Oaza

Podczas pierwszej wizyty w Oazie zaczepi gracza Drzewny Ojciec Brzoza i poinformuje, że na niego czekał. Zgadzamy się towarzyszyć ojczulkowi i idziemy za nim do Pawilonu. Na miejscu znów rozmawiamy ze staruszkiem, by dowiedzieć się, że musimy przejść rytuał oczyszczenia. Oczywiście się zgadzamy.

W tym momencie rozpoczyna się właściwe zadanie. Czekamy, aż Opiekunowie drzew się zbiorą i pijemy z naczynia. Po krótkim rytuale postać traci przytomność i budzi się niedaleko Harolda „Gadającego Drzewa”. Nieszczęśnik wyjawi graczowi, że pragnie jedynie śmierci. Poprosi, by gracz udał się do jaskiń, tam zlokalizował jego serce i je zniszczył.
Można zabić Harolda już teraz, podpalając go bronią plazmową bądź miotaczem ognia. Zakończymy w ten sposób zadanie, ale dla Harolda będą to niewyobrażalne cierpienia i staniemy się wrogami Opiekunów.

Po rozmowie opuszczamy ten teren. Udajemy się w stronę jaskini. Po drodze będziemy świadkami rozmowy Ojca Brzozy i jego żony. Gdy ta dwójka zakończy wymianę zdań, każde z nich zwróci się do gracza z prośbą. Ojciec chce, by natrzeć serce Harolda żywicą. Zatrzyma to jego rozrost, ale nie zabije, skazując na kolejne dziesiątki lat życia w postaci drzewa. Liściowa Matka poprosi, by użyć maści, która przyspieszy rozrost drzew i tym sami pozwoli Haroldowi i Bob’owi zajmować coraz większe połacie Pustkowia.

Mamy zatem trzy możliwości: zabijamy Harolda, zatrzymujemy lub przyspieszamy jego rozrost. Decyzję podejmujemy dopiero po odnalezieniu serca w Jaskiniach. Nie pozostaje nic innego, jak do nich wejść. Klucz można uzyskać od Piastuna Gałęzi Cyprysa, który powinien kręcić się niedaleko wejścia do tunelu. W środku czeka nas spotkanie z kilkoma Błotniakami. Gdy dojdziesz do dużego, podziemnego jeziorka, wskocz do wody i podwodnym tunelem, w przeciwległej ścianie dostaniesz się do dalszej części jaskini. Po krótki spacerku czekają na nas drzwi do Zatopionej komory. Oczywiście wchodzimy do środka. Po krótkim spacerku znajdujemy tętniące serce. Teraz czas na dokonanie decyzji. Zaznaczę tylko, że niszcząc serce otrzymujemy na stałe profit Gruba skóra, który podnosi odporność na obrażenia o 5%.

Cokolwiek zrobimy z sercem, ta część zadania została wykonana. Robimy w tył zwrot i wracamy na powierzchnię. W zależności od wyboru, na powierzchni czeka Matka lub Ojciec. Po krótkiej rozmowie i odebraniu nagród zadanie dobiega końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.