Problemy z przejściem misji – zabicie bandytów w Zaginionym Mieście

Przeglądają 13 wpisy - 1 przez 13 (z 13 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #6388
  Netomny
  Participant

  Siema, mam pytanie dotyczące misji ”Pozbądź się bandytów ukrywających sie w zaginionym mieście” zlecona przez tego gościa z karawany.
  Wytłukłem tam wszystkich Meksyków łącznie z tym szefem i jego zastępcą, misie zleconą przez ghuli ”Zabij Juana Rodrigueza i jego zastępcę Sancheza” i ta misja jest zaliczona, jednak ta pierwsza o której wspomniałem nie, ktos ma jakieś pomysły?

  #6389
  fffffffff
  Participant

  Cóż. Że tak powiem – Meksyki nie ukrywają się w zaginionym mieście, a nawet nie próbują.

  #6391
  Szponix
  Keymaster

  Meksykanie nie są bandytami, o których chodzi w zadaniu 😉 . Ci których szukasz siedzą w podziemiach Zaginionego Miasta.

  W górnym prawym rogu mapy znajdziesz zawalony budynek, z wyrwą w ścianie zamiast drzwi. W nim będzie klapa na podłodze. Pod nią zejście do bazy bandytów.
  #6395
  Netomny
  Participant

  Przypadkiem znalazłem gdzie są ukryci bandyci, teraz mam inny problem.
  Zacząłem wykonywać misję dla Imperium żeby złapać bezimiennego, dałem temu gościowi informatorowi pod kryjówką 400kapsli żeby informował co i jak, poszedłem powiedzieć to do doradczyni Elisy kazała podłączyć pibboya do komputera i zrobilem to, miałem dostać informację na piboya kiedy i gdzie będzie bezimienny jednak w tych dwóch miejsach w wymarłej części go nie ma, czekalem też kilka dni i żadnej informacji? Doradca Elisa w kólko powtarza ”W międzyczasie uważaj na siebie. Zobaczymy się ponownie, gdy przyjdzie czas, by rozprawić się z bezimiennym.”

  #6399
  Szponix
  Keymaster

  Proponuję zająć się czym innym w międzyczasie. Są trzy możliwości:
  1. musisz najpierw skończyć jakiego innego questa
  2. musisz zdobyć odpowiedni poziom
  3. musisz odczekać dłużej
  Nie wiem, co takiego sprawdza skrypt, ale zazwyczaj są to tego typu rzeczy.

  #6400
  Drako_Schiffer
  Participant

  Najczęściej pomaga pójście z karawaną bądź popałętanie się w okolicy. Po rozmowie z jakimś NPC [np. handlarzem albo Łowcą przy wejściu] i skończeniu rozmowy, pojawi się okno dialogowe informujące o wezwaniu.

  #6401
  fffffffff
  Participant

  Dobra, to skoro wątek się rozwinął to ja też mam pewien problem. Mianowicie. Po ustanowieniu już nowego imperatorA, czekałem na nowe questy od niego. I się doczekałem, ale zawaliłem sprawę, bo podjąłem się zadania przyniesienia pistoletu pulsacyjnego Łowcom. Szczerze to wziąłem sobie ten pistolecik na własność/kupiłem u starego zboczeńca i zrezygnowałem z tego questa. Teraz imperator widzi problem, bo dostałem wiadomość na pip-boyu i że jest mną rozczarowany, i tak jakby zrywa współpracę. Nie idzie z nim nawet pogadać, a do Łowców nie chcę dołączać, bo Lystra się obrazi. Co dalej począć :/

  #6402
  Drako_Schiffer
  Participant

  O stary, droga bez odwrotu. Robienie w tej modyfikacji na skróty to jedna z najgorszych opcji bo potem pojawiają się niedociągnięcia. Np. jeśli będziesz pomagał ghulom, to meksykańce w Zaginionym Mieście już się do ciebie nie odezwą.

  #6404
  Szponix
  Keymaster

  Dokładnie. Ja nawet ghulom nie pomogłem, tylko zaoferowałem, że pomogę i już dupa z rozmowy z Ramirezem. No ale to fanowska produkcja. Nie można oczekiwać, że będzie dopieszczona tak, jak te z BlackIsle.

  #6405
  fffffffff
  Participant

  Właśnie mi się wydaje, że jest dopieszczona bardziej niż 1 i 2, chociaż mniej contentu, a te sytuacje to zamysł autorów.

  #6406
  Szponix
  Keymaster

  Tego nie wiemy. Równie dobrze mogli po prostu nie przewidzieć takich sytuacji. Mi się właśnie wydaje, że skrypty w Fo2 były bardziej elastyczne. Mam na myśli to, że można było bardziej kombinować zanim gracz zdecydował opowiedzieć się po czyjejś stronie. W Fo 1.5 zwykła rozmowa z ghulami spowodowała, że Meksykańscy już nie chcą ze mną gadać. W Fo2 w takiej sytuacji mógłbym się jakoś wytłumaczyć, okłamać ich, albo powiedzieć, że jednak chce stanąć po ich stronie. Tu w ogóle nie ma takiej możliwości.

  #6423
  mazi
  Participant

  U mnie także imperatorka elisa nie chce gadać ze mną, ciekawe czy daje jakieś zadanie??

  Ja pomogłem ghulom, i rozwaliłem wszystkich meksykańców :D, potem zagram drugi raz by zobaczyć co będzie inaczej, a tak po za tym to polecam robić savy, ja praktycznie przed każdym z kim gadam robie save, a nawaliłem już ponad 300savów

  #6428
  Szponix
  Keymaster

  Częste sejwy to reguła, która się sprawdza nie tylko w Fallout 1.5, ale i Jedynce oraz Dwójce 😉 Złotą zasadą jest zrobić sejwa podczas zaraz po wejściu pierwszy raz do jakiegoś miasta i kolejne zapisy robić na innym slocie.

Przeglądają 13 wpisy - 1 przez 13 (z 13 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.