Edengrad

Edengrad – polskie postapokaliptyczne MMO

Jutro (4 kwietnia), o godzinie 12.00 nastąpi premiera wersji alpha gry Edengrad. Z założenia będzie to gra MMO osadzona w postapokaliptycznych realiach. Ogromny nacisk będzie kładła na crafting. Sami autorzy twierdzą, że wszystkie przedmioty, które będą dostępne w grze, będą musiały być najpierw wytworzone przez graczy.

Ciekawostką jest to, że grę tworzy polskie studio Huckleberry Games.

Gra ma oferować mechanikę umożliwiającą budowanie miast. Etap “endgame” ma się opierać głównie na zarządzaniu takim miastem, walce o terytorium z innymi graczami i ogólnym kombinowaniu, by otrzymać swoje wpływy. Więcej dowiecie się w oficjalnym opisie cech gry. Martwi mnie tylko jeden punkt:

System atrybutów zaprojektowany w taki sposób aby nie można było stworzyć złej postaci.

Akurat gra, w której nie trzeba myśleć, bo nie da się popsuć rozgrywki, średnio mi się widzi, no ale może przesadzam i nie o to chodziło twórcom, gdy pisali owo zdanie.

Jeśli jesteście zainteresowani, sprawdźcie jutro na Steamie tę grę. Autorzy przygotowali też wiele atrakcji z okazji premiery.

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

2 thoughts to “Edengrad – polskie postapokaliptyczne MMO”

  1. Meh, to w MMO jeszcze ludzie grają? Przecież ta gra to kolejny postapo MMO średniak, który nic nie zwojuje. Lepiej gdyby zrobili jakiegoś solidnego cRPG z krwi i kości, a nie kolejne mdłe i nudne MMO.

    1. Dokładnie. MMO jest dość sporo, twórcy upodobali sobie świat po apokalipsie (np. The SKIES, Fallen Earth H1Z1), ale póki co żaden nie przebił się do szerszego grona. Co gorsza każdy nosi te same błędy innych produkji – wszędzie plaga rosyjskich cziterów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.