Projekt Enklawy

Zastanowiło was może kiedyś, po jaką cholerę żołnierze Enklawy porywali Twoją rodzinną wioskę Arroyo. I po jaką cholerę wyciągnęli z pechowej 13-stki całą załogę?? Może ten tekst uwiadomi Ci, Chosen One, dlaczego tak ważne jest skończenie gry, a nie znalezienie tylko G.E.C.K.

Cała rzecz sprowadza się do badań Enklawy nad następcą nowej formy FEV o nazwie kodowej „Curling-13”.(nazwa pochodzi od nazwiska doktorka, który prowadził badania – Dr Charles Curling) Całe badania nad nowym środkiem były objęte ochroną, a badania nosiły nazwę „The Project”. Z dzienników Dr Charles Curling dowiadujemy się, że Project był w końcowej fazie badań, niedużo brakowało do jego ukończenia. Z tego, co wiemy z „pierwotnego” FEV usunięto większość toksycznych substancji. Głównym motorem badań były częściowo od kodowane informacje znalezione w zajętej przez Enklawę Military Base.

Więc cała ta aparatura na Oil Ring, jest przystosowana do badań nad następcą F.E.V tzn. nad F.E.V Enklawy. Enklawa stworzyła już dużo bardziej trującą i śmiercionośną broń. Każdy, kto w miarę dokładnie przeszedł Falla, wie, że Prezydent chciał rozpylić ten związek nad Wastelandem. Wycinając w pień wszystko, co żyje.

Tutaj można przytoczyć fragment dzienników dr Charles Curling, na temat testów na tubylcach z Arroyo i załodze Vault 13:

„Ostateczne testy przeprowadzone na uciekinierach z vaultów, z wioski „Arroyo” pokazały że, szansa na przeżycie wynosi 0 %, przy czym większość śmierci następowało w przeciągu godziny od momentu wystawienia na działanie .0001 % roztworu F.E.V(Curling – 13) w atmosferze. Dla porównania, obiekty zdobyte w Vault 13, miały skłonność do konwulsji i silnych bólów śródbrzusza wystawieni na działanie, przez jedną godzinę, Curling – 13, śmierć nie następowała przez następne, średnio, 14.5 godziny.

Innymi słowy, toksyczność naszego F.E.V jest wystarczająca, aby być pewnym „wymiecenia” wszystkich zatrutych (nie członków Enklawy). Dzisiejsze próby dowiodły, że F.E.V Curling – 13 przy .00007% zatruciu atmosfery powoduje wyginięcie około 95% żywych organizmów. Jednak Chemical Corps informują, że będą w stanie wyprodukować wystarczającą ilość F.E.V Curling – 13 by osiągnąć .0001% stężenie w atmosferze, co daję około 99.5 % zgonów. Pozwoli to osiągnąć założenia projektu „The Project””.

Dobrze, że znalazł się potomek takiego Vault Dwellera…

Autor: SzymcioO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.