Kawalerski dla Brata – Fana Fallout

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #8633
  morph
  Participant

  Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym przeprosić, że ledwo dołączyłem, a już proszę się o pomoc. Ale mam nietypowy temat… Może będziecie mi w stanie pomóc czcigodni formumowicze. Planuję wieczór kawalerski dla mojego brata. Brat jest fanem Fallout. Chciałbym, aby kawalerski nie był typowo amerykańską imprezą w stylu “nic nie pamiętam”. Owszem jedziemy z kolegami na domek, owszem będzie trochę %%%, albo i więcej, ale pomyślałem, żeby dodać imprezie smaczku w stylu Fallout jakimś ciekawym akcentem. Ponieważ jedziemy za miasto, czyt. “pustkowia” a Brat jedzie autem z trójką ludzi, których się spodziewa (pozostałych 8 raczej nie – zna ich, ale dawno nie widział – niespodzianka), pomyślałem, że jakieś 2 km, przed dotarciem na miejsce, można by rozegrać jakiś mały scenariusz złożony z pewnych elementów Fallout. Ma się rozumieć, elementy czysto humorystyczne i przygodowe, bez żadnych walk i ryzykownych sytuacji. Impreza ma być w pełni legalna, zabawa dobra i mamy wszyscy wrócić w jednym kawałku 🙂 Chciałbym po prostu, aby samo dotarcie na miejsce było dla Niego swego rodzaju przygodą 🙂 Plan póki co mam mega ubogi. Znalazłem ok 2km przed dojazdem most, przed którym mogłoby im się “zepsuć auto”, brat mógłby zostać wysłany po pomoc… Tu chciałem, aby koledzy dali mu kostium krypty 101, w który miałby się przebrać i zacząć wędrówkę 🙂 Niestety nie mogę nigdzie nic takiego na mierzyć i to mój pierwszy problem 🙁 Po drodze trafia na most, na którym rozegra się scenka z Supermutantem (prawdopodobnie mną), który żąda daniny za przejście, wiem, że ta scenka jest z Monty Pythona, ale miała miejsce w Fallout i Brat o tym wie. Plan jest taki, że ma mnie przekupić, otrzymać wskazówki gdzie dalej iść (jego koledzy, gdy odejdzie odpalają auto, objeżdżają miejscowość i trafiają do celu inna drogą). Nasz bohater dalej wędruje zgodnie ze wskazówkami i…. No właśnie brakuje mi przygód, które nie wymagają walki, a miały miejsce w Fallout. Osobiście jako wisienkę na torcie chciałem na koniec drogi zostawić spragnionego, który prosi o wodę i byłby nim jego przyjaciel z liceum, z którym stracił kontakt i nie widział go ze 100 lat (niespodzianka):) Ale co pomiędzy 🙁 P.S. Lokalizacja docelowa to domek na działce ok 150m^2, tam raczej nic się nie da wymyślić. Podpowiecie coś? Chłopak uwielbia Fallout, ja też, ale nie jestem, aż takim fanem jak on 🙂

  #8634
  Szponix
  Keymaster

  Siema 😉 Całkiem ciekawy pomysł. Może wplącz w to motyw przyszłego ożenku.
  Po przejściu przez most Twój brat dowiaduje się, że pierdykło i świat się skończył. Ludzkość jest na wymarciu. On jest nadzieją na przedłużenie gatunku, ale żeby do tego doszło, musi dotrzeć na swój ślub, bo inaczej przyszła żona będzie wkurzona i nic nie będzie z ponownego zaludniania planety.

  Miejscowy gang (kumple) oferują pomoc z dostaniem się przed ołtarz, ale najpierw brat musi wyświadczyć im przysługę. Otóż oni wszyscy są ghulami i ostatni raz chcieliby poimprezować ze zdrowym człowiekiem, żeby sobie przypomnieć, jak to było kiedyś.

  Jeśli to za mało, to zrób standardowy numer: zmontuj jakiś kawałek starej elektroniki, schowaj gdzieś i przygotuj jakieś mapki, zagadki, wskazówki, które pomogą mu go znaleźć. Będzie to Water Chip, który trzeba zdobyć przed imprezą z ghulami, żeby oczyścić sobie podawany przez nich skażony alkohol.

  #9462
  morph
  Participant

  Kurcze, zupełnie z głowy wypadł mi water chip…. Racja, aleś mnie zainspirował, serdeczne dzięki ! Reszta też fajna, ale scenariusz mam już gotowy. Ale water chip muszę tam jakoś wklecić i motyw oczyszczania trunków 🙂 Brakuje mi już tylko płaszcza Elder Maxona i naszywek. Widzę, że naszywki mogę kupić w sklepie forum i to ogarnę, chodzi o bractwo stali. Teraz tylko kupić podobny płaszcz 🙂 Jeszcze raz serdeczne dzięki za inspirację !

  #9492
  Szponix
  Keymaster

  Powodzenia 😉

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.