fallout 4 nie uruchamia sie

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #10583
  silvaanestii
  Participant

  Hej, zainstalowałam fallouta 4, po właczeniu wyskoczył mi komunikat, że nie rozpoznaje karty graficznej.
  Mam Nvidie GeForce GTX 1650. Mam także windowsa 11 i nie wiem czy to nie jest jakiś problem?

  #10610
  marcinekpam
  Participant

  Wygląda na to, że masz problem z kompatybilnością karty graficznej z grą Fallout 4. Możliwe jest, że twoja karta graficzna nie jest wystarczająco wydajna, aby płynnie działać z grą lub że nie jest obsługiwana przez grę. W takim przypadku warto sprawdzić, czy twoja karta graficzna spełnia minimalne wymagania systemowe gry. Można to zrobić, sprawdzając informacje na stronie producenta gry lub na stronie producenta karty graficznej.

  Jeśli twoja karta graficzna spełnia wymagania gry, a problem z kompatybilnością nadal występuje, możliwe jest, że problem jest spowodowany brakiem odpowiednich sterowników lub brakiem aktualizacji systemu operacyjnego. W takim przypadku warto zainstalować najnowsze sterowniki dla karty graficznej oraz sprawdzić, czy masz zainstalowane najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego. Jeśli problem nadal występuje, warto skontaktować się z producentem gry lub karty graficznej, aby uzyskać pomoc i dalsze instrukcje.


  Chrząstnica kędzierzawa – nowy superfood, który poprawi jakość Twojego życia

  #10694
  Jowida1556
  Participant

  Cześć!
  Wygląda na to, że twój komputer nie rozpoznaje twojej karty graficznej podczas uruchamiania Fallout 4. Jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby rozwiązać ten problem.

  Sprawdź, czy Twój sterownik karty graficznej jest aktualny. Możesz to zrobić poprzez otwarcie menedżera urządzeń i sprawdzenie, czy nie ma żadnych wykrzykników obok karty graficznej. Jeśli tak, prawdopodobnie potrzebujesz zaktualizować sterownik karty graficznej. Możesz pobrać najnowszy sterownik ze strony producenta karty graficznej.

  Upewnij się, że Twój komputer spełnia wymagania sprzętowe gry. Wymagania sprzętowe Fallout 4 są dość wysokie, więc może być konieczne zaktualizowanie niektórych podzespołów, aby gra działała płynnie. Sprawdź, czy Twój komputer spełnia minimalne wymagania gry.

  Sprawdź, czy Twój system operacyjny jest zaktualizowany. Windows 11 jest nowym systemem operacyjnym, więc może być konieczne zaktualizowanie niektórych komponentów, aby wszystko działało prawidłowo. Upewnij się, że system operacyjny jest zaktualizowany do najnowszej wersji.

  Jeśli powyższe kroki nie rozwiążą problemu, możesz spróbować uruchomić grę w trybie zgodności lub zmienić ustawienia karty graficznej. W razie potrzeby możesz skontaktować się z producentem gry lub z techniczną pomocą producenta karty graficznej, aby uzyskać dalsze wskazówki i wsparcie techniczne. Powodzenia!


  https://www.rodlobytom.pl/krawezniki-ogrodowe.html

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 10 months, 2 weeks temu przez Jowida1556.
  #10715
  Skyrimiarz
  Participant

  Masz może zintegrowaną kartę graficzną? Jest opcja, że zamiast zwykłej karty graficznej odpala ci się zintegrowana. Windows lubi mieć problemy z wybraniem odpowiedniej karty graficznej do danej gry. 🙂

  https://iwobike.pl/

  #10732
  Drako_Schiffer
  Participant

  Wybacz że odpowiadam tak późno.

  By uruchomić Fallouta 4 w przypadku posiadania dwóch kart graficznych [zintegrowana AMD/Intel] oraz dedykowanej [jak w twoim przypadku 1650], w Windows 11, należy uczynić jak opiszę poniżej w punktach.

  1. Wejdź w System -> Wyświetlacz -> Grafika. Jeśli nie wiesz jak wejść, wpisz w oknie wyszukiwania frazę “graf”, dzięki czemu pojawi ci się aplikacja systemowa “Ustawienia grafiki”.
  2. Po otwarciu okna systemowego, w okienku “Dodaj aplikację”, wybierz “Aplikacja klasyczna”, po czym na dole kliknij “Przeglądaj”.
  3. Dodaj dwa pliki; launcher oraz oryginalny plik rozruchowy.
  4. Po dodaniu, kliknij każdy z plików, po czym wybierz “Opcje”. Ustaw na “Wysoka Wydajność”.

  To powinno załatwić sprawę. 🙂

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.