas” Kasprzak i Grażyna „Graza” Kasprzak, Henryk „Papcio Chmiel” Chmielewski, Tadeusz Baranowski, Bohdan Butenko, Szarlota Pawel, Janusz Christa, Bogusław Polch i Tadeusz Raczkiewicz) oraz twórcy młodszych pokoleń. Zaproszeni autorzy nie tylko spotykają się z publicznością, ale prowadzą też warsztaty rysunkowe i scenariuszowe, na których uczą posługiwania się językiem komiksu. Często zawodowcy i debiutanci stają potem ramię w ramię podczas rysunkowych „komiks session”, czyli rysowania na żywo.

 

Kapitularz 2013 – Łódzki Festiwal Fantastyki „Kapitularz 2013” jest organizowany przez Stowarzyszenie Łódzki Klub Miłośników Fantastyki „Kapituła” i wolontariuszy z nim współpracujących w dniach 20-22 września. Będzie to impreza gromadząca fanów literatury, komiksu, gier i filmów o tematyce szeroko rozumianej fantastyki.
„Kapitularz” jest festiwalem w konwencji horroru oraz urban fantasy. Panująca atmosfera będzie inspirowana zarówno klasyką gatunku (Mity Cthulhu, Dracula, Frankenstein) jak i nowszymi pozycjami, jednak bez wszechobecnego pulpu. Podczas obecnej edycji większy nacisk niż w trakcie poprzedniej będzie kładziony na sesje rpg.
Na tegoroczny Festiwal organizatorzy przygotowują ponad 400 godzin programu, w tym prelekcje, sesje rpg, larpy, warsztaty, spotkania autorskie, panele, pokazy oraz konkursy. Będzie też można pograć w gry planszowe, konsolowe, rozegrać turniej bitewniaków, czy po prostu spotkać się z innymi fantastami.

 

Zakonki 2011 – Nowa Verona była małą społecznością, taką jakich wiele powstało po zagładzie. Założyciel miasteczka – don Copulletti – ustalił prawa i obowiązki oraz pilnował ich przestrzegania. To jego wizja, silna wola oraz konsekwencja w realizacji swoich celów umożliwiła przetrwanie ludziom w nowych warunkach. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy, Don umarł. Jak to zwykle bywa pojawił się problem przejęcia władzy. Mieszkańcy miasteczka szybko podzielili się na dwa obozy i żaden nie chciał ustąpić na rzecz drugiego. Jedni chcieli otworzyć się na świat i oddać władzę w ręce mieszkańców, drudzy pragnęli trzymać wspólnotę żelazną ręką na wzór Dona. Szybko stało się jasne, że pokojowe rozwiązanie ani koegzystencja nie są możliwe. Brat zwrócił się przeciw bratu, niegdysiejsi sąsiedzi stali się wrogami, cała społeczność Nowej Verony podzieliła się. Rozlew krwi był więcej niż pewny.
Patronujemy czwartej edycji konwentu Zakonki.

 

Rafineria 2011 – Konwent Rafineria to ogólnopolski zjazd miłośników postapokalipsy odbywający się w dniach 10-17 lipca 2011 w Głuchołazach.

Z różnych postapokaliptycznych uniwersów największy nacisk w programie położony jest na Neuroshimę. Również w Neuroshimowych ZSA – Zasranych Stanach Ameryki – odbywa się akcja gry terenowej.

 

Zakonki 2010 – „Helldorado, miasteczko które przeżyło już wszystko. Ataki mutantów, choroby a nawet wybuch ładunku taktycznego. I co? I nic. Co chwilę zjeżdżają się nowe grupy pseudo-twardzieli, którzy myślą, że to im się tym razem uda. Meksykanie w ponczach, szeryfowie co się za młodu Clinta Eastwooda naoglądali, nawiedzeni górnicy, a teraz na dopełnienie tej kawalkady absurdu nadciąga wojsko!
„Tak sir, nie sir, nóż w zęby i w błoto” – cały ten militarny stek bzdur. Ech im się chyba nigdy nie znudzi.”

Zapraszamy na trzecią już odsłonę imprezy, ale tylko jeżeli lubisz dobrą zabawę z przymrużeniem oka, masz ochotę spędzić trzy dni wśród bandy pozytywnie nastawionych wielbicieli post-apo i piwa, a mówiąc post-apo myślisz Fallout, Neuroshima i Piwo. Nie masz tak – wiesz drinki z palemką czekają.

 

Tornado 8Tornado [hiszp.], nazwa trąby powietrznej występującej w pd.-wsch. USA i nad Zat. Meksykańską; odznacza się dużą śred. (ponad 1 km) i dużą siłą niszczącą.

Konwent Tornado to ogólnopolski zjazd miłośników post-apokalipsy.
Z różnych postapokaliptycznych uniwersów największy nacisk w programie położony jest na Neuroshimę. Również w Neuroshimowych ZSA – Zasranych Stanach Ameryki – odbywa się akcja gry terenowej.
Tornado odbywa się w dużej części w plenerze. Należy zabrać ze sobą namiot i inne biwakowe akcesoria. Pomimo usytuowania terminu imprezy w środku lipca, warto na wszelki wypadek wziąć również ciepłe ubrania, noce mogą zdarzyć się dość zimne. Na terenówkę konieczne będzie również zabranie stroju pasującego do realiów post-apokalipsy.
Fallout Corner jest jednym z patronów medialnych ósmej edycji konwentu.

 

fMUD – jedyny taki projekt na polskiej scenie. Zapoczątkowany i prowadzony przez naszego redaktora Spicmira. Celem projektu jest stworzenie polskiego MUDa rozgrywającego się w świecie Fallout… (projekt zamknięty)

 

REAKTOR – jedyny ukazujący się w miarę regularnie polski e-zin postapo. Co oczywiście nie oznacza, że jest pierwszy – wcześniej było już kilka 😉 … Założony przez Rudą, znaną również jako Ogoniok, i Deat(c)hClaw’a, redaktora naczelnego Fallout Corner. Dzięki temu jako pierwsi objęliśmy patronat nad tym projektem. Wszystkie numery Reaktora można ściągać z naszego działu download…

Fallout 3

Fallout Corner był organizatorem oficjalnego konkursu z okazji premiery Fallout 3 i wspierał medialnie jego wydanie. Dostarczaliśmy i nadal dostarczamy najświeższe newsy dotyczące trzeciego Fallouta.

 

Mad Max Cover

Z okazji premiery gry Mad Max zorganizowaliśmy dla Was konkurs. Rozdano w nim dwa zestawy gadżetów związanych z grą. Sponsorem nagród była Cenega Polska.

Metro 2033

Organizowaliśmy konkurs z okazji premiery gry Metro 2033. Do wygrania była edycja kolekcjonerskazawierająca grę, książkę na podstawie której gra powstała, plecak wojskowy, maskę przeciwgazową i instrukcję.

 

Fallout 4

Pierwszy konkurs, w którym byliśmy organizatorem i sponsorem nagród. Po premierze Fallout 4 daliśmy Wam możliwość zdobycia premierowego wydania tej gry. Przyznaliśmy też nagrodę specjalną.

Powiązana zawartość

Dodaj komentarz