Desert Eagle

Celem w jakim skonstruowano pistolet czy rewolwer była samoobrona, bądź wymuszenie posłuszeństwa na podwładnych na polu walki. Tak było i tak jest do dziś. Jednak jest pewien wyjątek: pistolet IMI Desert Eagle produkowany przez Israel Military Industries.

To nie pistolet, to armata. Może strzelać najsilniejszym rewolwerowym nabojem Magnum, a sam nienaładowany pistolet waży 1.75 kg (np. taki Glock 20 waży 0,75 kg). Jako, że jest to nietypowy pistolet – nietypowa jest też jego zasada działania. IMI Desert Eagle działa na zasadzie odprowadzania gazów z przewodu lufy, czyli na tej samej zasadzie co karabin M16 czy karabinek AK. Z powodu dużej masy i szerokiego uchwytu wydawać by się mogło, że jest to broń, z której będzie się przyjemnie strzelało. Nie należy jednak wierzyć pozorom. Duża masa? W porządku, ale należy pamiętać, że tę dużą masę trzymamy w jednej ręce (a raczej we dwóch) i do tego strzelamy nie zwykłym nabojem, ale Magnum. Powoduje to silny odrzut i wielką kulę ognia u wylotu lufy, a to zdecydowanie psuje przyjemność strzelania. Te same powody decydują o tym, że nie jest to broń zalecana początkującym, a nawet obyci z bronią strzelcy muszą spędzać dużo, dużo czasu na strzelnicy zanim nabiorą na tyle doświadczenia, aby móc się skutecznie posługiwać pistoletem IMI Desert Eagle.

Opisane powyżej własności broni dotyczą modelu strzelającego nabojem .357 Magnum (9x33R). Dla miłośników silniejszych wrażeń skonstruowano model strzelający nabojem .44 Magnum (11.2x33R) – myślano oczywiście o użytkownikach w USA. Dla absolutnych maniaków odrzutu stworzono wersję strzelającą nabojem .50 Action Express (jest to nabój kalibru 12.7 mm). Gdyby przypadkiem zdarzyła się wam sposobność postrzelania z tej ostatniej wersji, to dobrze zaprzyjcie się nogami, a najlepiej oprzyjcie się o jakąś ścianę, mur czy dobrze wkopany w ziemię słup. Już wersja 11.2 mm potrafi zwalić z nóg nieprzygotowanego na tak potężnego kopa strzelca. I pamiętajcie o jednym: jeśli nigdy przedtem nie strzelaliście z pistoletu, to nawet nie myślcie o strzelaniu z tej broni. Wierzcie mi, możecie ponieść uszczerbek na zdrowiu strzelając bez wcześniejszego przygotowania…

Autor: nieznany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.