Poradnik do Fallout Tactics: BoS

Poradnik taktyczny by Keldorn
Fallout Tactics Singel Player

 

Zdecydowałem się na napisanie poniższego poradnika, by ułatwić nieco graczom przejście niektórych misji w FoT poprzez zastosowanie niektórych aspektów taktycznych.

Rozdział 1
Wykorzystywanie budowli

poradnik-ft-1Przedstawiony fragment screenshota pochodzi z lokacji Rock Falls z początku gry. Po lewej stronie budynku znajduje się coś, co przypomina magazyn. Znajdują się tam zbiorniki paliwa. Po lewej stronie od wejścia znajduje się mała wieżyczka. Wystarczy na nią wprowadzić swojego snajpera, a pozostałych żołnierzy ustawić w wejściu bramy. W takim ustawieniu nasi ludzie najszybciej uporają się z nadciągającymi bandytami.

 

poradnik-ft-2Most może stanowić idealne pozycje obronne dla naszych ludzi. Wystarczy ustawić osobę z silną bronią (broń maszynowa lub strzelba) na przedzie, a za nią snajpera (jak pokazano na screenie), a będą całkiem nieźle wymiatać. Przeciwnicy nawet nie zdołają podbiec wystarczająco blisko by uderzyć któregoś z naszych pałką, a ci strzelający z daleka też sobie długo nie pożyją. Za to nasi obronią się idealnie. Mosty to idealne miejsca do robienia zasadzek.

 

Rozdział 2
Pojazdy

W miarę postępów w grze, spotykamy wiele rodzajów pojazdów, które możemy używać. W tym rozdziale przeczytacie o rozwiązaniach taktycznych z wykorzystaniem pojazdów.

poradnik-ft-3To jest pierwszy pojazd, jaki spotykamy podczas gry. Jest dość szybki, ale posiada jedynie 200 punktów wytrzymałości, więc trzeba na niego uważać. Po raz pierwszy mamy przyjemność z niego korzystać podczas misji w Macomb. Jednym z rozwiązań taktycznych jest wsadzenie wszystkich swoich ludzi do środka i jechanie ulicami miasta. Oni sami będą strzelać do nadciągających wrogów i w ten sposób unikniemy poranienia naszych ludzi, a także nie będą sobie oni nawzajem strzelać w plecy. Co pewien czas przed barykadą jedna postać będzie musiała wysiąść, by otworzyć bramę. Przełącznik jest zazwyczaj strzeżony przez 2 lub więcej strażników. Można ich wtedy zwabić w pobliże pojazdu, a nasi towarzysze w środku otworzą ogień.

 

poradnik-ft-4Niestety przy niektórych etapach będzie musiała wysiąść większość ilość postaci. Tak jest przy jednej z bram, za którą chowa się koleś z rakietnicą odpalający pocisk na sam nasz widok. W misji chodzi o to (jak chyba pamiętacie), by przeprowadzić samochód do końca w 1 KAWAŁKU. Dlatego też, jeśli chcemy uniknąć późniejszej naprawy pojazdu, część postaci musi wysiąść przed bramą i szybko przez nią przebiec. Twoi wojacy powinni być ustawieni w agresywny tryb strażniczy. Po zabezpieczeniu terenu i otwarciu dwóch kolejnych bram, można znów wpakować resztę postaci do wozu i jechać dalej przez miasto.

 

Rozdział 3
Zagrywki taktyczne

§1. Pułapki

poradnik-ft-5Pułapki to jedne z najprostszych, a zarazem przynoszących największą satysfakcję elementów. Wystarczy ustawić swoje postacie przy wejściu (screen pochodzi z akcji w mieście Freeport już pod koniec misji) i jedną postacią wybiec tak daleko, by bandyci pobiegli na nią. Wtedy należy błyskawicznie biec z powrotem. Ścigający postać bandyci (lub jakiekolwiek inne stworzenia) dostaną się pod ogień naszych towarzyszy broni. Prawda, że proste?

 

§2. Atak z zaskoczenia

poradnik-ft-6Ta zagrywka taktyczna daje bardzo dużo satysfakcji. Wystarczy do tego wypatrzyć odpowiednie miejsce jak np. ruiny domu na płn. zachodzie w mieście Rock Falls. Wystarczy ustawić swoich ludzi w „Skradanie” i podejść tak, by albo okrążyć bandytów, albo zaatakować z zaskoczenia z jednej strony. Jednak pierwszy sposób jest zdecydowanie bardziej efektowny i skuteczniejszy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.