Crossout

Crossout – jeśli spodobał się Wam Mad Max, to tę grę też polubicie

Crossout, co to?

Właśnie natknąłem się na ciekawą grę. Na razie jest ona w fazie zamkniętej bety, ale już widać, że wygląda bardzo interesująco. Crossout wydaje się być takim Mad Maxem, ale do rozgrywki wieloosobowej. Motto gry to „Zbuduj – Poprowadź – Zniszcz” (org. „Craft – Ride – Destroy”). Można się więc spodziewać, że rozgrywka będzie kładła duży nacisk na samodzielne tworzenie i dostosowywanie pojazdów, by za ich pomocą rozwalać pojazdy innych graczy. Grę tworzy studio odpowiedzialne za War Thunder. Będzie darmowa, ale nie ciężko się domyślić, że znajdą się w niej mikrotranzakcje.

Na razie wydaje się, że gracze będą walczyli nie 1:1, ale w grupach. W chwili obecnej istnieje tylko tryb 8 vs. 8. Twórcy zapowiadają jednak, że dodadzą też inne tryby.

Gra ma oferować ogromną ilość części do wyboru. Twórcy obiecują, że liczba kombinacji, w których będziemy mogli połączyć je ze sobą, będzie sięgała tysięcy. Kolejna rzecz to zaawansowany model zniszczeń, który na wpływać na działanie naszej maszyny. Crossout ma oferować również duży wybór narzędzi zniszczenia. Najprostszymi urządzeniami mają być piły i wiertła, a te najbardziej skomplikowane to drony i pola maskujące (?).

Co ciekawe, nowe części ma się zdobywać podczas bitew, będzie można je craftować albo kupić na rynku w świecie gry. Możliwy będzie handel między graczami.

Co do muzyki mam mieszane uczucia. Kawałki w niektórych trailerach są zacne, a w innych takie sobie. No ale dźwięk i całą resztę będzie się oceniało po zagraniu, bo zagrać w to zamierzam.

Zainteresowani mogą się zapisać do zamkniętej bety.

Wymagania sprzętowe

Znane są już wymagania sprzętowe. Zalecane to:

 • OS: Windows 7/8
 • Procesor: 2.3 GHz, Intel Core 2 Duo / AMD
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Karta graficzna: 1024 MB, NVidia GeForce 650 / AMD Radeon HD 5750
 • Miejsce na dysku: 1 GB
 • połączenie z internetem

Jak widać, szału nie ma. Gra powinna pójść nawet na tosterze.

Muszę przyznać, że gra mnie niesamowicie zaciekawiła. Jeśli twórcy tego nie zepsują, będzie fajna łupanka na popołudniowe odstresowanie się.

Szponix

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu, prowadzący go nieustannie od samego początku.

3 komentarzy na temat “Crossout – jeśli spodobał się Wam Mad Max, to tę grę też polubicie”

  1. Hej,
   Gra nie miała jeszcze premiery. Na Steamie płacisz za dostęp do zamkniętej bety. Zamiast tego, możesz zgłosić chęć uczestnictwa na stronie podanej w newsie i liczyć na to, że dostaniesz zaproszenie do bety. Nie ma jednak gwarancji, że Cię wybiorą.
   Inna opcja to poczekać do premiery gry 😉 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.