PipBoy #3

Nie stać Cię na kolekcjonerkę Fallout 4? Zrób sobie PipBoy’a!

Fallout 4 PipBoy
PipBoy od Bethesdy

Większość z Was zapewne pamięta, że do Edycji Kolekcjonerskiej Fallout 4 dodany był między innymi plastikowy PipBoy. Jest to atrapa urządzenia, które po raz pierwszy w pełnej okazałości mogliśmy zobaczyć w Fallout 3. Ten zakładany na nadgarstek minikomputer jest jedną z ikon serii. W postapokaliptycznym świecie pełni on ważne role: monitoruje stan zdrowia użytkownika, pomaga organizować ekwipunek, ostrzega przed promieniowaniem, ułatwia celowanie, działa jako radio i czytnik holodysków. To tylko niektóre z funkcji PipBoy’a.

Jak już wspomniałem, atrapa takiego urządzenia została dodana do Edycji Kolekcjonerskiej Fallout 4. Niestety, jest to tylko plastikowa skorupa, bez żadnej funkcjonalności. Sama jedynie fajnie wygląda. Na szczęście Bethesda zapowiedziała, że wraz z premierą gry udostępni specjalną aplikacje na smartfony, która będzie symulowała ekran PipBoy’a z gry. Aplikacja będzie się komunikowała z komputerem i dzięki temu ma umożliwiać sterowanie PipBoy’em z gry wprost z nadgarstka.

Wiele osób, które chciały nabyć taką edycję gry w końcu z tego zrezygnowało. Główną przyczyną była cena – 550 zł. Inna sprawa, że takie specjalne wydanie gry było mocno ograniczone. Niektórzy po prostu przegapili odpowiedni moment. PipBoy’e pewnie będzie można jeszcze kupić „z drugiej ręki”, ale raczej nie należy się spodziewać, by ludzie oddawali je za pół darmo.

A co jeśli istnieje alternatywa? Jakiś tani sposób na zrobienie swojego PipBoy’a? Mój pomysł przedstawiam w dalszej części tego wpisu…

Ostatnio przeglądając sieć natknąłem się na zdjęcia PipBoy’a, ale nie takiego, jakiego zaprezentowała nam Bethesda w swoich grach. Jest to replika urządzenia znanego z oryginalnej serii (czyli gier Fallout 1 i Fallout2). Niestety nie wiem, kto jest autorem. Nie znalazłem takich informacji. Chodzi jednak o pomysł.

Ten PipBoy wygląda dokładnie tak, jak gadżet przedstawiony w pierwszych Falloutach, w których zajmował cały ekran. Poniżej kilka obrazków poglądowych.

Jak widać, jest to konstrukcja bardzo prosta. Wystarczy jakieś prostokątne metalowe pudełko, z wyciętym, odpowiednio wyprofilowanym otworem (chociaż w tym przypadku może to być równie dobrze korpus wykonany z włókna szklanego i żywicy). Jak już to mamy gotowe, to mocujemy odpowiednie ozdoby (diody, pokrętła, kabelki, może głośniczek), malujemy obudowę i otrzymujemy coś zajebistego. Oczywiście nie zapomnijcie o miejscu na swojego smartfona!

Takiego PipBoy’a nie założymy na nadgarstek, ale można go śmiało trzymać jedną ręką, a obsługiwać drugą. Nie wygląda on też tak, jak ten oficjalny. Myślę jednak, że fanom oryginalnej serii taki właśnie przypadnie do gustu.

Co Wy o tym myślicie? Może ten wpis zainspiruje kogoś do wykonania swojego własnego PipBoy’a? Jeśli tak, nie zapomnijcie wysłać nam zdjęć, żebyśmy mogli je pokazać światu!

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.