Fallout 4

Data premiery Fallout 4, showcase Bethesdy

Bez owijania w bawełnę – premiera Fallout 4 będzie miała miejsce 10. listopada tego roku.

Tej nocy, na targach E3, odbył się showcase Bethesdy, na którym zaprezentowano Fallout 4. Oto najważniejsze (moim zdaniem) rzeczy, które na nim pokazano…

Po pierwsze: gra rozpoczyna się jeszcze przed Wielką Wojną i wtedy właśnie tworzyny nasza postać. Można grać mężczyzną, albo kobietą. Nasz bohater prowadzi sielskie życie, gdy nagle zaczynają wyć syreny alarmowe i wraz z całą rodziną próbujemy się chować w Krypcie 111. Opuszczamy ją ponad 200 lat później, jako jedyna ocalała osoba.

W grze będzie rozbudowana mechanika pozwalająca na zbudowanie całej osady z odzyskanych części i materiałów. Budujemy domy od podstaw (fundamenty, ściany, dach, umeblowanie, ozdoby itp.), sadzimy rośliny, tworzymy infrastrukturę energetyczną i obronną. Można zbudować kilka osad i sprawić, żeby podróżowały między nimi karawany.

Rozbudowany jest też system craftingu. Punktem wyjściowym może być np. pistolet plazmowy, a po modyfikacjach możemy otrzymać plazmowy karabin snajperski. Przy okazji należy przyznać, że modele broni wyglądają świetnie.

Modyfikować można też Pancerze Wspomagane, np. używając części z różnego modelu, żeby stworzyć całkowicie indywidualny pancerz.

W grze korzystamy z nowego modelu PipBoya, który oprócz znanych do tej pory funkcjonalności będzie pozwalał też na grę w minigry typu Donkey Kong.

Przez chwilę było widać, że do Pancerza Wspomaganego można podłączyć jetpacka, który podczas walki umożliwia krótkie loty.

Moim zdaniem nowe modle Szponów Śmierci są zajebiste! Szkoda, że Super Mutanty wyglądają podobnie, jak te z Fallout 3, czyli kiepsko.

Dodatkowo, Bethesda ogłosiła, że posiadacze urządzeń z iOS mogą już teraz pobrać grę zaytuowną Fallout Shelter, w której można się wcielić w Nadzorcę Krypty. Taki falloutowy Theme Hospital 😉

Ogłoszono, że w edycji kolekcjonerskiej ma się znaleźć atrapa PipBoya, w którą można wsadzić smartfona, wsadzić na rękę i za pomocą specjalnej aplikacji sterować PipBoyem znajdującym się w grze. Aplikacja będzie udostępniona przez Bethesdę i dostępna też dla osób bez edycji kolekcjinerskiej.

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.