Wasteland 2 Director's Cut

Wasteland 2 za darmo na GOG

Przez następne 40h możecie wyrawać darmową kopię Wasteland 2: Director’s Cut. Wszystko, co trzeba zrobić, to udać się na GOG.com. Obecnie trwa tam Zimowa Wyprzedaż. Darmowy Wasteland 2 jest jedną z atrakcji tego wydarzenia.

Wasteland 2 został wydany w 2014 roku. Nie jest to rasowy cRPG, jak Fallout 1 lub Fallout 2. Gameplay opiera się głównie na walce. Mimo wszystko, każdy fan Falloutów, i ogólnie postapo, powinien sprawdzić tę grę.

OldTown

OldTown – Polacy tworzą postapokaliptycznego RPGa

Co chwilę słychać o jakichś grach robionych przez naszych wschodnich sąsiadów. Ostatnio duża uwagę zwrócił na siebie Atom. Co jednak się dzieje na polskiej scenie postapo? Okazuje się, że u nas ludzie też są gotowi stworzyć gry indie w klimatach.

Taką rodzimą produkcją ma być OldTown. Tworzy je niezależne studio MH Games. Skąd ta nazwa? Ano, akcja gry ma być osadzona na ruinach Bielska-Białej. Większa część gry ma prezentować Stare Miasto.

Na razie niewiele wiemy na temat samej gry. Poza tym, co napisałem powyżej, udało mi się dowiedzieć tylko, że apokalipsa ma być spowodowana zarazą. Obszar gry ma być odwzorowaniem autentycznej mapy miasta. Jeśli chodzi o frakcje, to można się spodziewać m.in. bandytów i złowrogiej korporacji. Sama rozgrywka ma być podobna do tego, co mogliśmy zobaczyć w Wasteland 2.

Twórcy dysponują już działającym silnikiem. Jego demo możecie zobaczyć poniżej.

Zapraszamy Was do odwiedzenia oficjalnego fanpage’a studia MH Games.

Wasteland 2 Director's Cut

Wasteland 2: Director’s Cut za darmo przez weekend

Na Steamie trwa promocja obejmująca Wasteland 2. Do końca weekendu możecie pobrać tę grę i grać w nią za darmo. Jeśli Wam się spodoba, możecie stać się jej właścicielem za 20€ (50% normalnej ceny).

Wasteland 2 ma mocno falloutowy klimat. Tworzyły go niektóre osoby, odpowiedzialne za produkcję oryginalnych Falloutów. Z kolei pierwsze Fallouty były duchowymi następcami pierwszego Wastelanda. Jak widać, gdy są ze sobą mocno powiązane.

Wasteland 2 Director's Cut

Zwiastun Wasteland 2: Directors Cut

Dzieli nas zaledwie kilka dni od premiery dopracowanego Wasteland 2. Już 16 października entuzjaści PC otrzymają aktualizację, która wprowadzi do gry wiele nowości oraz poprawek. Co więcej, do grona graczy po raz pierwszy dołączą konsolowcy. W związku z tym twórcy wypuścili zwiastun, w którym Brian Fargo opisuje zmiany zachodzące w odświeżonej wersji.

Ważną nowością będzie wprowadzenie systemu Quirks, czyli możliwości nadania cech naszym bohaterom. Niezależnie od typu „dziwactwa”, które wybierzemy, każde ciągnie za sobą plusy i minusy. Dodatkowo pojawią się perki oraz obieranie sobie poszczególnych części ciała za cel ataku.

Wasteland 2 Director's Cut

Wasteland 2 na Gamescom 2015

Jakiś czas temu nasz redaktor, FleQuender, informował Was o nadchodzącej zremasterowanej wersji gry Wasteland 2.

Dzisiaj możecie zobaczyć materiał nagrany na targach Gamescom, prezentujący cechy ulepszonego Wasteland 2. Prezentacja skupia się głównie na ulepszeniach, które mają umozliwić grę konsolowcom, ale PCtowcy też powinni ją pooglądać. Ulepszenia dla wersji PCtowej też są na niej pokazane.