Fallout 4 oficjalnie ogłoszony

To co widzicie powyżej to oficjalny trailer Fallout 4. Wybaczcie, że wrzucam newsa z małym opóźnieniem, ale dopiero wróciłem z pracy. Kilka minut po ujawnieniu trailera, post o tym pojawił się na naszym fanpage’u.

Nie będę się rozpisywał na temat tego, co pokazuje trailer – sami na pewno go obejrzycie.

Ciekawsze moim zdaniem jest to, w jaki sposób go pokazano i dodatkowe informacje, które ujawniona razem z nim. Ale po kolei…
Pod filmikiem zamieszczono informację: Tune into Bethesda’s E3 Showcase on Sunday, June 14th at 7:00pm PT to see the world premiere of the game. Wypada zapytać: co jest rozumiane przez “światową premierę gry”?. Czyżby produkt był już prawie gotowy i miał trafić do sprzedaży 14 czerwca? Przecież to niecałe dwa tygodnie od teraz!

Faktem jest, że trailer ewidentnie pokazuje materiał in-game. Można więc wyciągnąć wniosek, że gra jest w dużej mierze gotowa. Zwłaszcza, że pokazano wiele różnorodnych lokacji.

Grę można również zamówić już w przedsprzedaży. W Polsce sprzedają ją gry-online.pl. Wersja na PC kosztuje 175 zł.

Powiem Wam, że osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby Bethesda przygotowywała grę w tajemnicy i ogłosiła ją oficjalnie, kiedy ta jest już prawie ukończona. Wszyscy pamiętamy fejkowe “żarty” na temat Fallout 4, które pojawiały się na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki nim Bethesda doskonale wie, jak bardzo ludzie czekali na tę grę. Bethesda ma świadomość, że nawet jeśli ogłosi grę tuż przed premierą, kupi ją ogromna rzesza osób. Nie potrzeba im długiej kampanii reklamowej, żeby nakłonić ludzi do zakupu…

Inna sprawa, że Bethesda może być zdesperowana po niedawnej premierze Wiedźmina 3. Wszyscy musimy przyznać, że nasza rodzima gra wysoko podniosła poprzeczkę dla przyszłych RPGów. Bethesda twierdzi, że ich najnowsza gra to: “Fallout 4 – the next generation of open-world gaming”, ale nie oszukujmy się – jeśli będzie ona wyglądała podobnie do Fallouta 3, New Vagas, albo jesli będzie to po prostu Skyrim z bronią palną, to nikt się tą grą nie zachwyci. Nie zrozumcie mnie źle – New vegas i Skyrim to gry bardzo dobre, ale Wiesiek 3 wyznaczył nowy standard. Jesli Fallout 4 ma z nim konkurować o miano next-gen RPG, będzie musiał pokazać coś więcej niż liniowe questy, nudną fabułę i niezbyt żywy świat.

Więcej info na oficjalnej stronie gry:

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.