Fallout 2 - Starsza wioski Arroyo

Wioska Arroyo

Arroyo to Twoja rodzinna wioska. Założył ją Twój przodek – Mieszkaniec Krypty. Można tutaj wykonać kilka krótkich zadań i zwiększyć swoje umiejętności.

Fix the well for Feargus
(Napraw studnię dla Feargusa)

Pojawisz się przy namiocie, w stroju Twojego przodka. Dosłownie kilka kroków od Ciebie, w kierunku południowym, zobaczysz swojego bratanka, Feargusa. Płacze on, ponieważ studnia się zepsuła. Użyj na niej swojej umiejętności Naprawy, by szybko zdobyć 100 exp.

Trenerzy

Obok wielkiej kamiennej głowy spotkasz Lucasa. Może on wyszkolić Twoją postać w sztuce walki wręcz. Wymagania to minimum 4 punkty Inteligencji i minimum 6 punktów Zręczności.

  • jeśli postać ma poniżej 40% walki wręcz, umiejętność zostanie podniesiona do tej wartości
  • jeśli posiada więcej niż 40%, walka wręcz zostanie podniesiona do 55%
  • jeśli masz ponad 55%, to Lucas stwierdzi, że nie może Cię już niczego nauczyć

Na prawo od kamiennej głowy znajduje się namiot. W nim znajdziesz Jordana. On z kolei może poprawić Twoją umiejętność posługiwania się bronią białą. Potrzebujesz przynajmniej 4 punktów Inteligencji i 35% umiejętności broń biała. Po treningu z Jordanem umiejętność podniesie się o 10%.

Obtain flint to have Mynoc sharpen your spear
(Zdobądź krzemień dla Mynoca, żeby mógł naostrzyć twoją włócznię)

Poprawiliśmy umiejętności postaci. Teraz kolej na zdobycie lepszej broni. Wyjdź z namiotu Jordana i idź na południe. Wejdź na zieloną strefę, by przejść do mostu zawieszonego nad kanionem. Tuż przy moście stoi mężczyzna. Nazywa się Mynoc. Jeśli Twoja postać posiada 6 punktów Percepcji (lub więcej), podczas rozmowy z nim pojawi się dodatkowa opcja dialogowa. Zapytaj Mynoca o jego naostrzoną włócznię. Wyjaśni Ci, że ostrze zostało specjalnie wzmocnione. Jeśli dostarczysz mu kawałek krzemienia, ulepszy tak samo Twoją broń.

Krzemienną osełkę posiada Twoja ciotka Morlis. Znajdziesz ją stojącą przed namiotem, na południe od studni. Ciotka nie odda krzemienia za darmo.

  • musisz jej dać za niego 3 proszki lecznicze (wytłumaczę, jak zdobyć większą ich ilość za chwilę)
  • możesz kupić krzemień drogą handlu wymiennego (powinna oddać osełkę za jeden ogon skorpiona)
  • posiadając przynajmniej 51% Retoryki, możesz spróbować ją przekonać, by oddała krzemień za darmo (nie zawsze się udaje, ale jeśli się uda, dostaniesz 50 exp)
  • ostatecznie możesz spróbować ukraść potrzebny przedmiot (stracisz za to 3 punkty karmy)

Z krzemieniem wróć do Mynoca i pozwól mu naostrzyć Twoją włócznię.

Kill the evil plants that infest Hakunin’s garden
(Zabij złośliwe chwasty, które rozpleniły się w ogrodzie Hakuninna)

Posiadasz porządną broń. Możesz więc się zabrać za zadania wymagające pobrudzenia sobie rąk. Pierwszym z takich zleceń jest zabicie zmutowanych roślin. Poprosi Cię o to Hakunin – miejscowy szaman. Znajdziesz go w namiocie (1) na północnym zachodzie wioski. Tuż za namiotem jest ogród ze wspomnianymi roślinami (2), których trzeba się pozbyć.

Fallout 2 - namiot Hakunina
Namiot Hakunina

Najpierw porozmawiaj ze starcem i zaoferuj swoją pomoc. Hakunin może uleczyć Twoją postać, jeśli ucierpiała. Warto skorzystać z tego przed zaatakowaniem roślin.

Sama walka z nimi nie powinna być zbyt trudna. Na dystans strzelają kolcami. Z bliska uderzają trochę mocniej. Jeśli to możliwe, trzymaj się na dystans. Podejdź, uderz i odejdź kawałek, by wyrośnięte muchołówki musiały używać ataku dystansowego. Pamiętaj, że możesz zabić jedną z roślin i wrócić do szamana, by się uleczyć. W ten sposób zaatakujesz drugą mając pełne zdrowie.

Za oczyszczenie ogrodu dostaniesz dwa proszki lecznicze i 100 exp. Starzec wyjaśni Ci też, że jeśli przyniesiesz mu odpowiednie składniki, zrobi dla Ciebie więcej proszków. Składniki znajdziesz na terenach łowieckich, które odwiedzisz za chwilę.

Rescue Nagor’s dog, Smoke, from the wilds
(Odszukaj psa Nagora, który zaginął w dziczy)

Twój kuzyn, Nagor, stoi na wschód od ogrodu Hakunina. Porozmawiaj z nim, a poprosi Cię o odnalezienie jego psa. By odnaleźć czworonoga, udaj się na północny zachód, na tereny łowieckie. Pies znajduje się na północno-zachodnim krańcu terenów łowieckich. By się do niego dostać, musisz ominąć kilka gekonów. Nie powinny Cię atakować, jeśli nie znajdziesz się za blisko. Przy przechodzeniu przez widoczną na screenie kładkę, uważaj na zielone kałuże. Zadają one obrażenia. Zbliż się do czworonoga, a ten zacznie za Tobą podążać. Od tej pory będzie Ci pomagał w walce, jeśli zaatakuje Cię któryś z jaszczurów. Uważaj, by pies nie zginął.

Jak już wspomniałem, na terenach łowieckich możesz znaleźć składniki, a których Hakunin wyprodukuje dla Ciebie proszki lecznicze. Musisz szukać pomarańczowo-złotych Broc Flowers oraz zielonych Xander Roots. Poniższy obrazek prezentuje, jak wyglądają te rośliny.

Fallout 2 - Broc Flower i Xander Root
Xander Root i Broc Flower

Pamiętaj, że jesteś tu po to, by uratować psa. Dlatego Twoim priorytetem jest dostanie się do niego i powrót do wioski. Gdy tylko wrócicie do osady, Smoke pobiegnie do swojego pana. Porozmawiaj z Nagorem, by otrzymać 100 exp i 5 punktów karmy.

Rozmowa ze Starszą wioski

W Arroyo zrobiliśmy już praktycznie wszystko. Ostatnią rzeczą jest rozmowa ze Starszą. W końcu dobrze by było dowiedzieć się na czym tak naprawdę polega nasze głównej zadanie.

Namiot przywódczyni Arroyo znajduje się na południe od namiotu Hakunina. Na początku rozmowy kobieta wręczy Ci świętą manierkę z Krypty 13 i trochę pieniędzy. Zapytaj ją o GECK, położenie miasta Klamath i Kryptę 13.

Najważniejsze jest to drugie pytanie. Jeśli je zadasz, Klamath pojawi się na mapie świata w PipBoy’u. Udamy się tam teraz. By móc odbyć podróż po mapie świata musisz udać się do obszaru z kanionem i mostem. Chodzi o miejsce, w którym stoi Mynoc. Przejdź przez most i wejdź na brązowy obszar. Mapa świata zostanie wyświetlona. Skieruj się na wschód, do Klamath.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.