Opowieść o tym jak Bethesda podstępem nabyła prawa do marki Fallout

Liduh, kolega z Krypty – falloutowej wiki, przygotował filmik przedstawiający historię przejęcia marki Fallout. Starzy gracze pamiętają czasy, gdy marka należała do Interplay, a oni z upragnieniem czekali na następcę Fallout 2. Następca się pojawił, ale już całkiem inny i zrobiony przez całkiem inne studio. Jak do tego doszło? Wyjaśni Wam to poniższy materiał.

(trzeba podkręcić głośniki, bo dźwięk jest dość słaby)

Fallout Online: Desert Europe

Parę miesięcy temu informowaliśmy Was o tym, że prace nad Fallout Online: Desert Europe zostały przerwane. Okazuje się jednak, że twórcy nie dają za wygraną i planują wznowić prace nad grą. W związku z tym poszukują osób, które zechciałyby pomóc w pisaniu i wymyślaniu zadań, fabuły, dialogów i tym podobnych rzeczy. Prawdę mówiąc, w takich projektach najbardziej liczą się chęci. Jeśli znacie się na tym, lub czymkolwiek innym i chcecie pomóc projektowi, zgłoście się do Galachada.

Czym jest Desert Europe? Dowiecie się na stronie projektu, do której link znajdziecie na początku newsa 😉

Sprawa Fallout Online zakończona – część druga

Niedawno informowaliśmy Was, że doszło do ugody pomiędzy Interplayem a Bethesdą w sprawie Fallout Online. Nie znaliśmy jednak szczegółów sprawy, teraz wiemy więcej. Bethesda otrzyma w trybie natychmiastowym wszystkie prawa do do marki Fallout Online, natomiast Interplay otrzyma 2 miliony dolarów w ramach rekompensaty. Ponadto ojcowie starych Falloutów (1, 2 i Tactics) będą mogli sprzedawać je do końca 2013 roku, potem dystrybuować będzie je Bethesda.
Miejmy nadzieję, że FOOL w końcu zostanie wydane…

Sprawa Fallout Online zakończona

Kilka źródeł podaje informacje, jakoby doszło do porozumienia między stronami w sprawie FOOL (Fallout Online). Przypominam, że jest to projekt gry MMO, realizowany przez Interplay – firmę, która wydała dwa pierwsze Fallouty i stworzyła tę markę.
Spór sądowy między Bethesdą, a Interplay trwał od wielu, wielu miesięcy. Informacja, że doszło do porozumienia może oznaczać, że prace nad projektem w końcu ruszą pełną parą.

Na razie nie ma żadnych konkretów, ale jak tylko dowiemy się, czego dotyczy porozumienie, damy Wam znać.

Walki o Fallout Online ciąg dalszy…

Krótko i zwięzłowato. Amerykański sąd apelacyjny podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który odrzucił wniosek Bethesdy o tymczasowy zakaz wykorzystywania przezInterplay świata Fallouta. Interplay wygrał drobną bitwę z wojny o prawa do uniwersum Fallouta, jednak nadal prawie nic nie wiadomo na temat samego MMO. Musimy więc modlić się i czekać aż gra ujrzy światło dzienne. Pełną treść dokumentu udostępnił serwis Joystiq, znajdziemy go w wersji angielskiej TUTAJ.

Podziękowania dla MadaFakira za link do informacji.