Spolszczenie do Fallout

Spolszczenie do Fallout

Fallout jest grą starą. Co do tego nie ma wątpliwości. Niedawno stuknęło mu dwadzieścia lat. Nadal jednak można go nabyć. Najczęściej w dystrybucji cyfrowej. Niestety, wersje gry sprzedawane dzisiaj w naszym kraju, są tylko w wersji angielskiej. Jeśli wolicie grać po polsku, z pomocą przyjdzie wam spolszczenie do Fallout. Składa się ono z oficjalnych plików wyciągniętych z polskiej wersji pierwszego Fallouta, przygotowanej przez CD Projekt.

Dostępne u nas spolszczenie podmienia zarówno teksty, jak i tekstury. Oznacza to, że przetłumaczone na polski są dialogi i elementy interfejsu.

Po pierwsze, pobierz odpowiednią paczkę, klikając poniższy przycisk:

Jak zainstalować spolszczenie do Fallout?

Instrukcja wideo

Poniższy filmik prezentuje w przyjazny sposób, jak szybko i łatwo wrzucić pliki dokładnie tam, gdzie trzeba.

Wersja GOG/Steam

 1. Rozpakuj archiwum
 2. Skopiuj folder „data”
 3. Wklej cały ten folder do folderu, w którym zainstalowany jest Fallout
 4. Nadpisz pliki, jeśli trzeba
 5. Możesz grać w polską wersję Fallout!

Wersja Epic

Epic Store dystrybuuje grę ze zmienioną strukturą plików, więc spolszczenie trzeba zaaplikować inaczej.

 1. Rozpakuj archiwum
 2. Skopiuj folder „data”
 3. Znajdź folder, w którym zainstalowana jest gra
 4. Wejdź w folder o nazwie „Fallout 1 English”
 5. Wklej skopiowany wcześniej folder „data”
 6. Potwierdź nadpisanie plików
 7. Możesz grać w polską wersję Fallout!

Miłego grania!

19 komentarzy na temat “Spolszczenie do Fallout”

 1. Witam. Mam problem ze polszczeniem. A mianowicie, po wklejeniu spolszczenia do Fallout 1 normalnie można grać do lokacji kanałów w Necropolis a potem gra zaczyna wywalać errory. Pragnę zaznaczyć również iż nie mam takiego typu problemów gdy gram w wersji angielskiej. Można to jakoś naprawić?

 2. Witam chciał bym zagrać w fo1 ale z modem i czy warto Fallout Fixt po polsku proszę instrukcje jak krok po kroku zainstalować całą gre z jak to możliwymi wszystkimi nowymi linkami do pobrania modu spolszczenia itp ?

 3. Może ktoś potwierdzić że to spolszczenie działa z wersją gry od GOG.com? Niektórzy w internecie pisali że im nie zadziałało.

  1. Jaka wersja gry?
  2. Obejrzałeś instrukcję na YouTube?
  3. Co znaczy „nie chce nadpisać plików”? Wywala Ci jakiś błąd? Może masz grę w jakimś folderze, do którego nie masz praw.
 4. Hej, chyba właśnie znalazłem rozwiązanie dla osób którym wyskakuje „memory error”. Musicie podmienić folder data również w innych folderach tj. French, German i Spanich. Angielska wersja działała bez problemu, dopiero po wgraniu spolszczenia zaczął występować error podczas kradzieży kieszonkowej. Po podmienieniu plików w innych folderach błąd przestał wyskakiwać. Mam nadzieję że komuś pomoże.

 5. Cześć zainstalowałem na polską wersje Fallout 1 z zestawu saga , mody fix it z „No Mutant alloved” , po czym spolszczenie i podczas stałych wątków z Ianem są chyba 3 zatytułowane error ?? jakieś sugestie

 6. Ja znów mam problem trochę innej natury ale coś podobnego. Zainstalowałem wersję Fallout 1 (chciałbym zagrać w et tu” z „Saga Fallout”. Następnie pobrałem najnowsza wersje et tu z bodajże github Fallout 1in2 v.1.9.3324. Zrobiłem wszystko wg instrukcji. Następnie wgrałem spolszczenie od was. I tutaj pojawiają się problemy. Nie mogę zmienić rozdzielczości, obraz śmiga na pikselozie. Druga rzecz nie mogę sterować Ianem (tak jak mogę gracze na youtube – zauważyłem że grają w wersji angielskiej). Gdy chce porozmawiać z Ianem czasami wywala grę. Poza tym jak zaczynam dialog z biegającymi dziećmi w Shady Shans wyskakuje jakiś błąd i gra sie wylącza. Szponix czy mógłbyś mi cos zasugerować co mam zrobic żeby sobie zagrac w et tu?

  1. Hej!
   Po raz kolejny: to jest spolszczenie do podstawowej wersji gry. Nie rozumiem, czemu uparliście się, żeby używać go do modów 😉 .
   Spolszczenie do Et Tu masz np. tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1g4EbYvV9dXs8G5ju7ppetdqwnIiSeR1o

   EDIT: Wybacz, ale usunąłem Twoje komentarze. To nie jest strona z pomocą do moda Fallout Et Tu, tylko ze spolszczeniem do podstawki Fallout 1. Jak chcesz dyskutować na temat Et Tu, to zrobiłem temat na forum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.