Icewind Dale

Pierwotny pomysł na Fallout 3 zamienił się ostatecznie w… Icewind Dale

Prawie wszyscy fani wiedzą, że Fallout 3 został wydany przez Bethesdę w 2008 roku. Ci bardziej zainteresowani historią serii, pamiętają, że wcześniej Fallouta 3 chciało zrobić Black Isle. Niestety nigdy im się to nie udało, a ten nieukończony projekt nazwano Van Buren.

Okazuje się jednak, że temat kontynuacji serii Fallout próbowano ugryźć jeszcze przed Van Burenem. Informacje te pochodzą od samegoFeargusa Urquharta, który współtworzył dwa pierwsze Fallouty. Cały wywiad z nim znajdziecie na stronach IGN.

A tutaj macie wypowiedź tłumaczącą jak niedoszły Fallout 3 przerodził się w Icewind Dale:

Chodziło o to, że prace szły naprzód, ale my ciągle się uczyliśmy i właśnie wtedy Interplay zaczął wpadać w kłopoty finansowe – stąd wziął się Icewind Dale.

(…)

Zespół tworzący Fallouta 3 stał się zespołem Icewind Dale.

Feargus Urquhart

Osobiście zagrywałem się w Icewind Dale zaraz po premierze tej gry. Spodobała mi się ona na tyle, że kupiłem drugą część, gdy tylko pojawiła się w sklepach. Szkoda jednak, że zrezygnowano z oryginalnego pomysłu i zamiast trzeciej części postapokalitycznej serii, zrobiono grę w settingu fantasy.

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

3 thoughts to “Pierwotny pomysł na Fallout 3 zamienił się ostatecznie w… Icewind Dale”

  1. Nie jestem pewny, czy Icewind Dale sprawdziłoby się jako typowy Fallout. Wyszłoby raczej coś na wzór Tacticsa, czyli dość liniowy spin-off w stosunku do jedynki i dwójki

  2. Szkoda że nie zrobili ostatecznie Fallouta3, ograłem IWD po wielu latach w wersji Enhanced Edition i nie była to jakaś super gra niestety i nie przetrwała próby czasu i nostalgii. Za to IWD2 wyszedł im o wiele lepiej.
    Nawet jakby im wyszła jakaś szkarada-RPG ale w duchu starych Falloutów to bym ogrywał ją mocniej niż te nudne twory Bethesdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.