Fallout 3

Fallout 3 GOTY ze Steama bez usługi Games for Windows Live

Do niedawna trzeba było się trochę nakombinować, żeby uruchomić Fallout 3 w wersji dostępnej na platformie Steam. Gra wykorzystywała porzuconą już usługę Games for Windows Live.

Bethesda udostępniła właśnie patch w wersji 1.7.0.4, który całkowicie usuwa wspomnianą usługę. Jeśli chcielibyście zagrać w Fallout 3 ze Steama, najlepiej usunąć grę całkowicie i pobrać ją od nowa. Dzięki temu unikniecie dodatkowych problemów.

Moderator przedstawia – Fallout: New Vegas [cz. II]

Witam drogich falloutowiczów! Jako że ostatni artykuł zaowocował [no w końcu!] komentarzami dotyczącymi brakujących modyfikacji w rozpisce, oraz ogółem tym że jednak artykuły ściągają znudzonych podstawą graczy, tak oto ponownie pojawia się kolejny artykuł dotyczący Fallouta: New Vegas.

Zbaczając nieco z tematu, rzucając nieco przychylnego światła na Bethesdę [nie za dużo…], silnik Obliviona na którym oparty jest niezbyt udany Fallout 3 a także FNV [na znacznie ulepszonym tymże silniku], został uznany za najlepszy silnik gier RPG na świecie z nieograniczonym potencjałem do modowania. Tym samym społeczność grająca w te gry a mająca niejakie pojęcie o ingerencji w nie, stworzyła jedną z największych baz modyfikacji do wszystkiego co na tym silniku się opiera.

Tym samym spojrzymy też do tych, by zapewnić nieco więcej nabitych godzin na zapisie. Miłego czytania!

Czytaj więcej

Moderator przedstawia – Fallout 2 [cz. 1]

Witajcie drodzy czytelnicy. W poprzednich częściach przyglądaliśmy się scenie modderskiej mniej lubianego Fallouta 3, bardziej lubianego New Vegas oraz niedocenionego Fallout Tactics. Tym razem przyjrzymy się jednej z najlepszych gier RPG jaka powstała: Fallout 2.

Wbrew pozorom, Fallout 2 posiada obszerną bazę modderską która wciąż jest rozwijana. Przykładami są „Restoration Project” [o którym wspomnimy w artykule] czy spolonizowany przez naszą ekipę „Fallout 1.5: Resurrection„. Pomimo trudności jaki sprawia archaiczny skrypt gry, jest on idealnym przykładem jak fanowska inwencja może być sprezentowana w godny sposób. Oto spojrzenie na 5 modyfikacji które zabiorą nas w odnowiony bądź zupełnie inny świat. Miłego czytania!

Czytaj więcej

Fallout 4 Patch 1.4

Fallout 4 patch 1.4 w wersji beta już dostępny

Posiadacze PCtowej wersji Fallout 4 mogą pobierać kolejną łatkę w wersji beta. Tym razem nie tylko naprawia ona błędy i poprawia wydajność gry, ale dodaje więcej atrakcji do warsztatu – gratka dla fanów Simsów.

Co dodaje patch?

Włącza obsługę dodatków i wzbogaca warsztat o:

  • Dodatki dla supermutantów, w tym totem z mięsem, wór z truchłami i wózek z mięsem
  • Dodatki dla bandytów, w tym totemy, klatki i namioty bandytów
  • Malowidła abstrakcyjne i portrety
  • Mnóstwo nowych szyldów
  • Więcej wariantów drzwi metalowych i drewnianych

List poprawek jest dostępna na stronie Bethesdy. Tam też znajdziecie instrukcję, jak pobrać patch w wersji beta.

Łatka 1.3 już do pobrania

Bethesda wypuściła dzisiaj oficjalną łatkę o numerze 1.3 do Fallout 4. Póki co mogą ją pobierać posiadacze wersji na PC, natomiast konsolowcy otrzymają ją w ciągu kilku najbliższych dni. Aktualizacja poprawia sporo błędów i wprowadza kilka nowinek graficznych, takich jak okluzja otoczenia (HBAO+), a posiadacze kart Nvidia dostali ponoć ładniejsze efekty zniszczeń.