Fallout 3 vs 4

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #5311
  Mikolaj123
  Participant

  Ten temat zalozylem w celu dyskusji czy czworka przezwyszyla trojke. Wypowiedzcie sie o tym ci ktorzy grali i jesli przewyzszyla to pod jakimi wzgledami.Ja sam nie moge sie wypowiedziec poniewaz nie mam czworki.

  #5323
  Szponix
  Keymaster

  Zależy… W Fo4 lepiej zrobiono mechanikę Pancerzy Wspomaganych, ale twórcy dali się ponieść fantazji i wprowadzili jakieś magiczne efekty dla broni i pancerzy. Dodatkowe obrażenia od zimna, plazmy, itp.
  Mimo wszystko Fallout 3 był lepszym RPGiem. Zadania, relacje z postaciami i podejmowane decyzje nie miały takiego wpływu, jak w New Vegas, ale w Fo4 jest jeszcze gorzej. Spłycono wszystko, co się tylko dało.

  #5446
  przykrasprawa
  Participant

  W Fallouta 4 nie grałem (pozdrawiam mój 6 letni komputer z zacinającym się YT), ale odniosłem wrażenie że jeśli chcemy porównywać go z innym Falloutem to raczej z New Vegas. Wydaje mi się, że F3 został raczej chłodno przyjęty wśród “betonu” (głównie krytyka spadła na klimat, bezsensowne rozwiązania fabularne etc.). Natomiast NV spotkał się z przychylniejszą oceną.

  Mnie i F3 i NV bardzo się podobały (NV jednak harder) i wciąż czekam aż zagram w F4. Śni mi się to po nocach ;_;

  #5449
  Szponix
  Keymaster

  Jeśli bardziej spodobał Ci się NV, to na Fo4 możesz się srogo zawieść. Jest w nim jeszcze mniej elementów RPG niż w Fo3. Do tego dochodzą te durne “magiczne” bronie z efektami zamrażania, leczenia, itp.

  #5450
  przykrasprawa
  Participant

  Czytałem tutejszą recenzję i śmiechłem jak dowiedziałem się o miotaczu ognia z dodatkowymi obrażeniami od lodu. Szalenie jednak podoba mi się z trailerów zabawa pancerzem wspomaganym, customizacja broni i zabawa z modelowaniem twarzy, o samej fabule nie mogę się wypowiedzieć bo raczej staram się unikać spoilerów, mając nadzieję że po wakacjach uda mi się nadrobić te wszystkie gry.

  Natomiast co do samego NV, to podobał mi się zdecydowanie bardziej niż Fo3, ale podobałby mi się bardziej gdyby nie ten westernowski klimat.

  A już w ogóle marzeniem byłoby przeniesienie Fo2 na silnik Fo4.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.