„Fallout – Powieść” została ukończona

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, o przedsięwzięciu o nazwie Fallout Novel. Projekt został zakończony i przemianowany na Fallout – Powieść. Autor udostepnił wyniki kilkumiesięcznej pracy na swoim blogu.

Zachęcam do zapoznania się z przedsięwzięciem – wielu z Was pewnie przypadnie ono do gustu, a niekórych może zainspiruje, żeby samemu coś napisać 🙂

Fallout – novel

Ostatnio skontaktował się ze mną twórca bardzo ciekawego projektu. Mianowicie chodzi o powieść na motywach pierwszej części Fallout’a. Ma to być utwór inspirowany, opisujący historię znaną nam z gry z zupełnie nowej, powieściowej perspektywy. Zachowane są główne wydarzenia, miejsca i postaci, lecz całość jest przedstawiona i opisana na swój indywidualny sposób, przez co czytając ma się wrażenie, jakby odkrywało się na nowo dobrze już znany i lubiany świat, który nieustannie zaskakuje. Projekt funkcjonuje na zasadzie bloga o nazwie Fallout – novel, gdzie autor dokonuje aktualizacji udostępniając kolejne rozdziały. Na razie do przeczytania są dwa: Świat zewnętrzny i Cieniste Piaski, jednak jak przekazał mi w zaufaniu autor gotowa jest już Krypta 15 i epizod z Najeźdźcami porywającymi córkę Aradesh’a, Tandi. Niebawem rozpoczną się prace nad Złomowem.

Wszystkich zapraszam do lektury. Na pewno będziecie mile zaskoczeni 🙂 .

Powieść Metro 2033 wkrótce całkowicie za darmo!

Na Trzynastym Schronie pojawił się news, w formie notki prasowej, dostarczonej przez wydawnictwo Insignis. Corner żadnej notki nie dostał, więc odpuszczę sobie wklejanie jej tutaj 😉 . Napiszę o tym, co najważniejsze: wydawnictwo zapowiada, że już niedługo udostępni na stronie [link] , pełny tekst powieści Metro 2033, całkowicie za darmo. To niemała gratka, dla wielbicieli klimatów postapo i sądzę, że wydawnictwo zasługuje na gromkie brawa za taką akcję (jeśli oczywiście do niej dojdzie).

Pozostałe ciekawe informacje, to pojawienie się książki pt. Piter, której akcja rozgrywa się w uniwersum Metro 2033. Poza tym ulepszono nieco wspomnianą wcześniej stronę.

Schronzin #2

Postnuklearnych zinów internetowych było już kilka. Pojawiały się też takie poświęcone tylko i wyłącznie Falloutowi. Sam FC był na początku takim swego rodzaju magazynem internetowym, którego nowe wydanie pojawiało się co tydzień. Pamięta jeszcze ktoś te czasy?

No ale ja nie o tym. Wszystkie te ziny miały to do siebie, że po kilku wydaniach zaczynało brakować materiałów, chęci i czasu, więc ogłaszano koniec zabawy. Osoby, które poczuły się zainteresowane tym krótkim wstępem, odsyłam do plikowni, gdzie istnieje miejsce poświęcone tylko i wyłącznie takim internetowym czasopismom.

Ale o co chodzi z tym Schronzinem? Tym razem jest to czasopismo wydawane przez zaprzyjaźniony Trzynasty Schron. To powinno wystarczyć za powód, by napisać newsa o tym zjawisku, ale dodam od siebie, że w wydanym właśnie drugim numerze Schronzina, możecie znaleźć wywiad z niejakim Szponem, znanym również jako Deat(c)hClaw.