Narzędzia do modowania Fallout 2

Przeglądają 8 wpisy - 1 przez 8 (z 8 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #4974
  dm1605
  Participant

  Hej.
  Zawsze uważałem podczas gry w fallouta 2 że Marcus jest za słaby w późniejszym etapie gry w porównaniu do innych towarzyszących nam n-pców (w zbrojach wspomaganych). Dlatego chciałbym zrobić na własny użytek malutkiego modzika w którym zwiększył bym statystyki Marcusa. Potrzebuję jednak do tego narzędzi moderskich coś tam udało mi się już znaleźć ale brakuje mi istotnego programu do edytowania plików dat. Znalazłem na przykład programik Datexplorer ale jest on z 2000 roku i chyba nie kompatybilny z Fallout 2 Restoration Project 2.3.3. Stąd moje pytanie i prośba zarazem, czy ktoś pomógł by mi odnaleźć takie narzędzie którym mógłbym dobrać się do plików critter.dat aby edytować parametry charakteru wszelkich N-peców w grze.

  #4975
  Szponix
  Keymaster

  Próbowałeś undat? Też jest stary, jak świat, ale może on Ci to rozpakuje.

  W ogóle. Kiedyś istniał serwis Fallout Modding Center, gdzie były wszystkie potrzebne narzędzia i tutoriale. Niestety, kilka lat temu zniknął z sieci. Spróbuję się skontaktować z jego twórcami. Jeśli mają kopię serwisu, to może uda się go odtworzyć u nas 😉

  #4976
  dm1605
  Participant

  Znalazłem kilka przydatnych programów na stronach nma-fallout.com oraz falloutmods.wikia.com. Jakbyś zdobył nowsze programy to były by na pewno cennym skarbem :). Co do mojego małego modzika udało mi się chyba osiągnąć cel bez ingerencji w pliki Dat. Na razie gram sobie z tym moim amatorskim modem w Restoration Project 2.3.3 i testuje czy działa poprawnie (Markus zaliczył pierwszy poziom i póki co jest ok :)). Jak już skończę grę i testy chętnie dorzucił bym się moją skromną twórczością :), jeśli nie będzie to zaśmiecanie działu download oczywiście.
  Modzik dodaje Marcusowi 5 pk. Hp na każdy jego poziom i odrobinę podnosi jego odporność na obrażenia konwencjonalne.

  #4977
  Szponix
  Keymaster

  Działem download się nie przejmuj 😉 Każdy mod godny uwagi chętnie tam umieszczę.

  #4983
  dm1605
  Participant

  Marcus osiągną maksymalny poziom bez żadnych problemów, mój modzik przetestowany. Umieścisz go w dziale download ?. Jeśli tak to napisz co mam zrobić.

  #4987
  Szponix
  Keymaster

  Po prostu wyślij mi go na [email protected]. Dodaj od siebie jakiś opis, a ja go wrzucę na serwer 😉

  #4988
  dm1605
  Participant

  Poszło. Mam nadzieję, że komuś się przyda.

  #4989
  Szponix
  Keymaster

  Moda można ściągnąć tutaj: Mod wzmacniający Marcusa

Przeglądają 8 wpisy - 1 przez 8 (z 8 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.