Fallout 4

Pomysły na zadania w Fallout 4 zostały zgapione z modów?

Gry Bethesdy, wykorzystujące silnik Creation, słyną z tego, że bardzo łatwo można je modyfikować. Sami twórcy od dawna udostępniają narzędzia, które wspomagają ten proces. Nic więc dziwnego, że do Fallout 3 i New Vegas powstało naprawdę wiele modów.

Coraz częściej twórcy tych modów oskarżają Bethesdę o wykorzystanie ich pomysłów w najnowszej odsłonie serii. Przykładem jest mod RobCo Certified, który pozwala zbudować własnego robota w New Vegas. Pomysł z modyfikacji Autumn Leaves został z kolei wykorzystany w dodatku Far Harbor. Tak przynajmniej twierdzi społeczność ModDB. By to udowodnić, stworzono listę wspólnych cech.

Bethesda zabrała głos w całej sprawie. Twierdzi, że to czysty przypadek.

Źródło: NMA

Avatar

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

9 thoughts to “Pomysły na zadania w Fallout 4 zostały zgapione z modów?”

 1. Bugtesta coraz bardziej sie ośmiesza nie dośc ,że robia fabułe i misje dla ograniczonych umysłowo to jeszcze te dobre pomysły ściagaja od innych. Do wiezienia z nimi za to.

 2. Plusem Bethesdy jest to, że mają kasę na rozwijanie Fallouta i robią modowalne gry, ale na tym się kończy. Już 8 lat męczarni, Fallout 4 jest gorszy od 3… Szkoda gadać szkoda strzępić ryja.

  1. I szkoda robic sobie jakiekolwiek nadzieje ze kiedys bedzie lepiej. Lepiej jest być pesymista niz optymista i pogodzić sie z tym ze bethesda z Fallouta robi sobie kpiny i nigdy juz nie bedzie drugiego new vegas. Dobrze gdyby to forum bylo przeciw bethesdzie i nie interesowalo sie jej produkcjami. Juz Fallout 1.5 Ressurection rozłożył fallouta 4 na łopatki ,a to tylko mod. Jedyny kto moze sie uzależnic od takiego syfu jak czwórka to chyba ktoś serio biedny lub masochista…ej to nawet serio sie zgadza patrzcie tutaj : http://antyweb.pl/pozwal-tworcow-fallouta-4-za-to-ze-uzaleznil-sie-od-ich-gry/

     1. Nie żeby nie interesować, bo i tak nic to zmieni i Fallout Bethesdy będzie żył własnym życiem. Ja tylko chcę by każdy kolejnym Fallout był lepszy od poprzedniego. Dla mnie Fallout 4 to fps w stylu borderlands: brzydki design, absurdalna i żenująca historia, spłycone dialogi. Lepsze gry potrafią zrobić grupka kilku zapaleńców pracując po godzinach. Gdyby takim zapewnić środki na „przeżycie” i zaoferować wsparcie w postaci dodatkowych zasobów ludzkich ogól fanów Fallouta dostałby grę na którą tak bardzo czeka.

 3. Niezależnie od tego, jaka jest prawda, fakty nie przemawiają na korzyść moderów. No bo co? Pozwą Bethesde o plagiat (jeśli to prawda)? POWODZENIA. Tak duża firma, z takim zapasem gotówki wynajmie hordy prawników, a gościu, który by im taki proces wytoczył, skończyłyby pod mostem. Dlatego Bethesda może sobie pozwolić na takie ruchy bez konsekwencji. Co innego jeśli ukradliby pomysł jakiegoś większego studia. Nie wiem, czy to prawda, bo w Autumn Leaves nie grałem, a przedstawione zdjęcia/argumenty nie dają mi pewności. Jednak fakty są faktami. Co do komentarza Mikołaja, zgadzam się. Beth nie trzyma poziomu Fallout’a, co więcej wydobywa może z 12 % potencjału jaki to uniwersum w sobie ma. Nie ma jednak co płakać, bo im chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby to sprzedać. Nie obchodzi ich, że silnik graficzny przestarzały, że fabuła (być może) to plagiat, że ta gra to w ogóle powinno być jakieś demo. Oni chcą liczyć pieniążki i tyle. Więc nie ma co liczyć na to, że w najbliższych latach to się zmieni. Często gracze kupują ich produkt licząc właśnie na to, czyli- a może tym razem to będzie to. Kupują, a tu to samo G** co zwykle. Smutne, ale dopóki Bethesda posiada prawa do tej marki (tj. Fallout’a) to się nie zmieni. Wracając… nie wiem, kto dokładnie im stawia te zarzuty, ale na miejscu tego konkretnego faceta, zamknąłbym się dopóki nie jest o tym zbyt głośno. Jeszcze naprawdę biedaka pozwą i będzie miał… :/

  1. W USA raczej na odwrót, gość powinien wygrać z wielkim molochem i dostać takie odszkodowanie, że spokojnie mógłby wydać własnego Fallouta. Cicha, bierna postawa nie służy dobremu co najwyżej jest jakąś prlowskim wirusem, którym mi.n. spora część ludzi jest zarażona. „A co się będę odzywał i stawiał, po co walczyć o swoje, od razu oddać się i przytaknąć”. Taka niestety mentalność…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.