Zrób to sam: noktowizor – Elektronika ze Śmietnika

Byliście świadomi tego, że posiadając odpowiednią wiedzę, z rzeczy, które widzimy codziennie, można zbudować noktowizor? Ja nie wiedziałem, a teraz już wiem, bo obejrzałem najnowszy film z kanału Elektronika ze ŚmietnikaKrzysztof Marzec, dzięki za podesłanie linka!

Wspomniany materiał to nie tylko ciekawostka dla majsterkowiczów. Autor wystylizował go film instruktażowy, który powinien się przydać w przypadku zagłady. Zresztą, nawet zatytułował go Fallout 2016 – noktowizor. Muszę przyznać, że ogląda się to bardzo przyjemnie. Dużo ciekawej wiedzy, dobry montaż, no i jest klimat. Mamy nadzieję, że Wam się też spodoba.

UncleMroowa rozprawia się z Fallout 4

Znany i lubiany Mroowa nakręcił wreszcie filmik, w którym rozkłada na czynniki pierwsze najnowszego Fallouta. Całość trwa ponad 36 minut. Oczywiście oprócz narzekania jest też trochę pochwał, jednak stanowią one tę „mniejszą połowę”.

Ogólnie odniosłem wrażenie, że opinia autora filmiku znacznie pokrywa się z tym, co napisano w naszej recenzji Fallout 4.

Zapewne niektórzy z Was zadają sobie pytanie: po co oglądać takie rzeczy, tyle czasu po premierze gry. Ano, czasami miło jest posłuchać kogoś, kto potrafi swoją opinię dobrze uargumentować.

Co nie gra w Fallout 4? – Wasted Time #1

Jakiś czas temu, w jednym miejscu, spotkało się trzech gości. Po wypiciu bliżej nie określonego napoju postanowili podyskutować o kierunku, jaki za sprawą Bethesdy obrała seria Fallout. Czy wszystko w najnowszym Falloucie jest złe? Aż takiej tragedii nie ma. Są jednak rzeczy, które dałoby się zrobić lepiej. Są też takie, za które twórców gry można pochwalić. Wiadomo, że o Fallout 4 powiedziano już wiele. Jeśli jednak chcecie zmarnować swój czas słuchając kolejnych rozmyślań, zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka serii Wasted Time.

Postnuklearne #1: Ciekawostki o grze Fallout

Janek Przeklasa, pojawiał się ostatnio w naszych newsach dzięki filmikom pokazującym, jak uruchomić Fallout Shelter na różnych urządzeniach z Windowsem. Tym razem trafia tutaj dzięki audycji zatytułowanej „Postnuklearne”. Poniżej znajdziecie pierwszy odcinek serii (następne będą się pojawiać w każdy piątek). Janek opowiada w nim o pierwszym Falloucie. Zachęcam do oglądania zarówno wiernych fanów gry, jak i osoby, które znają Fallout jedynie dzięki nowym odsłonom serii. Ci pierwsi może dowiedzą się czegoś nowego, a drudzy być może zechcą sięgnąć po grę, od której wszystko się zaczęło.

NuCast

Nie ma i przez długi czas raczej nie będzie żadnych newsów na temat nowego Fallouta. Okazało się, że ten tytuł dla Bethesdy jest oznaczony niskim priorytetem. Dzieją się jednak na scenie inne rzeczy.

Ostatnio dostaliśmy namiary na bardzo fajny projekt. NuCast to próba stworzenia czegoś na kształt postapokaliptycznej audycji radiowej.

Podcast jest jak najbardziej w klimatach postapo, ale moim zdaniem trochę bliżej mu do uniwersum Metro 2033, niż do Fallouta. Niemniej jednak proponuję zapoznać się z projektem. Zrobicie to wchodząc na następującą stronę: [link] lub odwiedzjąc fanpage projektu.