Respawn wszystkiego w oczyszczonych lokacjach

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #4402
  AvatarOpal10
  Participant

  Hej 🙂
  Jeszcze daleko w Falloucie się nie zapuściłem i pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego:
  Dostałem na początku misję oczyszczenia z bandytów Fabryki Samochodów Corvega, zapomniałem od kogo, zabiłem wszystkich, wszystko dezaktywowałem, rozwaliłem lampy, wszystko zebrałem, każdy kubek, pustą butelkę i popielniczkę, po czym dostaję już piąte zadanie Kwatermistrzostwo od skryby Haylen – znajdź stacje dotykową w Fabryce Samochodów Corvega, a tam wszystko jak wcześniej: pełno bandytów, aktywowane pułapki, i mnóstwo śmieci.
  Czy to normalne?
  Przy okazji, ile jest tych gównianych zadań Kwatermistrzostwo i Za czystość Wspólnoty? Czy to się kiedyś kończy?

  #4405
  AvatarF3VATS
  Participant

  Sytuacja wygląda tak… Jeśli chodzi o zadania Kwatermistrzostwo i Za czystość wspólnoty… nie wiem czy te zadania się kończą bo ja sam wykonałem ich całkiem sporo i czasami mnie to irytuje tak samo jak znajdowanie dokumentacji… te zadania polegają ogólnie na zdobywaniu exp’a gdyż gra nie ma limitu poziomów postaci… nie trzeba ich wykonywać ale są przydatne jeśli trzeba nam trochę kasy i doświadczenia… Tak samo sprawa wygląda po przejęciu „Zamku” dla Minutemanów… wiele lokacji będziemy odwiedzać kilkukrotnie zabijając wszystko od nowa… cóż te questy są irytujące ale to dobry dochód jeśli chodzi o uzbrojenie i kapsle no i przede wszystkim doświadczenie =) Więc nie masz się czym przejmować to normalne ^^ Sam miałem zadanie uratowania osoby porwanej (5 razy) nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie to że zadanie było ciągle na tej samej farmie i trzeba było ratować tą samą osobę…. kur jak można dać się tyle razy porywać z dobrze bronionej osady xD

  #4406
  AvatarSzponix
  Keymaster

  Dokładnie. Niestety to tylko takie „fillery”. Bezteście nie chciało się wymyślać zadań, to zrobili pule powtarzalnych, które możesz robić bez końca. Czasami się trafi, że Cię wyśle do tego samego miejsca.

  #4415
  AvatarOpal10
  Participant

  Aha, dzięki.
  Dla mnie to jest tragiczne rozwiązanie. Rozumiem, że zadań powtarzalnych nie trzeba wykonywać, ale np. przy zadaniach z osadami ludzie cię proszą o pomoc i co nie pomożesz im – ja akurat przeżywam problemy karmy. Teraz znowu zrobiłem zadanie Zaginiony patrol i wysprzątałem Ośrodek szkoleniowy Gwardii Narodowej i się dowiaduję że w Żłobku Greentop mnie poproszą o to samo.
  Powinno być tak jak w F3(słabym fabularnie, ale jednak ze smaczkami i ciekawym dialogiem) i FNV(ja się zachwycałem), jak coś już zrobiłem to po prostu NPCetom mówię o tym, albo idę po coś na spokojnie , bo wszyscy przeciwnicy gryzą ziemię.


  @Szponix
  Na temat tych głównych zadań od Bractwa Stali postaram się potem odpowiedzieć, ja jeszcze w ogóle w Diamond City nie byłem, więc może dlatego, a z pobocznych to na razie 16 lewel mam.
  W ogóle to zdziwiłem się, że już solucja jest. Co prawda jak dotąd dość ogólna, ale w sumie w F4, nie istnieje chyba coś takiego jak wpływ wyborów, pamiętam jak np. w New Vegas zastanawiałem się co zrobić z żołnierzem ghulem w Camp Searchlight, i nie dawało mi spokoju czy jeśli nie wysłał bym jeszcze przyjaznych ghuli Poligonu testowyego REPCONN w kosmos, to czy mógłby się z nimi zabrać, bo jak go do RNK wysłałem na wznowienie służby to mi smutno było :'(. I na prawdę szacunek za solucję NV.

  #4419
  AvatarSzponix
  Keymaster

  Dzięki! Tak szczerze, to pisanie poradnika do Fo4 jest żałosne. Wszystkie zadania można streścić w jeden sposób: idź do wskaźnika na mapie, zabij wszystko, idź do wskaźnika, zabierz item/pomóż osobie, wróć do zleceniodawcy…

  W New Vegas trzeba się było natrudzić, żeby opisać wszystkie możliwe rozwiązania danego zadania. W przypadku Fo4 nie ma po prostu o czym pisać.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.