O mój Papo

Zadanie zostaje aktywowane podczas rozmowy z Regis’em w Red Rock. Musisz przekonać czterech ważniejszych Chanów, by wybili Papie z głowy przymierze z Cezarem. Opcjonalnie musisz też w jakiś sposób skompromitować przed Papą wysłannika Cezara.

Diane i Jack są jednomyślni, więc jeśli przekonasz jedno, drugie zrobi to samo. Jack’a przekonasz Retoryką (60). Diane będzie chciała dowodów na to, że Cezar nie toleruje narkotyków. W pobliżu Zatoki Cottonwood znajdziesz ukrzyżowanego Andersa. Ściągnij go z krzyża, puść wolno i wróć do Diane. To załatwi sprawę.

Znalezienie dowodów przeciw Karl’owi nie jest trudne, wystarczy wejść do jego pokoju w Długim domu i zabrać pamiętnik z kufra. Najlepiej w trybie skradania, by nikt się nie zorientował. Teraz wystarczy pokazać papierek Papie. Załatwisz dzięki temu sprawę zdyskredytowania Karl’a i przekonania Regisa.

Inny sposób na przekonanie go, by sprzeciwił się przymierzu z Legionem, to popłynięcie do obozu Cezara i wykradnięcie Księgi spisu niewolników. Leży ona na stole w namiocie Cezara i jeśli zabierzesz ją po cichu, na pewno nikt tego nie zauważy.

W tym momencie mogłem już przekonać Papę, by zerwał sojusz, ale na wszelki wypadek odwiedźmy jeszcze czwartego doradcę.

Melissę spotkasz w niewielkim obozie Chanów na terenie Kamieniołomu Rozdroże. Wycieczka tam jest dość niebezpieczna, bowiem w około kręci się pełno Szponów Śmierci. Na szczęście wystarczy tylko powiedzieć dziewczynie, że Legion nie przyjmuje w swoje szeregi kobiet i najpewniej zostanie niewolnicą.

Los Chanów

Okazuje się, że Papa chętnie zerwie sojusz z Legionem, ale obawia się, że Chanowie zostaną przez to tylko bandą dzikusów. Posiadając 75 Retoryki możesz zakończyć zadanie już teraz. Wystarczy pochwalić Chanów i poprzeć pomysł opuszczenia Pustkowi Mojave.

Druga opcja ich obrazi, ale nie zakończy zadania i trzeba będzie udać się do uczniów Apokalipsy.
Jeśli nie posiadasz wystarczająco wysokiej retoryki, trzeba będzie poradzić się Uczniów Apokalipsy na temat tego, jak zainspirować Chanów. Julie Farkas z Fort Mormon na Freeside odeśle Cię do Ezekiela, który specjalizuje się w historii plemion.

Wskaże Ci go kompas. Mężczyzna wręczy Ci księgę, opowiadającą historię Mongołów. Pokaż ją Papie.
Podobnie, jak w przypadku użycia Retoryki, będziesz mógł pochwalić lub wyśmiać Chanów, ale tym razem zadanie zakończy się od razu w obu przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.