Moderator Przedstawia – Fallout Tactics [cz.2]

Dzień dobry, cześć i czołem, drodzy czytelnicy. W dzisiejszym biuletynie przyjrzymy się z jeszcze bliższej perspektywy na “wygnanego” brata postapokaliptycznej serii, o którym mowa była w wcześniejszym biuletynie – mowa rzecz jasna o Fallout Tactics.

Z bólem serca trzeba jednak przyznać że zasoby modderskie tej oto taktycznej gry są straszliwie ograniczone więc możliwym jest iż to przedostatni wpis dotyczący tej konkretnej gry; do czasu nowych informacji. Mimo tych niedogodności, mam nadzieję iż wciągniecie się w lekturę i zechcecie sami sprawdzić, jak umilić sobie czas podczas zmagań na Pustkowiach. Więc do boju, bracia!

 

Przy okazji, drodzy czytelnicy. Modyfikacja “Enclave” wspomniana w wcześniejszym artykule ma być kontynuowana i to niebawem według słów autora. Czekajcie cierpliwie!

1. The Wastes

Typ modyfikacji: Zmiana fabularna
Język: Angielski
Stan: Nieukończone
Autor: Lil Demon DESIGNS
Poziom trudności: Trudny [do określenia :)]
Pobieranie: TUTAJ

 

Fabuła tej oto modyfikacji jest dosyć ciekawa, mimo iż to wersja demonstracyjna. Kampania Bractwa Stali przebiegła domyślnie, a Modoc stało się znaczącą mieściną opierającą się na karawaniarstwie. Wcielamy się w skórę dwóch postaci; Jo i Vleger po napotkaniu zrujnowanej osady, mają zamiar ją odbudować za pomocą dostępnych środków. Modyfikacja oferuje obszerną ścieżkę fabularną, wciągającą na kilka godzin gry. Nie jest pewnym czy modyfikacja będzie kontynuowana.

2. The Sum

Typ modyfikacji: Zmiana fabularna
Język: Angielski, Francuski
Stan: Nieukończone, w produkcji
Autor: Hugo Nadeau
Poziom trudności: Trudny
Pobieranie: TUTAJ

 

Modyfikacja “The Sum” spod ręki moddera Hugo Nadeau jest jedną z największych która została stworzona specjalnie dla tej gry, jak i [ku pozytywnemu zaskoczeniu!] kontynuowana. Tym razem mod skupia się na zupełnie innej niż dotychczas fabule; świat toczony degeneracją spowodowaną katastrofami każdej formy, utworzył z pomocą cywilizacji plemiona i ugrupowania o anarchistycznych założeniach. O ile w dotychczasowych modyfikacjach walka była priorytetem, tu już musimy wykazać się głównie umiejętnościami dyplomatycznymi [nie oznacza to jednak że walki nie będzie!]. Każdy nasz ruch ma odzwierciedlenie w świecie karając nas konsekwencjami za czyny, zaś sama modyfikacja wprowadza setki usprawnień dla sztucznej inteligencji, a świat nam oferujący poraża ogromem zawartości.

3. Equilibrium

Typ modyfikacji: Poprawki do głównej gry
Język: Angielski
Stan: Ukończone
Autor: Raics
Poziom trudności: Zwiększenie poziomu
Pobieranie: TUTAJ

 

Modyfikacja utworzona specjalnie z myślą dla starych wyjadaczy. Zwiększa ona poziom realizmu w grze; amunicją od tej pory nie będziemy handlować a oszczędzać, pancerze nie są już tak skuteczne, zasypuje nas ogrom broni ale i to oznacza że wrogowie będą się nią posługiwać byle tylko wpakować nam kulę w łeb. Oferuje też wiele opcji taktycznych, ponieważ w arsenale znajdują się bronie takie jak karabiny powtarzalne z lunetą, nowe granatniki oraz karabiny maszynowe przeznaczone specjalnie do pacyfikacji.

3. WW2 Mod

Typ modyfikacji: Zmiana fabularna
Język: Angielski
Stan: Ukończone
Autor: Cheap Labor Creations
Poziom trudności: Średni
Pobieranie: TUTAJ

 

Ciekawa modyfikacja, która wedle nazwy przenosi realia gry do czasów drugiej wojny światowej. W nasze dłonie zostaje oddany pełny arsenał różnych stron konfliktu oraz pełna kampania fabularna. Ot, taki mały smaczek. 🙂

WW2 Mod
Na temat modyfikacji nie ma zbyt wiele. Pozostaje nam się przekonać czy jest w co grać!

Drako_Schiffer

23 letni student Bezpieczeństwa Narodowego, ekonomista z przypadku oraz pasjonat militariów i historii IIWŚ. Fan serii Fallout który zaczął przygodę w wieku 7 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.