Moderator przedstawia – Fallout 1

Witajcie drodzy czytelnicy! W poprzednich publikacjach przyglądaliśmy się scenie modderskiej wszystkich Falloutów [nie wliczając UMYŚLNIE Fallouta 4, i nie trzeba tłumaczyć też dlaczego tak się stało]. Dlaczego jednak nie rozprawiliśmy się z pierwszą częścią serii?

Fallout wypuszczony w 1997 roku, początkowo na autorskim silniku i systemie rozwoju GURPS przemianowanym na SPECIAL, jest jedną z tych gier którą każdy fan starych gier zna i docenia za niebanalną fabułę której dzisiejszym grom z deka brakuje. Jest jednak bardzo ciężki w moddowaniu ale i to nie zraziło fanów serii do wprowadzenia pewnych, własnych zmian które ulepszają tę grę; i dzisiaj przyjrzymy się bliżej tym ulepszeniom które można wyliczyć na palcach jednej dłoni. Życzymy przyjemnej lektury!

P.S.: Przepraszam także za brak screenów dotyczących modyfikacji; niestety nie są one potężne i nie wprowadzają wyraźnych zmian jak nowe pancerze czy większe lokacje.

 1. SFall

Typ modyfikacji: Patch
Język: Angielski
Stan: Ukończone
Autor: Timeslip
Poziom trudności: Brak zmian
Pobieranie: [Plik Główny]

SFall jest rekomendowaną przez większość graczy nieoficjalną łatką dla Fallouta. Dodaje ona możliwość “scrollowania” ekwipunku za pomocą kółka myszki, kompatybilność graficzną z nowymi kartami graficznymi, dostosowanie limitu “13 lat” oraz wielu innych. O ile gry nie odświeża, pozwala na przejście gry raz jeszcze, z lepszym komfortem.

 

 2. Update Mod

Typ modyfikacji: Patch, ulepszenie fabuły
Język: Polski
Stan: Ukończone
Autor: kryspin
Poziom trudności: Brak zmian
Pobieranie: [Plik Główny]

Tym razem modyfikacja a raczej zlepek większych modyfikacji specjalnie przeznaczonych dla naszego ulubionego RPGka. Wedle słów autora, mieści w sobie nieoficjalny patch 1.3.5, 27 nowych postaci, spolszczenie do Hi-Res [łatka pozwalająca grać w większej rozdzielczości], 3 nowe zadania oraz NPC Mod pozwalający widzieć swoich towarzyszy w pancerzach jakie im nakazaliśmy nosić. Obowiązkowa pozycja do instalacji.

 

 3. Fallout FIXT

Typ modyfikacji: Patch, ulepszenie fabuły
Język: Niemiecki, Angielski
Stan: Produkcja w stanie “Alpha”
Autor: Sduibek
Poziom trudności: Brak zmian
Pobieranie: [Plik Główny]

FIXT jest kolejną modyfikacją która brana jest na “poważnie” w dziedzinie modyfikacji do tej części serii. Śmiało można nazwać ją ulepszoną wersją Update Moda; posiada w sobie wszystkie nieoficjalne patche od grupy TeamX, oraz masę innych pomniejszych modów. Warto dodać że teraz gracze drastycznie odczują presję czasu; inwazja mutantów może nastać lada dzień na różne osady, przez co przyjdzie nam zmierzyć się z armią Mistrza w cywilizowanych mieścinach. Dodaje także przeciwników z F2 [jak znienawidzone przez wszystkich modliszki]. Ponad rok temu wspomniano na Fallout Corner o modyfikacji; po więcej informacji spójrzcie TUTAJ.

 

 4. Fallout Restoration Mod

Typ modyfikacji: Patch, ulepszenie fabuły
Język: Angielski
Stan: Ukończone
Autor: TeamX
Poziom trudności: Delikatnie zwiększony
Pobieranie: [Plik Główny] [Strona w języku rosyjskim]

Kolejna modyfikacja z kuźni TeamX, nazywana nieoficjalną kontynuacją Update Mod. Dodaje on zwiększone wymagania w walce, znacznie więcej spotkań losowych oraz wysokie ograniczenia czasowe związane z inwazją supermutantów [gdy Mistrz jeszcze żyje i ma się dobrze].

 

 5. Fallout Revisited

Typ modyfikacji: Zmiany w ekwipunku i systemie obrony gracza
Język: Angielski
Stan: Ukończone
Autor: Sorrow
Poziom trudności: Zwiększony
Pobieranie: [Plik Główny] [Strona w języku rosyjskim]

Modyfikacja znana wcześniej jako “Fatal Damage Mod”, najczęściej pobierana [a jakże!] przez naszych rodzimych graczy, zmienia wiele aspektów walki zwiększając drastycznie poziom trudności. W modyfikacji zaznamy kilka nowych, futurystycznych broni które były używane przez różne strony konfliktu przed Wielką Wojną, oraz kilku zmian; jak brak dodawania punktacji AC za noszenie pancerzy, zwiększenie obrażeń broni oraz statystyk NPCtów.

Drako_Schiffer

23 letni student Bezpieczeństwa Narodowego, ekonomista z przypadku oraz pasjonat militariów i historii IIWŚ. Fan serii Fallout który zaczął przygodę w wieku 7 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.