"Powiedz mi o…" i polskie znaki.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #9584
  Szakal
  Participant

  Zawszę mnie to wkurzało w polskiej wersji Fallouta, że nie da się wpisać polskich znaków w oknie „powiedz mi o…”. Dlatego nie da się zapytać np o „złomowo”. Chyba, że jednak jest jakiś sposób aby to obejść?

  #9585
  Szponix
  Keymaster

  Nie udało mi się w żaden sposób wpisać polskich znaków. Pewnie da się wyedytować pliki spolszczenia tak, żeby te frazy nie zawierały polskich znaków. Np. zamiast „złomowo”, byłoby „zlomowo”. Ale teraz nie mam czasu na to popatrzeć.

  #9586
  Szakal
  Participant

  Sam o tym myślałem. Dać, się da…tak na 90% pewności, bo nie próbowałem, ale trochę się bawiłem w przeszłości edytowaniem plików tekstowych w Falloucie. Tyle, że to jest od groma roboty… Trzeba by było przejrzeć plik tekstowy każdego npc-a, który ma do powiedzenia coś więcej niż „dymki” nad głową.
  Liczyłem, że znajdzie się łatwiejszy sposób 🙂 .

  EDIT: Tak, da się tak zrobić. Edytowałem plik tekstowy Killiana, zmieniłem „żmije”, na „zmije” i „najeżdzcy”, na „najezdzcy” i podziałało.

  #9588
  Szponix
  Keymaster

  Ciekawe czy kiedyś to w ogóle działało 😉 Próbowałem nawet zmienić układ klawiatury w systemie na „układ maszynistki”. Wtedy w Windowsie naciśnięcie klawisza „;” powoduje wpisanie znaku „ł”, ale w Fallout i tak wpisuje się „;”. Wychodzi na to, że gra ma własny układ klawiszy.

  #9589
  Szakal
  Participant

  Pamiętam, że lata temu ktoś pisał, że zamiast polskich znaków trzba tam wpisywać jakieś krzaczki. Ale nigdzie nie mogłem teraz znaleźć takiej informacji.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.