Fallout 1.5 nie działa

Przeglądają 13 wpisy - 1 przez 13 (z 13 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #6433
  Marcin
  Participant

  Witam,
  Mam problem z modem fallout 1.5. Klikam w nową grę, wybieram postać i leci nowy filmik z moda i niestety po filmiku pojawia się szary prostokąt na czarnym tle. Jak klikam w ESC pojawia się menu czyli gra się nie wiesza. Próbowałem instalować moda na polską wersję jak i na angielską. Moda instalowałem za pomocą instalatora oraz próbowałem ręcznie wkleić pliki. Sam fallout 2 bez moda działa normalnie. Proszę o pomoc:)

  #6434
  Szponix
  Keymaster

  Sprawdź ustawienia w Resurrection Configuration. Może odpal w okienku, zmień Mode na inną paletę barw, etc.

  #6438
  Marcin
  Participant

  Próbowałem na wszystkie sposoby i nie działa. Nie wiem czy tylko ja tak mam ale podczas wybierania postaci opisy nie pasują do obrazka tzn. wybieram faceta a opis i imię jest od Alice. Może ma to coś wspólnego z tym że gra nie chce się załączyć.

  #6439
  Szponix
  Keymaster

  Ech… Zapewne wkleiłeś spolszczenie do folderu “data” Fallouta 2 i próbujesz grać w Fallout 2. Przeczytaj jeszcze raz instrukcję aplikacji spolszczenia, przyjrzyj się screenowi, wyciągnij wnioski i teraz zrób to tak, jak należy…

  #6556
  Marcin
  Participant

  Wkleiłem pliki do dobrego folderu. Samo spolszczenie to najmniejszy problem nie mogę w ogóle uruchomić moda Resurrection. Pobierałem go z linka jaki podaliście na stronce patch tak samo. Nie wiem co jeszcze mogę spróbować zrobić.

  #6557
  Szponix
  Keymaster

  Wybacz, ale zupełnie nie rozumiem, co chcesz przekazać.

  “Pobierałem go z linka jaki podaliście na stronce patch tak samo.”
  To zdanie nie ma sensu.
  1. Instalujesz Fallout 2.
  2. Ściągasz i instalujesz Fallout 1.5: https://bitbucket.org/resurrection/fallout-resurrection/downloads/FoRes_EN_1_5_install.exe
  Jeśli już teraz coś Ci nie działa, to znaczy, że robisz coś źle.
  3. Ściągasz plik ze spolszczeniem i wklejasz do folderu głównego moda.

  Podaj chociaż trochę więcej szczegółów, bo “nie działa mi” ma zerową wartość informacyjną 😉

  #6559
  Marcin
  Participant

  Robię tak jak piszesz instaluje fallout 2, ściągam i instaluje moda do folderu z gra fallout 2 (mod sam znajduje lokalizacje). Na tej stronce http://resurrection.cz/en/download/ jest też do pobrania patch próbowałem uruchomić moda razem z patchem jak i bez niego. Tak jak pisałem na początku gra się załącza wybieram postać leci filmik i po nim pojawia się szary prostokąt na czarnym tle. w Resurrection Configuration ustawiałem różne rozdzielczości, różne palety barw itp. a różnicy nie ma żadnej.

  #6562
  Szponix
  Keymaster

  A Fallout 2 Ci chodzi, czy masz to samo? Sterowniki karty graficznej aktualne?

  #6563
  Marcin
  Participant

  Fallout 2 działa poprawnie. Sterowniki też mam aktualne. Może jakbym wczytał jakiś save a nie zaczynał nowej gry to by pomogło tylko nigdzie nie widziałem save z Resurrection. Sorry że tak ciągnę ten temat ale zależy mi na tym modzie

  #6564
  Szponix
  Keymaster

  Nie no, spoko 😉 Chodzi o to, że nie my robiliśmy moda, więc ciężko powiedzieć, czemu akurat Tobie nie działa. Wiem, że wykorzystuje jakiegoś hi-res patcha. Możesz wrzucić gdzieś screena i podać linka? Chciałbym zobaczyć jak wygląda to czarne tło z szarym prostokątem. Może nawet prześlę twórcom moda i oni będą mogli coś powiedzieć na ten temat.

  #6565
  Marcin
  Participant

  ok tu są screeny http://prnt.sc/dwfcfo , http://prnt.sc/dwfcu4 . Fallouta 2 mam ze starej gazety “Clik” a wersje angielską z “CA-ACTION”. Grę próbuje uruchomić na laptopie dell inspiron z windows 10 (nie wiem czy to ważne ale wole napisać). Tak czy inaczej dzięki za pomoc:)

  #6573
  Szponix
  Keymaster

  OK, rozwiązanie z oficjalnego forum:
  1. Zainstaluj DirectX 9: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109
  2. W Resurrection Configuration zmień tryb na DirectX 9
  3. Uruchom grę jako admin

  #6585
  Marcin
  Participant

  Mod uruchomił się od razu bez problemu. Dzięki za pomoc i czas poświęcony na rozwiązanie problemu:)

Przeglądają 13 wpisy - 1 przez 13 (z 13 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.